• Western

Flamingo Road (1949)

Ano, měla jsem dva noiry s Joan - Daisy Kenyon a Flamingo Road and Flamingo pro mě vítězí!

King Creole (1958)

Dle kritiků by se mělo jednat o jeden z nejlepších výkonů Elvise. Nemyslím si, že by Elvis byl zrovna uchvacující herec. Na filmu nevidím nic světaborného, ale přesto mě k tomu fimu něco táhne a nemůžu se zbavit nutkání občas se k němu vrátit a pustit si aspoň pár scén (do jisté míry je to dáno mou lehkou obsesí Carolyn Jonesovou). Docela mě překvapilo, že režisérem je Michael Curtiz, protože některé záběry mi připadaly...skoro až kýčovité, prvoplánové...nicméně, jistě se film od takové Mildred Piercové vzdaluje, ale přesto všechno si nemysím, že to patří k filmům, které komentuji jako : "vidět- užit si - zapomenout"...na King Creole určo nezapomenu. Přesto čtvrtou (a osobní) hvězdičku si přidám jen v komentáři **** =)

Vražda na Nilu (1978)

I když já "kopu za Bette", musím uznat, že Angela si ukradla každou scénu pro sebe a stala se pro mě nejvýraznější osobností celého příběhu. Miu Farrow prostě nemůžu vystát, nikdy a nikde :-( A k příběhu? Agatha Christie, co víc dodat?

What's My Line? (1950) (pořad)

Příjemné, tehdy jistě originální a nyní jsem za pořad vděčná, protože mi pomáhá poznat hvězdy tehdejší doby =) Jedny z nejlepších epizod byly návštěvy Lucille Ball, Carol Burnett a překvapuje i Liz Taylor =) A mimochodem - kdo by nemiloval ARLENE FRANCIS!

Dům voskových figurín (1953)

Přesně takové "horory" mám ráda. Nemám strach, že mi bude zle od žaludku, že tam bude výbuch za výbuchem a pod Těším se jen z příjemného mrazení a napjetí. A tenhle film to naprosto splňuje - senzační nápad a atmosféra byla naprosto uspokojující! A musím dodat, že jsem si právě prohloubila vžitý strach, respekt nebo odpor k figurínám. Odmalička jsem nesnášela jejich mrtvolné výrazy...a nu a je to tu, já to věděla ;-) Vytkla bych ale úplný závěr, kdy hlavní hrdinové situaci jen zlehčují, přišlo mi to nevhodné a trochu mě to rozčílilo, poznámka o důstojném pohřbu všech mrtvých by asi byla lepší. A ještě kouala jsem na to jen kvůli Carolyn Jones, která tam byla jen pár minutek, ale ten smííích! Ohromně roztomilé!

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Tuto pohádku miluju již od dětství a stále se k ní vracím! Myslím, že drze mohu tvrdit :"Kam se hrabou dnešní pohádky!" Mimochodem, pro postavu královny se tvůrci nechali inspirovat mimojiné i Joan Crawfordovou. A ještě pidi zajímavost - v šedesátých letech postavu královny ve Francii nadabovala Claude Gensac - filmová manželka Louise de Funese.

Scandal at Scourie (1953)

4. * je spíše osobní, skutečně se to nedá rovnat třeba s Paní Miniverovou, ale příběh je to poutavý, laskavý, svižný a hlavně se zde krásně vyrovnává ta vážnější stránka s humornými dialogy, ani jedna strana nepůsobí násilně. Film velmi milý a patří k mým oblíbeným filmům s Greer Garson.

Mrs. Parkington (1944)

Bohužel celkem zdlouhavé, ke konci jsem se už těšila na titulky. Ale Greer a Walter jsou oveřená dvojice a spolu jim to prostě sluší a klape.

The Lucy Show (1962) (seriál)

I když už to není tak geniální jako I Love Lucy, je to stále velice zábavná,dobře napsaná podívaná, kde nás baví převážně Lucy Ball a rozkošná Vivian Vance. Nad tím, co Lucille dovede, to se jeden jenom diví! V pozdějších sériích se ještě přidá Gale Gordon, který tomu dodává ohromný náboj.

I Love Lucy (1951) (seriál)

Ještěže existuje internet, jinak bychom byli ochuzeni o jeden z nejlepších sitcomů vůbec and vlastně o takového průkopníka tohoto žánru. A můžeme být rádi, že autory napadlo převést původní rozhlasovou hru na televizní obrazovky, už jako radio show to bylo geniálně napsané a TV podoba tomu nic neubírá, naopak... nejen slyšet, ale i vidět Lucille je neskutečný zážitek. Tato dáma byla ohromně komediálně nadaná, její mimika, hlasová intonace, obecně fyzická komedie,pohybový talent a neskutečně precizní načasování-to je obdivuhodné. Desi Arnaz a ani William Frawley nijak nevadí, naopak Desiho španělský přízvuk byl mnohokrát použit pro pobavení. A naprosto senzační tzv. "co-star" je Vivian Vance, bez které by ILL byla poloviční legrace (stejně tak i The Lucy Show). Opravdu nemám nic proti Billu Frawleymu, ale přece jen mám slabost pro Galea Gordona, který měl hrát Freda, protože hrál přítele manželů již v My Favorite Husband (zmiňovaná radioshow). Nicméně, Gale se objeví alespoň v epizodních rolích...a do syta si ho můžeme užít v The Lucy Show. Ještě k ILL - viděla jsem všechny epizody, a musím říct, že dle mého názoru je trochu slabší až poslední 6. série, ale stále je to velice zdařilé. Jsem ráda, že 13 hodinových dílů, které se objevily po skončení ILL (nicméně se stále jednalo o ty samé lidi, v podstatě to bylo pokračování ILL, avšak s názvem Lucy-Desi-Comed-Hour) rozhodně předchozímu ILL neudělo ostudu, naopak. A ještě poznámečka - malý Ricky NENÍ skutečný syn Desiho a Lucy, i když Lucille opravdu byla během natáčení v jiném stavu (čekali své druhé dítě - Desiho mladšího). Lucille Ball je neskutečná, ale bez Vivian Vance by to taky nebylo ono. Její Ethel je naprosto senzační a nepostradatelná. Možná, že byla oblíbenější než samotný Desi.