• Western

Závrať (1958)

Naprosto geniální atmosféra! Velice zajímavá myšlenka...nicméně jsem čekala ještě trochu komplikovanější rozuzlení, Kim Novak mi trochu lezla na nervy a ač hrál úžasně, nemůžu se zbavit dojmu, že vrozený trochu přitroublý výraz Jimmyho Stewarta mi nějak vadí a ruší mě.

Divotvůrkyně (1962)

Ohromný příběh a senzační Patty Duke a Anne Bancroft...páni, vždyť Anne porazila BETTE DAVIS a vyhrála Oscara!

Zajatec 2. avenue (1975)

Neil Simon je úžasný autor... Jack Lemmon je nádherně neurotický a Anička Bancroft (promiňte, mám ji strašně ráda!) je velice milá, mám ráda její trochu "stydlivý" styl hraní.

Paní Miniverová (1942)

To byl silný zážitek! Nejen filmově - vizuálně jsem si to ohromně užila, ale i svou myšlenkou. Stačilo si představit, že se něco takového dělo a brečela jsem. A oni to udělali v roce 1942! Předpokládám, že tehdy to bylo ještě o to silnější. A jaké to asi bylo pro Greer Garson, která byla rodem Angličanka? Spousta takových otázek se mi honila hlavou a cvičilo to se mnou. A k filmu jako takovému - velice oceňuji, že humorná stránka byla příjemně vybalancována s tou tragickou, exictují díla, kde se tyhle dvě roviny hádají, tady jsem nic takového nepozorovala. Další význačný film od pana Wylera! 4,5 *

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Krásný film, také bych ho řadila k těm lepším dílům pana Buriana. Velice mile mě překvapila paní Šlemrová...ještě to nebyla ta úchvatná panička, ale bezvadná, obyčejná manželka. A nezapomenu ten maličký moment,který mě, ani nevím proč,zaujal - kde podle mě si tu vteřinku ukradla pro sebe...a to, když přijde Anton jako svůj bratr. To kratičké špitutí, něco jako: "Tys tu ještě scházel!" Líp to říct nešlo.

Harriet Craig (1950)

Přišlo mi zajímavé, že pár let před Joan se této role ve filmu Craig's Wife (1936) zhostila Rosalind Russell. Joan je jako Harriet výborná - její jednání mi u Joan připadá až nebezpečně přirozené.

Cabiriiny noci (1957)

Naprosto jedinečná Giulietta! Je ale potřeba na tento film koukat v originále, český dabing je více než protivný. Ukřičeá čeština napodobující italský temperament řeči působí strašně kýčovitě a pak čověku leze na nervy i živelnost samotné Cabirie, ale jakmile je to v italštině, tak vše do sebe naprosto zapadá a dostanete se úplně jinam. Vizuálně je to...má cenu to u Felliniho zmiňovat? - prostě krásné a geniální. U Felliniho se nemůžu nikdy -u žádného jeho filmu, zbavit pocitu jakési poetiky...ale někde víc, někde míň. Cabirie je pro mě posunuta spíše do té reality. Mně osobně trochu více sedí ta rovina Strady, Amarcordu až dokonce 8 1/2 a Giulietty a duchů. Ale tak jako tak, Cabiriny noci je úchvatný film s ohromujícím výkonem Giulietty Masiny.

Grinch (2000)

Pravděpodobně vysoce subjektivní názor, ale Grinch mi vždycky udělá radost. Docela by mě zajímalo, jak by si s tím poradil Burton, i když toho moc ráda nemám (ale netvrdím, že si jeho práce nevážím).

Autumn Leaves (1956)

Jednou jsem někde četla popis filmu: "Stará panna si vezme mladšího psychouše." Vlastně jo, ale je to krásný film, příjemné, celkem napínavé, citlivé melodrama. A upřímně - moje srdcovka. A ať si říká, kdo chce, co chce, Joan byla nádherná a k tomu ještě fakt uměla hrát.