Panika v Needle Parku (1971)

Alova feťácká vstupenka do světa velkého filmu. Nejkrásnější smažka navždy, tohle charisma netrumfne nikdo, zasloužený výtah ke Kmotrovi, absolutní herecký koncert už na startu, v časech, kdy nás mnohé ještě nikdo neměl ani v plánu. Syrové, ryzí, nekompromisní. Love story, kterou nedostaneš z hlavy.

Krajina snů (2019)

Nevadí mi, že se jedná o vyčpělý odvar z desátého odvaru Bonnie a Clyde, tohle téma je fajn, jenomže v hodnoceném počinu nefunguje, tedy kromě hudby, nic. Divná byla i Margot, výběr mlíčňáka jsem nepochopila, nehrálo jim to spolu ani omylem, uondané, sterilní, obsazená lákadla v čurdách vzadu, scénář, dialogy i režijní pojetí- na draka. Nezaujalo mě to ničím, po hodině vypnuto a dlužno dodat, že vydržím u kardinálnějších konin, tady mě štvala míra diletantství. Podělat tento žánr, to už chce kus vola.

Otcové a dcery (2015)

Na vyšší známku to nevytáhnu, protože té rozcajdanosti bylo až moc, vlastně si říkám, že kdyby role Amandy byla pojata chladnokrevněji, že by snímek dostal lepší švih. Ale nebylo to špatné, ani špatně zahrané, to ne, v závěru mi vadila polopatičnost, ňahňání se, přitom vůbec neřeším, že navázat vážný vztah s partnerem snů, bývá pro někoho zraněného problém. Není to zas tak neobvyklé. Film, který opakovaně vidět nemusím, Aaron opět výborný!

Rock'n Roll (2017)

Nic pro mlíčňáky, velká zábava pro dospělé, kteří si rádi dělají srandu sami ze sebe a oceňují sebeironii i u jiných. Pravda, tempo trošku pokulhává, ale nápad to byl skvělý,  od druhé poloviny často řehot nahlas, čili nejen Gijom s Marijon se pobavili, mně to sedlo.

Mládí (2015)

Zvedám do plných, včera jsem si film vychutnala po letech, buď prosta původních očekávání, nebo to chtělo šest let, aby člověk dokázal ocenit něco dalšího, zkrátka při poslední projekci jsem si film užívala v každém obrazu a královsky se bavila. Vtipné, krásné, zralé, přitom se to nebere vůbec vážně. To můžu.

Královská noc (2015)

Sarah Gadon je v roli mladé Lisbeth jednoduše rozkošná! Až tak, že jsem vytáhla hodnocení potřeštěné královské crazy komedie na čtyři korunky. Lehké, ulítlé, ale místy tak moc fajn a vtipné, že s chutí přihodím. Není to pro každého, ale svého diváka si najde. Samozřejmě Prázdninám v Římě to nesahá ani po kotníky, ale těm nesahá po kotníky nic.

Zákon přitažlivosti (2004)

Julianne není komediantka, je výborná herečka, nádherná, ale tahle rovina jí nesedí. Křečovitost kazí celý film, který je jinak celkem fajn romanťárna. Pierce je uvolněný sympoš k sežrání, Michael Sheen skvěle pobavil v roli rockera, vlastně celé je to příjemně zábavné, hezky napsané, s příjemnou hudbou, hrát tam Julia Roberts, je dost možné, že by to byl hit.

Serpico (1973)

Člověk asi musí vidět hrát zástupy herců, aby dokázal úplně ocenit Al Pacinovo herecké schopnosti. Komplexně namakanou motoriku, gesta, nejen výrazy v obličeji a expresívní projevy. Že je to PÁN, víme dávno, ale čas od času nezaškodí pustit si vousatého Serpica, aby nám to znovu došlo. Krásný, klasický film, líbí se mi sakimprdum, v každém detailu. Že se točil pozpátku, znamená, že je Al ještě větší démon, než by člověk čekal.

Sebevražedný oddíl (2021)

Báječně nekorektní, vymyšlené, zábavné, prudce vtipné, švihácké, bombovní casting, hudba, o s t , nadupané vším, co máme rádi a co tu v posledních letech neomarxistických, sterilních chujovin bez humoru pro přiblblé zachránce všehomíra, zamindrákované batikované slepice, kterým někdo sáhnul do svědomí, gretény a asexuální veganské přizdisráče, krerým cuká oko a psychika dostává zahulit na věky věků u zašlápnutého mravenečka nebo předávky vysvědčení, zoufale chybělo! Naprosto boží biják, svěží od prvního záběru a zapleštění nevinného ptáčka. 😆😆😆👍 Idris senzační, Margotka luxusní, natočeno s nevídanou lehkostí. Šarmantní, sexy, inteligentní. Nechť je to první vlaštovkou k návratu zábavy! Kupříkladu Marvel by se s unylou, cuchtovní trumpetou Vdovou a její režisérkou měl jít hluboko zakopat! Takto vypadá chrumkavá jízda, tedy plný počet.