Pokoj 1408 (2007)

Ztracená příležitost. Povídka (pro ty co i čtou) výborná. Film příliš nastavovaný, chvílemi úplně přehnaný, že si až člověk říká "Proč proboha to ti tvůrci tak kazí". Kdyby tomu dali krátkou stopáž a ne formát celovečerního filmu (v prodloužené verzi skoro dvě hodiny) tak to mohlo být výborné dílo, ale takhle nemohu dát více než dvě hvězdičky.

Marco Polo (1982) (seriál)

Výborná hudba. Celkem dobře napsané i zahrané ale... Proč když už se dílo dobře daří tak ho musí zkazit výběrem hlavní postavy. Ken Marshall hrající Marca Pola je doslova na pěst. Je to takový hodný, nejistý, citlivý a humání klučina zkrátka ideální hrdina multi kulty společnosti, ale zasazené do dobových reálií je to krajně nepřesvědčivé. Když ho ale člověk vezme na milost tak má šanci užít si podařený seriál s vyjímečnou atmosférou dodanou Morriconeho hudbou. A pro mne dalším bonusem byl Leonard Nimoy jako Achmet.

Babylon 5 - Velký sumit (1993) (epizoda)

Úvod do seriálu který je funkční, tzn. člověk se dozví vše podstatné o vesmíru, postavách a prostředí co je potřeba k vychutnání si následného seriálu. Jako samostaně působící dílo je to už o stupeň horší především co se dějové linie a hereckých výkonů týče. Jinak triky jsou na svoji dobu lehce nadprůměrné i když z dnešního pohledu jsou "3D" animace poměrně vtipné. Výhradu bych měl i ke zvukům, které mi moc neseděly a občas vyloženě štvaly. Pozitivní je přístup k tvůrců k postavám mimozemšťanů kdy mimo jiné každá rasa má jiný přízvuk (pro ty co to viděli v původním znění) a určité speciality, také tu nejsou žádní vyloženě klišoidně negativní emzáci (jako např. že hmyzí rasy jsou automaticky nepřátelské apod.). Pravdou je že akční scény mají dost závažné nedostatky a jsou značně nepřesvědčující. Nicméně má to devadesát minut a jako úvod do seriálu to bohatě stačí.

Hostel (2005)

Jedna hvězdička za účinkování Nádražní hospody v Praze - Dejvicích.

John Rabe - Ctihodný občan Třetí Říše (2009)

Je chvályhodné, že se tento film věnuje historii jedné z největších válečných hrůz potažmo její jedné světlé postavě. To je asi všechno co se dá říct pozitivního o tomto filmu. Na tom filmu je toho tolik špatně že ani nevím kde začít. Pár věcí například USS Panay byl potopen druhý den po odjezdu (a 25 mil) z Nankingu, mimo jiné ta loď taky vypadala úpně jinak (jediné co se shoduje s filmem jsou ty dva komíny), zatímco ve skutečnosti to byl dělový člun tak ve filmu vidíme poměrně velký "passenger liner". Dále ve filmu účinkuje jakási Valérie Dupres, která má nesjpíš představovat americkou misionářku Minnie Vautrin, která pracovala a zachránila mnoho dívek v Gingling College. Proč je tedy ve filmu fiktivní postava zatímco ostatní mají reálný základ (dr. Wilson, Rabe, dr. Rosen, atp.) ? Mimoto vidíme pasáže ve filmu kdy se dr. Rosen a Rabe "procházejí" po večerním Nankingu v průběhu masakru a nejenomže nikoho nepotkají, ale ještě se posadí na schod a jen tak pokuřují... A tak to bych mohl pokračovat dál a dál... Ten film mne neuvěřitelně zklamal. Jedna hvězdička za téma a druhá za herecký výkon Steva Buscemiho (i když ta scéna jak zpívají/hrají s Rabem je úpně nesmyslná). Pro ty které téma zaujalo doporučuji čínský film City of LIfe and Death (v češtině pod názvem Nanjing! Nanjing!) od Chuana Lu z toho samého roku. http://www.csfd.cz/film/259280-nanjing-nanjing/ Nebo Nankingský masakr od Iris Changové vydáno Naše Vojsko 2010. Případně Rabeho deníky co vyšli knižně jako "The Good Man of Nanking" v roce 1998.

Námořní pěchota (1990)

Proč se proboha ten film v češtině jmenuje Námořní pěchota? Námořní pěchota je USMC (United States Marine Corps). Kdežto NAVY Seals očividně spadají pod námořnictvo (US Navy) a s námořní pěchotou nemají nic společného... A není to takový problém aby si to překladatelé zjistili.... FUJ překladu... (a dabingu taky)

Shrek (2001)

3 hvězdičky v původním znění. V českém dabingu odpad.

Pravdivé lži (1994)

Dějove dosti bídný a celkově průměrný a příliš dlouhý film, ale nicméně některé gagy pořád fungují a jsou mnohem horší způsoby jak trávit večer... (28.01.2011) Tak po opětovném setkání, musím říct, že jsem asi byl ve svém hodnocení až příliš kritický. Přece jenom přehnané je to záměrně a některé hlášky jsou skvělé, takže asi ta kritika půjde nejvíc na tu délku. Nicméně zvyšuji o hvězdu.