Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

// Těch paralel s Potterem a Fantastickými zvířaty by se tu našlo vlastně docela dost, nové Hunger Games jsou ještě ponurejší, je to prequel, vsází se tu na jeden konkrétní aspekt (tam to byly magický potvory, tady je to zpěv) a v jádru je to celé jedna velká bitva o záchranu něčího morálního kompasu v amorální době. Lawrence umí, scénář to bere hezky od podlahy a Zegler si pro sebe krade všechny scény. A stejně jako u Fantastických zvířat, i bez tohohle by se svět v klidu obešel. Nicméně když už točit film s jasným koncem, tak nějak takhle (mínus teda ta přemrštěná stopáž, tu se nepovedlo obhájit ani trochu). 7/10

Blue Beetle (2023)

// DC mainstream se konečně potkal s Marvel mainstreamem, gratuluji a zároveň pláču. Už aby se o slovo zase přihlásili Reeves s Gunnem...

Šerifové (1998)

// Co to vypovídá o kriminálním systému Spojených států, když i ve druhém filmu nahání Tommy Lee Jones nevinného? Herecky supr, zbytek tentokrát o něco slabší.

Loki - Season 2 (2023) (série)

// Po prachbídných Marvels jsem si dal poslední dvě epizody Lokiho a pardon, mimo fakt, že tu nejsou ty debilní humory, v čem přesně to je jiný? Pětihodinový chození po chodbě furt dokola a hledání exitu s příležitostnými odbočkami, které ale stejně ve finále nikam nevedou. Ostatně jako celá tahle řada, na jejímž konci nás čeká doslova *to samé* co v té předchozí, akorát s logičtějším rozuzlením. Ty vole :) Natočený je to skvěle, Benson a Moorhead jsou šikovní, vyzmizíkovat Majorse by imho byla škoda a Hiddleston tomu dává i po těch letech furt všechno, ale já jsem na tohle točení se v kruhu prostě asi fakt alergickej. 6/10

Zabiják (2023)

// Minimalismus par excellence, nejlepší Fassbender za poslední roky a čistokrevná thrillerová zábava jako z devadesátek. V rámci Finchera bych to postavil někam vedle Úkrytu. Ten mimochodem miluju a po dalším zhlédnutí možná začnu milovat i tohle. Zatím silných 8/10. EDIT: Fuck it, zvedám na plnej.

Bosch: Odkaz - Série 2 (2023) (série)

// Pořád úplně nechápu, jak to může být po sedmi řadách hlavního seriálu ve druhé sérii spin-offu stále tak kvalitní, ale holt Connelly je prostě bůh ve vytváření postav a budování funkčního světa, takže zkrátka dostáváme další parádní zářez. Titus znovu v topu, pro Madison Lintz už po událostech v téhle řadě nemám ani slov, znělku jsem opět ani jednou nepřeskočil a cliffhanger na konci tradičně slibuje zásadní posuny v budoucím ději. RIP Lance. 8/10

Marvels (2023)

// Málokdy se vidí takový nepoměr v řemeslu a obsahu. Vypadá to dobře, akce je fajn, herci až na záporačku a Samuela "přiše L. jsem si pro šek" Jacksona jakbysmet, jenže k čemu to je, když ten zbytek je tak prázdný, a když ne prázdný, tak debilní. A to říká člověk, kterému Thor 4 nevadil a She-Hulk přišla vtipná. Nerozvíjí se tu postavy, příběh by šel vyřešit za pět minut a i oproti první Captain Marvel je to šíleně bezzubé. Tuhle situaci jeden nebo dva filmy nespraví, tohle chce fakt mnohem větší změny. 5/10

Sly (2023)

// Vtahující, informativní, přesně s tou klasickou slyovskou energií a nezdolností, jakou od Rockyho čekáte. K dokonalosti mi ale přece jen scházelo trochu kritičtější oko a opravdové hrábnutí do toho svinstva, kterým si prošel. Na druhou stranu to zase kompenzovaly rozhovory s tvůrci jako Tarantino, což prostě není málo. Těch devadesát minut tak rozhodně bylo strávených velice příjemně. 7/10

The Morning Show - Love Island (2023) (epizoda)

// Recap covidu a pak útok na Kapitol s celkem vtipným zvratem. Newsroom by se na tom vyřadil rozhodně lépe a bez toho telenovelového nádechu, i tak se ale z Morning Show konečně stává čím dál důstojnější náhrada a z Applu čím dál relevantnější streamovací služba.

Obchodníci s bolestí (2023)

// Dobrý reminder, že už musím dojet Dopesick. Yatesův film by šel určitě strhat za milion věcí (přišel pozdě, je dost povrchní, nabízí jen pohled těch, co to prodávali atd.), na druhou stranu Emily Blunt je tady prostě tak dobrá a sama si pro sebe krade celý film, že mhouřím obě oči i nad tou očividnou a místy polovičatou (i když po stránce tempa pořád funkční) stylizací do Vlka z Wall Street a dávám slabší sedmičku. Na *film Netflixu* dobrý :)