Rodiče na tahu (2019)

Škoda slov. Nechápu, proč si tímhle umazali své filmografie.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Film, ve kterém vidím postupem let stále něco nového. Při premiéře jsem si nebyla úplně jistá, co nám chce Petr sdělit, ačkoli se mi to líbilo trvalo pár let, než si to lépe sedlo. Jedna věc je divadelní představení, druhá film. Teď se bavíme o filmu, který mám ráda. Mrzí mě, že k němu píšu recenzi až pár dní po té, kdy nás opustila úžasná  paní Nina Divíšková, její herecký koncert byl v tomto filmu parádní a film zase dostal další rozměr. "Baf!"

Kouzelný drak (2021)

Moc hezká variace na Aladina, vážně moc pěkná a zábavná, řadím mezi pohádky, které se dětem neomrzí a pohodově se na ně kouká i dospělým. Perfektní animace, nevylučuji, že po další projekci ohodnotím známkou nejvyšší.

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Já se na to koukla třikrát. Vážně. Jednak proto, že jsem závěrečných dvacet minut nebyla schopna zodpovědně pobrat, taky že jsem u toho usínala, nějak mi to nešlo pod nos... První polovina filmu standardně kvalitní, rozuzlení  překombinované, přitažené za vlasy víc, než jsem u Poirota schopná přijmout, myšleno to bylo evidentně dobře, ale zodpovědně napíšu, že  pro mě to bylo absurdní zklamání. Krásně natočeno, krásně zahráno, David Suchet skvělý, zadrhlo se mi to na scénáři. Ale nevadí. Mnoho jiných dílů v mých očích dalece předčilo tento a proto celkově hodnotím celou sérii známkou nejvyšší. Paráda, která se neomrzí!

Cruella (2021)

Takový exoftalmus endokrinologům holdujícím kinematografii musí přivodit po celou dobu projekce cukání rukou k předpisu tyreostatik, ale jinak vydařené, stylové retro, s perfektní hudbou, výpravou, humorné, svižné, fajn zábava na sobotní večer. Emmy se v tom našly skvěle.

Láska na kvadrát (2021)

Polská kinematografie si vybrala svoji slabou chvilku. Kdybych neznala jejich několik senzačních romantických komedií, asi by mě to tolik nesmetlo. Tohle byla slátanina, kde nefunguje absolutně nic. Přeplácaný scénář, bez chemie mezi herci, hovadina natlačená mafiány, mrtvou maminkou, učitelkou převlečenou za modelku, odcestovanou jinou maminkou, smutným dítětem, alternativní výukou, rychlými auty, biofarmou, veteránem v garáži, reklamní agenturou se zlou, zlou přítelkyní, anafylaktickými záchvaty, hloupými učitelkami - kolegyněmi, vydírajicím zaměstnancem tatínka, zlým ředitelem školy, který chce školu zavřít, když se děti paní učitelky nepředvedou, co nejlíp , jo a ještě ten velký pes... No průser, jako kráva, vedle tohoto je většina českých hovadin stejného žánru za perly. A ty dialogy.. Ztráta času.

Bodyguard (2018) (seriál)

Dvě třtiny výborné, poslední dva díly nekonečné, uondané, utahané, iracionální, překombinované, chvílemi šité horkou jehlou. Celkově mišmaš průměr, vizuálně moc hezky natočen.  Nebudu prozrazovat, ale od smrti jedné z hlavních postav to jelo dolů vodou.

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Vyčítat taškařici teatrálnost? To by se Oscar lámal smíchy v pase! Perfektní zpracování notoricky známé látky, konverzačka, ze které nejde spustit oči, pro milovníka divadla lahůdka, Stellinka peckovní, pánové taky váleli a jako bonus, pohled na holky jako lusk, Naděnku a Libušku. Paní Šafránková před pár dny zemřela, smutná zpráva zametla snad celým národem. Vzácná to dáma, podmanivě temperamentní, vzácně nadaná, vtipná, s citem pro výběr kvalitních rolí. Bez přehánění roky říkám, že Disney si může nakreslit sebekrásnější princeznu, žádná nebude hezčí, než naše Libuška. Ve Filipovi byla senzační, jako rybka ve vodě, člověku se mimoděk přes smích draly slzy do očí, smutná zpráva přišla moc brzy. Čest Vaší památce a jestli existuje nebe, spokojené setkání v kruhu činoherní party!

13 minut (2021) (TV film)

Silný dokument, sama jsrm takovou černou vteřinu zažila, byť ne jako viník, ale také u té příšerné nehody vyhasl jeden život zcela zbytečně, vinou floutka, který se místo věnování volantu, věnoval mobilu a v obci to napálil 100km rychlostí do několika osobních aut náklaďákem, kdy se nad všemi přeživšími jejich andělé nevídaně nadřeli..., taky najednou čas běžel jinak, taky voněly květiny a keře, ptáci zpívali a taky následně došlo na letité výčitky, že co by bylo, kdybych tehdy jela pomaleji, nebo rychleji, kdybych změnila tok událostí, a taky se celé roky bojím stejného nárazu, který nejde vyhnat z hlavy, té nepředstavitelné hrůzy, která se souběhem několika různých událostí, stává až moc často... Kdo nezažil, ať je rád. Vít Klusák ty momenty a stavy vystihl docela přesně. A toho debila, co se třese, až zase sedne za volant, toho vymaštěného, nesoudného, vyšklebeného blba, toho fakt někam zavřít! To snad není pravda. A ten "náš" dáreček? Ale nebudu vás rozesmívat výškou "symbolického" trestu.. Mně osobně, ačkoli rovněž poškozené, je chabou útěchou, že v tom autě tehdy nejela rodina s třemi dětmi. A že jsem to přežila já, i několik dalších, přešťastných.

Charles Bronson (2020) (TV film)

Nic moc dokument, který vyznívá všelijak a místy odsejpá docela ztuha. Ale Bronson byl ve své době pecka, zejména tenkrát v období Statečných Špinavců na Západě neměl chybu. (...jak Táňa v Okresním přeboru povídá Tetě, že mlčenlivý Předseda -Luděk Sobota je trochu jako ten Bronson, padám smíchy z gauče a pokládám to za jeden z nejvtipnějších heftů celého seriálu... 😆)