Machete zabíjí (2013)

Čaro výbornej jednotky je preč. Rodriguez sa len kopíruje a neuvedomuje si, že dvakrát to isté už nefunguje. Napríklad chladný pohľad Dannyho Treja či výzbroj sexy stroj z "Od súmraku do úsvitu". Ešte to má niekde aj dosť nudných a natiahnutých minút. Mám obavy aký bude diel tretí..

Pařba na třetí (2013)

Ak by toto bol prvý diel, tak žiadna trilógia by sa nekonala ani návštevnosť ani zisk! A myslím, že by sme o takýto film ani nezakopli. Neviem aký význam malo meniť pointu prvých dvoch filmov a ešte ho drzo nazvať Hangover part III ??!! Asi to bude nejaký nový ťah na diváka, keď filmy začnú mať názov nejakého hitu a dej bude úplne o niečom inom.. Takže už teraz sa teším na romantický fantasy Terminátor part 5, kde si Connor otvorí kvetinárstvo a T800 si hľadá lásku svojho života.

Dobrodružství s robotem (2013) odpad!

Detinské! Pustil som si to len kvôly spomienke na číslo 5 žije a dúfal, že aspoň trocha to bude mať podobný feeling.. No nič také sa nekonalo. Číslo 5 žije je legenda ale toto je potrat! Film určený pre deti do troch rokov, natočený mobilným telefónom a s rýchlym plynutím deja akoby preskakovali stránky scenáru, aby ušetrili čas a peniaze..

Gravitace (2013)

Menej je niekedy viac a film gravitácia to predviedla bravúrne! Absolútne dokonalá mrazivá atmosféra bezmocnosti, strachu a samoty v temnom nekonečnom vesmíre. Výborné po všetkých stránkach aj minimálny soundtrack udiera na to správne miesto a o kamere či efektoch ani nehovorím. Veľmi potešili zábery z pohľadu prvej osoby a perfektne sadli. K tomu ešte výborný výkon S. Bullock. Jednoducho "SPACE MASTERPIECE" 100%

Plán útěku (2013)

Boring Escape Plan alebo trocha života do toho umierania.. Nech sa na mňa Arnie a Sly nehnevá, ale musím ísť s hodnotením dole aj keď som ich fanúšik. Akcia nič moc, hlášky skoro žiadne, celé sa to hrozne ťahá a pôsobí ako videofilm. Keď už chceli pre nás natočiť spoločný film, tak ho mali urobiť poriadne a so značkovým režisérom aj scenáristom alebo ho rovno mal natočiť Sly.

Závod s časem (2013)

Na takýto film čakám od roku 1998 kedy vyšla videohra DRIVER. Aj keď nespĺňa úplne dokonalo moje vízie, tak priblížil sa zatiaľ najbližšie. Áno má to svoje muchy, ale konečne automobilová naháňačka od začiatku po koniec a k tomu v značke mojich snov Shelby Mustang. To čo mi chýbalo v 60 sekúnd, to som dostal v Getaway. Škoda len tej kamery a minimálneho poškodzovania sa, ale chápem.. inak by 80 minút pojazdné nebolo a možno by to trhalo aj srdce :)

Americký ninja (1985)

Je pravda, že dnes je to béčko séria, ale v dobách VHS jednohlasového dabingu to bola pecka. Kto nezažil, nikdy nepochopí..

Nezastavitelný (2010)

Vcelku dobré, ale keby tam nebol Denzel, režisér by nebol Tony a hudbu by nerobil Harry tak by to bolo len lacné béčko o lokomotíve. Tonyho časté zoomovanie liezlo občas na nervy.