Festival pana Rifkina (2020)

Na Allenovi jsem nebyla v kině roky a jasně, pokud jeho tvorbu známe, můžeme zcela férově podlehnout dojmu, že nás stařík asi težko překvapí, přesto mi to sedlo, zajímalo mě to, smála nahlas, laskavé, tradičně sebeironické, plus romantika a sny, Christopher Waltz vystřížený ze Sedmé pečeti vyloženě zabil, hodnocení možná mírně nadsazuji, ale činím tak radostně, přišlo mi to jako osvěžující Woodyho epizodka, která spoustě lidem nedá nic, no mně nečekaně dobře padla. Hláška, že by Ježíš, jako syn tesaře neměl vstávat z mrtvých na Velikonoce, ale na Svátek práce, mi byla vyloženým políčkem, protože si říkám, jaktože jsem na cosi tak logického dávno nepřišla sama? :)

Ochránce - Džungle před tabulí (2021) (epizoda)

Ostrava je v tomhle taky studna beze dna. Doporučuji dopolední procházku Přivozem kajsi kolem Bileho kostelika, to je hned u hlavního nádru a něco s děckama (povinně mimo školu) zažiješ. Nebo tež Marianky a Hulvaky, Trnkovec zvany Balkan, Radvanice, Michalky, Vitkovice, tož a fčilek už aj kolem te Kotvy a ták, no ni? Ovšem my jsme naprosto standardními denodenními bojůvkami natolik zocelení a na obou stranách kovaní, že nějaký borok Pražák by nás akorát spojil, bo region razovity. 😆 Vážně: vynikající díl! Excelentně podané nekonečné a neřešitelné téma. Výstup zástupce školy s paní ministryní mi shodil bradu kamsi pod gauč, stále ji nedokážu najít, natož nahodit. Skvěle napsané, zahrané, vedení herců na jedničku. Viděli jste někdy žáčka prvňáčka? Takového toho malinkého pižďolka s aktovkou? A učili jste někdy ve třídě, kde vám takový prvňáček ujebe z kabelky peněženku během hodiny? Já taky ne. Ale znám paní, která ano.

Není čas zemřít (2021)

🙄🙄🙄 DuŠón Connery v hrobě rotuje jako na grilu. Protažené, nasrané držky vycházející ze sálu, mluvily za vše.  Veškeré, co jsem na podstatě bondovek milovala, postavili na hlavu. Není to sexy, nemá to šmrnc, šarm, ani závan hazardu, nemá to bondgirl, korektnost opět v plné síle tak, že se ani nezávazně píchat nedá, zábava jak pro báby u PrimaLove a závěrečný marketingový tah opravdu nechápu, času na umírání bylo až moc. Rodinný cajdáček byl shnilou olivou v zamíchaném místo protřepaném a endík jedné éry korunou, takřka královskou. Nesympatická, těžkotonážní, prdelatá lesba afroamerického původu mi paradoxně v kontextu s výše uvedeným vadila nejmíň, když jdu na Bonda, nejsem zvědavá na fotříka, který deklamuje zamilované formule a kňučí jak čokl za unylou, tuctovou fenou. Technicky natočeno pěkně,  v některých pasážích určitě bylo na co koukat, Rami a Christopher výborní a Bond? James Bond? Craigova Bonda mám ráda. Bavil mě vždycky. Šla jsem na rozlučku s ním, jenomže: off, takže fuck off. Po nočním shlédnutí  Spectre, kdy si člověk už jen v excelentní mexické scéně úvodní plus u překrásných titulků, přijde na svoje, srážím na dvě a jestli se mi to rozleží, možná dojde i na odpad.

Moře lásky (1989)

Moře lásky mě bavilo moc. I linka krimi, i ta vztahová. Dokonce uvažuji nad plnou palbou, protože je fajn objevit starší film, který se takhle hezky vybarví. Dobře obsazené, John Goodman mě potěší vždy, příjemný humor, v menších rolích se mihne několik známých tváří, dobře vystavěná zápletka, výborné rozuzlení, živočišný Al je neskutečně sexy, se zajímavou a podle mě skvělou Ellen Barkin jim to hrálo jedna radost, typ filmu, který jen tak nedostanu z hlavy. Elektrizující možná víc, než Základní instinkt. Neznala jsem, ale nevadí, protože na tohle se ráda podívám v budoucnu klidně několikrát.

Lístek do památníku (1975) (TV film)

Parádní kousek tvůrčích a hereckých elit. Ukázka, že vše nemusí být vysvětleno.

Dům na Tara Road (2005)

Škoda zmaštěného konce, který tento pěkný film drsně srazil. Osobně mám Prázdniny ráda, nevadí mi podobnost, naopak mě potěšilo, že mně známý nápad výměny domů tentokrát obsahoval jiný příběh. Dobře obsazené, křehké, přiměřeně hořkosladké, milé, bohužel nedopečené. Moc tomu nechybělo a mohlo to být skvělé, na to však nedošlo. Film, když se válíš v pěně ve vaně a chceš se dívat něco nenáročného, ale vkusně ženského. Na Andie vydržím koukat do zblbnutí...

Ochránce - Mužská záležitost (2021) (epizoda)

Tento díl si pro sebe krade Pavel Řezníček, což není vůbec na škodu. Skvěle odlehčuje silné téma, v roli je výborný. Díl trošku detektivní, zase jiný pohled na školství no a do toho, že padla facka. Jan Čenský mě snad nikdy nebavil víc, zahrál typické bodré, šovinistické, arogantní prase, na které má společnost stále "štěstí" až moc často. Otevřeno více témat, vydařené.

Šibenice (2017)

Nejhrát tam Al, bavíme se o krimi úrovně německé televize. Špatně nadabováno.

Al Pacino - hvězda proti své vůli (2020) (TV film)

Al hrál jako drak už v Panice v Needle Parku, tedy v době, kdy byl na stránkách Kmotra ještě mokrý inkoust. Povídání o tom, kterak herecky zrál, mi tedy pod nos moc nešlo. Do toho jedna paní povídala. Dokumenty o hercích jsem viděla i mnohem lepší.

Zpráva (2020)

S úcty k tématu nedám filmu hodnocení. Nevadí mi malá výprava, ani artové pojetí, nepotřebuji se dívat detailně na hrůzy páchané na lidech, čili toto mi nechybělo absolutně, je jasné, že o holocaustu byly natočeny větší pecky, které notoricky známe a těžko se jim novější tvorbou, se skromnějším rozpočtem, rovnat, čili srovnávat smysl nemá.Také je jasné, že největší devizou filmu má být sdělení a na to, i přes komorní počin, došlo. Film mě přes veškeré pochopení nudil a to je problém. Ano, nešla jsem na komedii, ani na akční odpočinkovou kravinku, žánr je to těžký a téma citlivé, přesto nepochválím. Obávám se, co na to široké publikum. Návštěvnost kina byla slušná, to je fajn, každá jedna duše, která na to zajde je jen a jen s výhodou, ale jak říkám, mě výsledek nenadchnul. Žádné "Démanty noci"...