Crippled (2009)

#10 Ze zajimávosti jsem se podíval i na tento krátký snímek (shlédnout můžete např. zde http://www.youtube.com/watch?v=TeuKXjHarm8). Téma zkažené společnosti mi příjde omílané na každém rohu takže v tomto směru nemůžu říct, že by mě film nějak zaujal, spíš naopak. Kamera byla příliš statická a spolu s abscencí obrazového děje tak film nezaujal dá se říci ničím. Byť studentská tvorba, čekal bych více.

Tik ťak (2011) (studentský film)

#9 Vynikajicí kraťas s výbornou kamerou (seriously), zajímavým nápadem a dokonalou hudbou. Anthem od Emancipatora tomu celému dodala tu správnou atmoféru a od té doby na tuhle instrumentálku nedám dopustit - dokonalost v každém coulu.

Hra o trůny (2011) (seriál)

// Co si budeme povídat. Nic většího, brutálnějšího a diskutovanějšího, než Game of Thrones momentálně ve světě televize není. A právem. HBO si dala od začátku záležet, Martinovo dílo dostalo neskutečnou péči a díky tomu vznikl bohatý svět plný intrik, válek, draků a poprsí. A i když už tvůrci nejspíš ty nejšílenější překvápka asi vyčerpali, žádný fanoušek si po páté řadě prostě neřekne "dost, končím." Tohle dojedeme všichni. Já si jenom přeji, aby to byla i nadále stejná řežba, jako doteď. A taky aby Tyrion nezařval... notak, Tyrion nesmí zařvat. Slyšíš, Georgi? Nesmí! "If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

Spalovač mrtvol (1968)

#4 Když jsem zhruba před rokem otevřel knihu, musel jsem ji s nechutí po pár stranách odložit. Nyní už vím čím to bylo, že mě tak strašně moc nebavila. Zapojil jsem příliš málo fantazie. Tenhle problém ale film naprosto odboural a přede mnou jsou tak výjevy, které jsou tak silné a "jiné", že film nakonec odboural i mě. Celá atmosféra, tvořená především monology pana Kopfrkingla (Už jen to jméno!) ale také hudbou (!) a kamerou (!) je tak hrozivá, mrazivá a tajemná, že jsem bez znalosti děje takřka od začátku měl takové to velmi nepříjemné tušení toho, že vím, jak to celé dopadne (sick). A vůbec to nevadilo, protože jsem byl po celou dobu příliš zaneprázdněný s tím být správně napjatý, než přišla ta slova "Konec". Zkrátka, Spalovač mrtvol je výborný text s ještě lepším podtextem a můžu všem jen vřele doporučit.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

#2 Seriál byl geniální už jen díky úvodní znělce a koláži běžících krásek (bohuže i krasavců) ve slow-motion. Jednou za čas bych nějakým dílem určitě nepohrdnul, prostě dokonalá pastva pro mé oči. Názory, které stojí za pozornost: Chandler

Zdrojový kód (2011)

// Uplynulo pět let a já doteď nedokážu vyhnat cestování kapitána Stevense z hlavy. Duncan Jones si s tím poradil bravurně, hrátky s časem jsou pojaty logicky, baví a postupné rozkrývání pravdy v podání Jakea zahraju všechno Gyllenhaala prostě ani na vteřinu nedokáže nudit. Něco takového bych chtěl u filmů zažívat pokaždé. 10/10