Dveře dokořán (2006)

Po druhé projekci jdu do plných, film mě oslovil nejen silným, komorním příběhem, ale i skvělým herectvím. Prvně jsem asi čekala něco trochu jiného, včera si to sedlo přesně. Zřejmě určen spíše divákům s určitou životní zkušeností, kteří už dobře vědí, že nic není černobílé. Ode mne za 5*, přesvědčili mě, žila jsem to s nimi. Robin Wight snad nikd nebyla lepší. Julie z Francie, kdo by ji nemiloval?

Casanova (2005)

Hnusné paruky, účesy, odfláklé kostýmy, což filmu vyrazně vizuálnè ubírá, ošklivě zmoedovaná i jinak pohledná Sienna, režijně nezvládnuté. Nezachránili to ani Heath a Benátky. Co dávali Francouzi v šedesátých až osmdesátých letech levou zadní v žánru historických potřeštěných komedií, a že nás dokáže čaato pobavit dodnes, tady dopadlo tragicky. Casanova střídá ojedinělé příjemné momenty se scénami trapnými, dialogy drhnou, rozpaky se táhnou celým filmem. Chybí jiskra, šmrnc, elegance, lehkost, člověk kroutí hlavou i nad Jeremym.

Ach ty ženy! (2003)

Trestuhodná kravina. Uvřískaná, ohavná, kobylí držka, vyplesklá blbka alias Nasťa a mezi nimi povadlý anglický párek, měsíc po expiraci. Špatné od A-Z, jedna za barevný podzim.

Všechny moje lásky (2000)

Cusack mě jako herec moc nebaví, a v téhle ukecané roli to ještě podtrhl. Zeta skvělá, chvílemi je film fajn, jen mě nějak minul. Asi jsem neměla náladu.

A dost! (2013)

Nedopečené, což je škoda, jinak vcelku pohodová, neokoukaná romanťárna.

Nejdelší jízda (2015)

Tohle je pěkný film. Romantický až běda, zpočátku vypadá, jako laciná teen romance, plná dokonalých tvářiček, ale kvalitní příběh v příběhu tuhle slaďárnu vkusně hodí do čehosi srdečnějšího, sympatického. Všechny role jsou dobře obsazeny, Alan Alda je skvělý, ano, je to průhledné, je to spíš pro holky, ale on si i nejeden opravdový chlap čas od času rád orazí u čehosi lehčího a dokáže to pochválit, čili na téhle pohodové zaležitosti asi něco bude. Určeno publiku, které má náladu na velkou porci poválečné lásky.

Souboj pohlaví (2017)

Na to, o jak zajímavé téma jde a v porovnání s jinými sportovními filmy, nuda. Scénář se rozkutálel po mnoha cestičkách, klouže po povrchu, sedělo se na mnoha židlích zároveň. Dobré momenty sráží nudné, vleklé, moralistické opruzeniny, hodnotím průměrně. Čekala jsem víc. Ústřední dvojice zahrála řemeslně dobře, ale o propracovanosti figur nemůže být řeči. Verdikt? Špatná režie. A to je škoda.

Tina Turner (1993)

Angela to rozjela, až jsem zapomněla, že to není Tina. A Tina? Divím se, že ho nezabila. Děsný grázl. Pěkný film. Úvodní scéna- skvělá!

Zatímco jsi spal (1995)

Tohle mě desítky let míjelo a není nad to, pustit si vánoční film v létě. Jaké bylo překvapení, že mě to bavilo, rozesmálo a potěšilo. Nízké hodnocení mě docela překvapuje. Mezi romantickými komediemi jedna z těch vydařených.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Pro mě příjemné překvapení. Mary Poppins znám jen z knih, ale asi si ji po tomhle pustím i na telce. Dostaly mě jemné nuance, jako rozhovory protivné, sebestředné, v dětství zabržděné, společensky nevyzrálé spisovatelky s laskavým, vnímavým a životem zkoušeným řidičem, pochopení Disneyho, který ve své době měl taky jen toho mišáka na papíře a bál se ho komukoli střeli, bolestná situace malého dítěte, kterému se otec prochlastal až k jaterní cirhóze, jícnovým varixům a rychlému prknu a smutný úděl matky, která společně s násoskou jela z kopce dolů nejen společensky, ale především duševně. Emma Thompson si megapizdu vystřihla s absolutní noblesou, byla skutečně úžasná, Hanks si bratránka zahrál taky s chutí a neřešme, že nebylo na světě více chápajícího lidumila, než tento. Úsměvné, dojemné a nečekaně zábavné. Colin Farrell mě o herectví nepřesvědčil dosud nikdy, ale tady mu role otce slušela. Fanfarónský pijan, povaleč, buran, mistrovský manipulátor a vypravěč, hodný člověk, kterého sžírala nemoc, před níž nedokázal uniknout. To by mu šlo.