Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

1001. koment // Hrozně. Depresivní. Seriál. Jeden z nejdepresivnějších vůbec. A taky nejstylovějších, takže se na tom člověk stane poměrně rychle závislý. V jednu chvíli chcete být Don Draper a v tu druhou byste od něj byli nejraději co nejdál, každopádně za finále čtvrté řady, Jessicu Paré (OMG) a vůbec všechno, co mi seriál ukázal, o čem vyprávěl a co jsem si z něj odnesl (kromě těch depresí), díky. 10/10

Čaroděj ze země lží (2017) (TV film)

// Barry Levinson už má nejlepší léta za sebou, Michelle Pfeiffer konečně překročila věk, kdy už bych ji v latexu opravdu vidět nechtěl, De Niro jede celej film na půl plynu a jedinej, kdo to zachraňuje, je tak Hank Azaria. Kterýho je tam ale proklatě málo. Nebaví mě, jak je ten děj sestříhaný, nebaví mě, jak se celou dobu o nic nehraje, nebaví, nebaví, nebaví. Po dlouhé době palec dolů pro HBO, loňskej All the Way s Cranstonem o míle jinde. 5/10

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

// Pořád nejlepší pirátská story, jakou jsem viděl. A to nejen proto, že je to tak krásně staromódně natočený, nebo že mi to připomíná moje šílený GP Zorro: Tajemná tvář.

Rada nad zlato (2015) (studentský film)

// Na studentskej film dobrý. Víc než dobrý. V prvé řadě je to LOL, ve druhé docela smutný a pak už je to jenom naprostej nezájem a víceméně lhostejnost, minimálně ze strany někoho, kdo k tomu byl sváděnej a kdo měl už tehdy dost rozumu na to, aby řekl ne. Že ho tolik lidí nemělo, to je holt už jejich problém. Takže jestli bych tomu něco vyčetl, protože formu fakt ignoruju, za ty vynaložený prostředky to asi ani líp nešlo, tak že to dělá z jedné strany chudinky a ze druhé šmejdy. V pravdě jsou totiž šmejdy obě barikády.

Pozůstalí - Licence (2017) (epizoda)

// Ta bouře furt ne a ne přijít, nicméně konec se blíží, o tom žádná. Úvod včetně titulků stylovka, Judas story skvělý, budování na jedničku, závěr opět zvedá ze židle, ale zatím jediná epizoda, která ve mě něco pořádného vyvolala, byla čtvrtá. A to mi holt po fantastické druhé sérii přijde trochu málo, byť je to pořád víc než dost v porovnání s ostatními seriály. Pozůstalí jsou ale prostě jinde, očekávání tady mám přirozeně větší. Tak snad budou naplněny. 9/10

Vetřelec: Covenant (2017)

// Atmosféra připomíná jedničku, děj navazuje na Promethea a blbý je to zhruba na úrovni Rychle a zběsile. Pořád je to ale krásný sci-fi, který si v tom kině dám kdykoliv radši než právě to Fast & Furious. Lidi by měli brečet nad horšími věcmi, než je Scott točící Scottoviny. 6/10

Řeholnice (2017) (seriál)

// Spotlight meets Making a Murderer, v osobní a děsivé sondě do života lidí, kteří si prošli peklem. Řemeslně kvalita, materiál zvládá šokovat i napříč faktu, že už jsme tu podobných odhalení měli spoustu. Netflix má na kontě další hit.

Mistr amatér - Série 2 (2017) (série)

// To není seriál, to je láska. #alessandra #aziz #italy #masterpiece 9/10