• Krátkometrážní

Hihňobrouk (2016) (seriál)

Hihňobrouk je Spongebob souše.

Krtek a kamarádi (1995)

Spousta lidí považuje za šokující díl "Krtek a maminka", který já osobně považuji za vcelku normální. Mně teda přijde daleko šílenější tenhleten díl. Škoda, že nežije Einstein, jedině on by (snad) jeho logiku mohl pochopit. "Kamarádi" sežerou krtkovi, cokoli si natrhá (mimochodem jsem nevěděl, že třešně běžně rostou cca 10 cm nad zemí). Krtek se je snaží vychovat (?), vezme si ze skříně fousy, otrhaný oděv a klobouk a jde u nich žebrat. Mimochodem je zajímavé, že to byl jediný oblek, co ve skříni měl.  Ukazuje to na krtkův zvláštní vkus, nebo se snad obléká pouze na maškarní? A to jako před tím o tento oděv obral nějakého žebráka? Silně pochybuju, že by si ho krtek někde sám spíchnul, přece jenom, jako krejčí byl vcelku ucházející, jak ukázal ve svém prvním díle s kalhotkami. A ten okradený žebrák tedy teď pobíhá někde po lese nahatej? Samé otázky, škoda, že Miler už nežije, nebudou už nikdy zodpovězeny. No ale zpět, krtek tedy jde žebrat po svých kamarádech, a ty mu neukazují fakáče jen proto, že se ještě v r. 1995 v dětských pořadech nepoužívaly. Odhánějí od svých domovů jinak, křikem a děláním ty ty ty. Krtek si sedne a začne plakat, a zde se místní Jezinka.Jezinka mýlí. Kdyby se teď jeho kamarádi odměkčili, zastyděli, dával by díl logiku. Ale oni naopak, rozzuřeni žebrákovým pláčem, vyhánějí ho o to víc. Krtek si teda sundá svůj převlek a vesele se směje a teprve teď se kamarádi zastydí. No co to jako je? Navíc mu na usmířenou přinesou ořechy, z čehož je patrné, že jejich polepšení není upřímné, páč se ukáže, že pouze krtek má kladivo na jejich rozbíjení. Takže bez něj by si na ořechu pochutnal tak maximálně zajíček, co má zuby jak veverka.

Televarieté (1970) (pořad)

Míň jak pět hvězdiček může dát jen někdo, kdo neviděl tohle.

Pán na roztrhání (1934)

Pro mě příjemné překvapení. Nečekal jsem nic a dostalo se mi něčeho. Ne že by se u toho člověk nachechtal, ale film rozhodně zaujme, tolik energických a nebojácných lidí pohromadě... Baarová prokázala, že je skvostná herečka, zejména ve vážnějších polohách. Navíc tenhle film je z doby, kdy se na ní hodně dobře koukalo, protože jí obličej ještě tolik nezčtvercovatěl (parádní slovo, dávám si na něj autorská práva!). Stallicha jsem doteď neznal, divím se, že ho režiséři neobsazovali víc. Když ho srovnám třeba s takovým Veverkou... Navíc se v tomto filmu prezentuje jako neodolatelný macho, což mám rád, páč to zná člověk z vlastní zkušenosti, že. Coby svůdník Vyskočil si chtěl trochu povyskočit a sjednal si dvě rande na stejnou hodinu, prostě borec! Bejt na dvou místech najednou dokázalo v celé historii pouze světlo a Stallich. Smolík mě zklamal, já ho považoval za moudrého muže, ale člověk, který nevyužije jedinečné možnosti zbavit se Hermanové, je nezodpovědný sebevrah. A co bych ještě tak napsal.. Ve filmu se vyskytnou plakáty na Burianovo představení Revizor a záběr na pasáž Světozor - že by sponzoři? Ing. Vydra žil ve zlaté době, kdy si společnost inženýrů vážila, psala o každém jejich pohybu v novinách a obecenstvo je na potkání házelo do vzduchu. Film se vyznačuje též tím, že v něm hraje i potkan... tak ne, koukám na to znovu, po tom trávníku pobíhala nějaká vrána, ale tak divně kličkovala!

Profesionálové - Dvojí přístup (1980) (epizoda)

Dva příběhy běžící vedle sebe, ovšem na rozdíl od rovnoběžek se nestřetávají až v nekonečnu, ale už po 20 minutách a pak zase. Trošku mě zklamalo, když to na konci bylo dva na dva, že se nepřidal i Kauli s hlavním padouchem, aby si to rozdali na férovku. Souboj by to byl napínavý, protože hlavní padouch svou vizáží pomocného účetního by se zcela vyrovnal známému Kauliho necharismatu. Uspokojilo mě, že se profesionálové nechystají do důchodu, minimálně Doyl rázně odmítl ideu dvojdomku. Zato padouši se ukázali jako páprdové s přízemními sny, ti o dum dum mluvili pořád.

Profesionálové - Přepadení (1980) (epizoda)

V přehledu herců chybí škoda 120. Škoda, že byli profesionálové tak dobří, přerušili zajímavý experiment, kolik stříbrných cihel tento typ auta uveze? Jeden z hlavních padouchů naložil do kufru  odhadem tak tunu a pořád ještě nebyl u konce a škodovka se na pérech neprohla ani o milimetr.

Profesionálové - Tajný fond (1980) (epizoda)

Překvapuje mě, že i v tak seriozní databázi, jakou je bezesporu csfd, se vyskytuje tak flagrantní chyba. Toho nájemného vraha nehrál Stuart Wilson, ale Jirka Pomeje. Jinak až na samý závěr jeden z nejlepších dílů. Co proto v něm dostává zejména Kauli, a to zcela poprávu. Nejdřív je nájemným vrahem označen za "dědka", a pak si na něj otevře ústní otvor i Bodie. Dokonce se vzájemně drží pod krkama. Ovšem ani to nepomůže a tak Kauli závěr naprosto zpacká, potenciální oběť nenechá nikým chránit. Nebo že by měli v CI5 takový podstav, že už tam neměl koho poslat? Já se spíš kloním k možnosti, ve které do sebe všechno logicky zapadá - padouši Kaulimu něco nasypali do "tajného fondu" a on se pak ze všech sil snažil, aby ten nájemní vrah uspěl.

Profesionálové - Ztráta paměti (1980) (epizoda)

To je furt výsměchu, jak je zejména Bodie na ženský, ovšem když se na CI5 dozví, že se v kostele povaluje krasavice ve spodním prádle, kdo je první na místě, aha? Přece Kauli. Pravda, Bodie si to pak vynahradí v  sanitce, kde se na tu holku vrhne pod průhlednou záminkou, že ji ochrání vlastním tělem, a než chudák Doyle vyřídí ty padouchy venku, určitě si stihne střihnout jedno parádní číslo.

Podraz (1973)

Z obsazení hlavních rolí nadšením nehýkám, neb jsem heterosexuál. Kdyby aspoň oba pánové měli vyvinuté nějaké jiné svaly než mimické, ach jo. A co se týče zápletky, z té by byli bezvýhradně nadšeni tak maximálně příznivci konspiračních teoriích, protože těm by nepřišlo divné, že jsou do toho podfuku namočeny desítky lidí a stejně se to neproflákne. Kdyby aspoň Newman (mimochodem, zde neplatí nomen omen, páč v hazardních hrách to žádný nováček nebyl) ukázal, jak dělá ten trik s kartama, kterým mění čtyři trojky na čtyři kluky. Né že bych poker uměl, ale mohl bych se pak živit vyučováním tohohle triku. A u Redforda bylo jeho jméno podrazem jen do roku 1927, pak už začal Ford vyrábět auta i v jiné než jen v černé.