Dánská dívka (2015)

Scénář super, bohužel se mi autoři netrefili do vkusu a kde jaká buzna nebo transka mi je, mi je šumák. Ale neodsuzuji, chápu, jde o vážné téma, musí to být hrozné, narodit se jako žena v těle muže. Jedno řešení je stát se Shemale a dostávat doživotní anál. Druhé řešení je si ho nechat ušmiknout a nechat si udělat vagínu se vším všudy, to taky asi není kde jaký hit, což se dozvíte, když se podíváte na Dánskou dívku :)

Nejúžasnější videa světa (1999) (pořad)

Dost často se stává, že tam uvidíte video staré jak Metuzalém, a pokud jste alespoň průměrný uživatel internetu, tak tady v podstatě neuvidíte nic nového. Navíc každé video uvidíte 20x s komentářem vhodným k zeblití. Ale jo, jedna hvězda za snahu.

Slavnosti sněženek (1983)

Bohumil Hrabal a chatová oblast Kersko ve ztvárnění Jiřího Menzela. Skvost české kinematografie. Film se opírá o příběhy literárních postav, o poetično a vlastnosti českého národa nebo spíše vlastnosti české vesnice, ke kterým se netřeba vyjadřovat. Česká klasika s absurdním humorem. Mimochodem Jaromír Hanzlík zahrál neuvěřitelnou roli.

Pozemšťan (2007)

Jak může film, celý probíhající v jedné místnosti, dostat 5 hvězd? Musíte tam mít pozemšťana:) Vynechal bych scénu alá miluji tě, ty mě taky, škoda že ty a tvoje děti umřou, ale to tam bylo jen asi 10 minut. Od začátku do konce jsem byl přikovaný k obrazovce a čekal co přijde. Jsem rád, že tam padla otázka náboženství, ono to vlastně ani jinak nešlo, a dokonce bych řekl, že to tak nějak mohlo být. Jsem rád, že tam hrál Tony Todd, protože bez něj by jsme se toho možná tolik nedozvěděli a všichni by to po půl hodině zabalili. On to prostě chtěl vědět:) Slovo "Kromaňonci" mi asi dlouho utkví v paměti. Povedený počin.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Od filmu jsem neměl příliš velká očekávání, Jim Carrey a Jeff Daniels po dvaceti letech sliboval spíše velký průšvih, tak jak to bývá u pokusů znovu oživit první (povedený) díl, avšak má očekávání se naštěstí nenaplnila a u filmu jsem se skutečně mnohokrát zasmál. Jim a Jeff se nejen v roli, ale řekl bych i skutečně vrátili o dvacet let zpět. Humor stylem povedeně kopíruje první díl, což je dle mého názoru dobře, a proto se mi pokračování blbýho a blbějšího líbilo, stejně jako díl první.

V zajetí démonů (2013)

James Wan, autor třech nejlepších novodobých hororů, V zajetí démonů, Saw a Insidious. V zajetí démonů považuji za nejlepší z výše zmíněné trojky. Sice je to tolik ohrané téma strašidelného domu, posednutí ďáblem, ale kvalitou, zpracováním, hustou atmosférou, napětím a celkově znepokojujícím dojmem mě usadil do křesla. Pomoooooooc! Já už nechci!

Einstein (2008)

Dokument nejdříve vyprávý o začátcích a životě Alberta Einsteina a posléze o tom, jak Albert přišel na teorii relativity. Dokument též vyobrazuje úskalí, která musel Albert překonat na jeho cestě za dokazováním teorie relativity napříč první světovou válkou. Jeho teorie je tu i celkem hezky vysvětlena, tak že ji pochopí i laik.

Everest (2015)

Jo, tak tohle jo. Díky tomuhle filmu jsem konečně pochopil věci, který jsem do teď nechápal. Jelikož jsem taky trochu lezl po horách, nikdy jsem nechápal, proč když se zhorší počasí, proč prostě rychle neslezou dolů, stejně tak jako když se člověku začne dělat špatně z nedostatku kyslíku, protože slézt dolů je vcelku rychlá záležitost, zvlášť, když vás od tábora dělí 1000m. Podání bez okolku, to já rád, možná ten konec mohl být ještě víc syrový, bez telefonátů se ženou, ale je to podle skutečné události, tak to tam asi mělo být. Člověk by nevěřil, jak se tam nahoře může všechno rychle změnit. Mohl tam být detailněji popsán výstup, ale chápu, že pak by to mohlo mít klidně 3 hodiny. Ale to je spíš moje úchylka, že bych to chtěl vidět. Velmi sympatická hlavní postava průvodce, u které se mi na konci trochu sevřel krk. Jo, zahrávat si s přírodou tak daleko od místa, kam patříme, kde by jsme měli žít, je velmi vratká a nespolehlivá věc. Já bych třeba nikdy neletěl například na Měsíc, protože se Vám posere skafandr a jste mrtvý, Everest je něco podobného.

Pí a jeho život (2012)

Hyena zabila zebru, potom hyena zabila starší samičku orangutana, hyenu zabil tygr, tygr sežral zebru a orangutana a to vše se stalo na malém záchranném člunu. No já nevím. Co tím chtěl autor říct, že malý kluk a tygr mohou přežít na jednom člunu 220 dní? Bez jakýkoliv logiky, jako třeba že tygr potřebuje asi tak 5 litrů vody denně, že po tygrovi se taky musí uklízet hovna, no nebyl to můj šálek kávy.

Zlo (2012)

Takhle, je to slovenský a není to zas tak špatný. Trojice chalanů (homo boy band) natáčí paranormální jevy a snaží se ulovit něco extra a to se jim po zhruba 3/4 hodině filmu splní. Účel to splnilo a nutno podotknout, že je to v některých situacích doopravdy nepříjemný a lekací horor. Nemůžu se vyhnout srovnání s Ghoulem od Jákla a tohle se mi líbilo o něco víc. Samozřejmě nechybí pohled první osoby, který tomu dává říz. Klasicky první půl hodina filmu, tak jako skoro v každém hororu, je absolutně zbytečná.