Tajemství Pravdy - Série 1 (2008) (série) odpad!

Kvalita jednotlivých dílů je prakticky neměnná a pohybuje se pouze po škále mizérie+nuda a mizérie+absurdní bizarita. Celkově se jedná naprosté zprasení univerza předlohy. Tady se ani nedá mluvit o adaptaci, jelikož kromě jmen postav a pár náhodných motivů co se tvůrcům zalíbily, tak spolu tento seriál a knihy T. Goodkinda nemají nic společného. Až se divím, že se vůbec obtěžovali tvrdit, že je to na motivy jeho knih. Mohli ušetřit za práva - výsledek by byl totožný, či spíše lepší kdyby použili ušetřené peníze na nějaké schopnější herce. Investor si řekl, že když už to vyšlo Xeně a Herkulovi tak, že tohle je taky tutovka. No výsledkem je věc, která vypadá minimálně o deset let starší než doba vzniku a nejenže nepřináší nic nového oproti svým vzorům, ale ani zdaleka nedosahuje jejich už tak dost pochybných kvalit.

Tajemství Pravdy - Reckoning (2009) (epizoda)

Závěrečný díl první série obsahoval naprosto všechno a to všechno bylo již tradičně naprosto hrozné. Odklon od předlohy ani neřeším, to už bych byl spíš překvapen kdyby i něco bylo podle knih. Hrátky s časem byly mimořádně divné a interakce mezi Carou a Richardem opravdu bolestná (a nemíním tím Agiel). Neúprosná byla i logika Kahlan ("když se dostal tam tak se musí dostat zpátky"). Finále Darken Rahla bylo bujaře spektakulární. Celkově tento díl obsahoval tolik nechtěné komedie, až jsem se utrhl a dal tomu jednu hvězdu.

Hvězdná brána - Otázka paměti (1999) (epizoda)

Poměrně odfláknutý závěrečný díl druhé série. Značnou část tvoří recyklace scén z předchozích dvou sérií a to že to dělají formou vizualizace vzpomínek jednotlivých aktérů není plus naopak to situaci ještě zhoršuje tím, že si postavy "vzpomínají" na věci, které nemohli vědět či vidět (např. jelikož je viděl pouze divák). Chápu, byli líní to zeditovat, ale i tak je to dost do očí bijící. A to že je to z roku 1999 není omluvou a to i včetně faktu, že v té době to byl fungující systém jedné epizody týdně. Slušný potenciál hodně shozený celkovým provedením.

Sláva (1989)

Nikdy jsem si nemyslel, že by byl M. Broderick nějak zvlášť dobrý herec, ale v tomto filmu podává nadprůměrný výkon a rozhodně je to to nejlepší co jsem od něj kdy viděl. Patos je přítomný a bohužel v některých momentech trochu zbytečně rušivý i když si myslím, že asi Edward Zwick dělal co mohl, aby ho udržel na uzdě, jelikož velmi snadno by se u tohoto filmu dalo sklouznout k nekončícímu gejzíru patetických hovadin. Výběr herců se dost povedl, kromě již zmíněného Brodericka (díky němuž jsem nakonec dal i tu pátou hvězdu, i když jen tak tak) mne bavil Andre Braugher a Cary Elwes. A také musím zmínit, že vizuál filmu nevypadá na konec 80. let, já bych mu tipoval minimálně o deset let méně. Pro mne to bylo příjemné překvapení.

Leading Lady (2014)

Děj je prostý a to kam se vše bude ubírat je každému jasné prakticky hned od začátku. Hlavní ženská postava je dost otravná a nemyslím si, že by byla nějak dobře zahraná. Provedení mne však docela bavilo a i přes všemožná klišé chvílemi působilo i neotřele. Craig Palm jako Petrus Engelbreght byl zábavný, zato role Johana Willemseho (ztvárněná Eduanem van Jaarsveldtem) mi přišla jako kdyby jí tvůrci zamýšleli pro Robbieho Wesselse (ostatně Eduan vypadá jako jeho levnější verze), ale na jeho obsazení bohužel nedošlo. Na závěr ještě musím zmínit herecký výkon Boka van Blerka, který celé dílo dotáhl do lehkého nadprůměru.

Vraždy ve Valhalle (2020) (seriál)

To že něco má severské kulisy, tak to z toho ještě nedělá dobrou detektivku. Zarážela mne zde jedna věc, to opravdu policie na Islandu pracuje v sólo režimu? Když postavy něco zkoumají/vyšetřují, tak zásadně vždy po jednom a bez jištění a často i bez toho aby někdo vůbec věděl kde pořádně jsou. Celkově se děj seriálu většinu dílů dost táhnul a i když ke konci nabral jisté tempo, tak na víc než slabší tři hvězdy to není.

Lego House: Home of the Brick (2018)

Jako absurdní komedie docela dobré, jinak to ale působí jako úvodní video z prvního školení pro nové zaměstnance spol. LEGO.

Star Trek: Beyond the Final Frontier (2007) (TV film)

Vzhledem k tomu, že celý dokument byl o dražbě předmětů jichž se zbavovalo studio Paramount tak mi tam scházelo několik údajů. Např. kolik předmětů se tedy prodalo, kolik to celkem vyneslo a v neposledním případě na co se ty peníze použily?

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine (2018)

Dokument, který je v mnohém o hodně lepší než většina jednotlivých dílů seriálu o němž pojednává. Slušně jsem se bavil a vstupy jednotlivých aktérů byly docela vtipné. Jediné co mi scházelo byla nějaká sebereflexe (alespoň) od I.S.Behra, kdy by místo neustálého poplácávání se po ramenou (o tom jak skvělý kus práce udělali), přiznal i to co se (dost) nepovedlo.