Gran Turismo (2023)

Když jsem přemýšlel o námětu tohoto filmu, tak mě hned napadlo, že je do filmu převeden tím nejlínějším způsobem, když se zaměřili na GT Academy, zároveň však tím jediným (smysluplným) možným. Musím opravdu pochválit mého kdysi oblíbence Neilla Blomkampa, že z tak tuctového tématu typu Need for speed, vytřískal opravdu maximum a povedlo se mu závody natočit napínavým způsobem, jen možná ten příběh byl až příliš natahovaný a zároveň předvídatelný (i pokud neznáte skutečnosti, které se v mnohém lišily) a už jsem chtěl, aby to skončilo. Je však škoda, že na sebe film nevydělal, protože ačkoliv bych sequel nechtěl, nerad bych aby to zarazilo produkci dalších filmů podle her Playstation studios. Takže za mě usmolených 70% a rád bych někdy v budoucnu dal ještě filmu šanci.

Teorie velkého třesku - Série 7 (2013) (série)

Kdyz to jedu po letech za sebou, šokovalo mě, jak moc kvalita klesla a je změnil celý tón seriálu. Pořád je to můj oblíbený Big Bang, ale už musím ubírat.

Ahsoka (2023) (seriál)

Vlastně mě mrzí, že Filloni nezačal přepracováním Clone wars a Rebels do hrané podoby, protože mnoho lidí přijde k Ahsoce s čistým štítem a třeba já na ty animáče nikdy koukat nebudu, leč ocenil bych celý hraný příběh. Nicméně se v podstatě jedná o pátou řadu Rebels, samostatně to víceméně funguje a pokud se přenesete přes domnělou woke agitku, dostanete výborně vypadající seriál (Dave Filloni s novou technologií umí lépe pracovat), s fajn hrdinkou, Rosarii Dawson jsem si nakonec docela oblíbil. Není to žádná must see šleha, co by měl každý vidět jako byla tehdy první řada Manda, ale pokud se seriál SW budou ubírat tímto způsobem a sledovanost bude dostatečná, já si na to vždycky čas najdu. Jen bych ocenil už konečně nové příběhy mimo časové období hlavních 9 epizod.

Starosta Kingstownu - Série 2 (2023) (série)

Slabší než první série, ale pořád jeden obří důvod přát Rennerovi pevný zdraví a očekávat třetí řadu. Snad už to příště SkyShowtime stihne paralelně s premiéru v US, což stále u této platformy není norma.

Stvořitel (2023)

S Garethem Edwardsem jsem to měl vždycky nejen já složité a ani jeho nejnovější dílo se nezapíše do análů výrazně napsaného a zahraného sci-fi. Ba naopak jako obří propadák, který z trailerů vypadal až příliš dobře, ale bez takového toho puncu události a od první chvíle, kdy jsem v kině spatřil trailer, jsem věděl, že na film nikdo nepřijde. Potvrdilo se, já však i přes celkem pronuděnou závěrečnou půlhodinu, která mohla být už natahovaná vlivem mé únavy z práce, ale celkově zkrátka delší než měla být, film hodnotím celkem pozitivně a nijak jsem nebyl znechucen tím, že je to snad špatně napsané a zkrátka takové fádní. Jen s tím Johnem Davidem Washingtonem to nevypadá dobře a neumím si představit, že ho ještě producenti obsadí do blockbusteru.

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

Nečekal bych, že druhá série tohodle skvělého seriálu mi sedne ještě víc a neskutečně mě vtáhlo prostředí Itálie i příběhy skvěle prokreslených postav a už teď se nemůžu dočkat třetí řady..Must see..

Bílý lotos - Série 1 (2021) (série)

Velký fenomén v určitých kruzích, který přesně zapadá ke značce HBO a jsem rád, že jsem i já jej konečně dohnal. Výborně napsaná prosluněná (leč s divně vyblitými barvami) sonda do duší jedné sorty lidí, kde si asi každý najde svého oblíbence a nebude to obecně jedna klíčová rodina. Jedno z nejlepších současných dramat.

Barbie (2023)

Prozatím nejvýdělečnější film roku a přitom taková střeštěnost. Což nemohl na začátku roku absolutně nikdo čekat, tedy to první. Z totálně niche režisérky se během měsíce stal totální mainstream a kdo zná předchozí tvorbu Grety Gerwig, ten tak nějak čekal, že nedostaneme pouze hloupý téměř blockbuster, ale snímek s dávkou satiry, skrytých podtextů a zřejmě i zdravou míru feminismu. Margot Robbie po čtyřech drahých propadácích takovýhle velehit potřebovala jako prase drbání a v roli Barbie je nepřekvapivě skvělá, dokonce, jak upozorňuje sám disclamer ve filmu, ztělesněním krásy tak jak si Barbie představujeme. Co se však týče formy daného snímku, tak jsem pochopitelně předem tušil, že nebudu cílovka a dle očekávání mě film kromě dvou povedených vtipků, kdy jsem vyprskl smíchy, docela míjel a nedělá mi radost, že zrovna tenhle film se zřejmě opravdu stane nejvýdělečnějším filmem roku, leč se jedná alespoň do značné míry o originální námět, přál jsem to zkrátka více tomu Oppenheimerovi, leč se alespoň na vlně dvojprogramu krásně svezl. Ps : Will Ferrell byl ovšem prvotřídní PPS : jsem hodně rád, že hlavní roli nehrála Rebel Wilson a zaujalo mě, že producenti asi koukají na Sex Education, když obsadili 3 herce ze seriálu.

Láska na první pohled (2023)

Vymírající subžánr, který Netflix jednou za čas nakopne, zkrátka tím, že jej dá na první stranu. Haley Lu Richardson jsem před pár lety celkem žral a mrzelo mě, že od Rozpolceného nemohla najít příliš zajímavých projektů, nyní je po White lotus na dobré cestě a tento film to jen potvrzuje. Je to takové subtilní, nevtíravé a ač bych nechtěl, aby to znělo sexisticky, je vidět, že je to snímáno ženským pohledem a je to celé trošku naivnější než podobné situace předkládá nejen sám život, ale i četné scénáristické variace v různých obměnách. Ale pořád jako feel good 90min kousek na dlouhý propršený večer ideální.