Star Trek: Hluboký vesmír devět - Série 7 (1998) (série) odpad!

DocBrown a sirien to dost trefně shrnuli. Takže já jenom za sebe dodám, že tvůrci trestuhodně nevyužili válku s Dominionem a to nemluvím o nějakém navýšení počtu akčních scén. I když se některé díly tvářili, že jsou o tom konfliktu, tak nakonec to vždycky dopadlo nějakou nezáživnou patlaninou mezi postavami. Také celá ta linie s Kai Winn a Dukatem byla naprosto hrozná a vůbec by se nic nestalo kdyby se vyškrtla. Škoda že postava Dukata byla takto zmrvena. A to co udělali Ferengiům to je trestuhodné. Naprosto nejhorší série ST vůbec.

Opuštěné stavební projekty - Behind Enemy Lines (2020) (epizoda)

Ten lobotomistický blázinec byl zajímavý, ostatně to i ta albánská vesnice. Akorát tu mi hodně znechutil mimořádně otravný a nevěrohodný medik od mariňáků (tady asi budou mít výhodu ti, co to uvidí v jakémkoliv dabingu). A to natolik, že nemůžu s hodnocením výš, to proto že i ten třetí příběh, s báchorkama o okultním podzemí s B. Franklinem, taky za moc nestál.

Slunečná - Špion a špionka (2021) (epizoda) odpad!

Falešní archeologové, detektoráři, rádoby archeologové a nějaký pseudoexpert na mince. Ty kecy k těm mincím mne fakt ničily.

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

Nakonec i trochu s výhradou jsem dal čtyři hvězdy. Vzhledem k tomu, že na mne ani jeden z hlavních protagonistů nepůsobil vůbec sympaticky, měl jsem trochu problém někomu fandit nebo nějak hlouběji se o něj zajímat. Naopak několik postav mne mimořádně iritovalo a to především postava matky (Carla Gugino). Dům jako takový docela zajímavý (a rozhodně nebyl na kopci jak se překladatelé snaží tvrdit) a jeho atmosféra byla slušná. S jinou partou herců by mne to asi bavilo víc.

Jedinečná zvířata (2015) (seriál)

Zajímavé o co všechno se zajímá NASA a kolik školních autobusů váží jeden vyhynulý nosorožec.

Opuštěné stavební projekty (2017) (seriál)

Nevím přesně jak to funguje v českém dabingu, ale v původním znění jim poměrně brzy došla slovní zásoba. Často jsou popisované objekty: "middle of nowhere, ominous, sinister, strange, weird, creepy, eerie, haunted, desolate či forgotten." případně se tam stalo "something bad". Kromě omezené slovní zásoby se tam objevují různé banální fráze, z nichž "The more you look, the more you´ll see." je jedna z těch lepších. Jinak se jedná o takovou nenáročnou oddechovku se slušnými záběry na někdy zajímavé někdy vcelku obvyklé objekty. Jinak jenom poznámka pro uživatele čenda, ono to nemohlo sklouznout od stavebních projektů k něčemu jinému, jelikož se série zabývá "Abandoned Engineering" což je mnohem širší termín (klidně by to mohlo znamenat i zapomenutý motor od sekačky v zahrádkářské kolonii), než ten co byl zvolen v českém překladu.

Tajemství Pravdy - Conversion (2009) (epizoda) odpad!

Už ani nemusím zmiňovat, že se jedná v případě tohoto seriálu o klasickou splácaninu různých kusů různých knih od Terryho Goodkinda doplněné o asi nejspíš "zlepšováky" co tam propašovala nějaká chorá osoba (či osoby) předstírající profesi průměrného filmaře. Chudák Giller, kladná postava knihy je zde přetvořena v zrůdu (částečně přebírající agendu Nicholase z 8. knihy TG) co bydlí ve Washingtonově památníků a mimo jiné by rád vytvořil Confessory či případně dal jejich schopnost Darkenu Rahlovi. D´Haranští vojáci vesele plánují atentát na Darkena Rahla. Hlavní parta si hraje na Guy Fawkese. Kahlan si jako vedlejšák střihne jeden Bloodrage a Darken Rahl se teleportuje líp než ve Star Treku. Pecka. Ani nebudu zmiňovat tragické herectví, kulisy či nějakou logiku... vše je na stejné úrovni jako v předchozích 14 dílech.

Tajemství Pravdy - Hartland (2009) (epizoda) odpad!

Tak jako obvykle je tu maglajz, který prakticky nesplňuje žádný účel. Objevují se zde jakési koncentráky (D´Haran Labour Camps), cestování mezi Midlands a Hartlandem je easy díky progresivním dveřím, Kahlan se převlékne za štětku, z Nadine je bůhví proč Anna, Michal si švihne hrdinnou a pozitivní smrt už tady (a kompletně jinak než v předloze) a zároveň nám kultura dosáhla střelného prachu (v tomto případě Dragon Breath). Celé to doplňují obvyklé papundeklové kulisy a je domalováno.