Rada nad zlato (2015) (studentský film)

// Na studentskej film dobrý. Víc než dobrý. V prvé řadě je to LOL, ve druhé docela smutný a pak už je to jenom naprostej nezájem a víceméně lhostejnost, minimálně ze strany někoho, kdo k tomu byl sváděnej a kdo měl už tehdy dost rozumu na to, aby řekl ne. Že ho tolik lidí nemělo, to je holt už jejich problém. Takže jestli bych tomu něco vyčetl, protože formu fakt ignoruju, za ty vynaložený prostředky to asi ani líp nešlo, tak že to dělá z jedné strany chudinky a ze druhé šmejdy. V pravdě jsou totiž šmejdy obě barikády.

Pozůstalí - Licence (2017) (epizoda)

// Ta bouře furt ne a ne přijít, nicméně konec se blíží, o tom žádná. Úvod včetně titulků stylovka, Judas story skvělý, budování na jedničku, závěr opět zvedá ze židle, ale zatím jediná epizoda, která ve mě něco pořádného vyvolala, byla čtvrtá. A to mi holt po fantastické druhé sérii přijde trochu málo, byť je to pořád víc než dost v porovnání s ostatními seriály. Pozůstalí jsou ale prostě jinde, očekávání tady mám přirozeně větší. Tak snad budou naplněny. 9/10

Vetřelec: Covenant (2017)

// Atmosféra připomíná jedničku, děj navazuje na Promethea a blbý je to zhruba na úrovni Rychle a zběsile. Pořád je to ale krásný sci-fi, který si v tom kině dám kdykoliv radši než právě to Fast & Furious. Lidi by měli brečet nad horšími věcmi, než je Scott točící Scottoviny. 6/10

Řeholnice (2017) (seriál)

// Spotlight meets Making a Murderer, v osobní a děsivé sondě do života lidí, kteří si prošli peklem. Řemeslně kvalita, materiál zvládá šokovat i napříč faktu, že už jsme tu podobných odhalení měli spoustu. Netflix má na kontě další hit.

Mistr amatér - Série 2 (2017) (série)

// To není seriál, to je láska. #alessandra #aziz #italy #masterpiece 9/10

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

// Artuš není blbej, dokonce není ani ošklivej. Jenom je mi děsně ukradenej. Úvod fajn, do Artušova zajetí je to opravdu jak Ritchieho nová gangsterka, akorát z období temna. Jenže pak se cool finty začnou recyklovat a "děj" začne hnát kupředu, přičemž mi celé finále přišlo jako bych se díval na závěr Harryho Pottera, akorát bez znalosti 7 předchozích filmů. Nemá to duši, je to chladný, plný nevyužitých postav, s místy nepřehlednou akcí (pro mě osobně pak navíc pojištěnou stěžejníma scénama s hadem, takže jsem z nich měl prd, poněvadž jsem musel sklopit zrak) a klišovitým scénářem (když už se znásilňuje předloha, mohli bychom alespoň dostat něco originálnějšího než armáda vs. armáda, hl. hrdina vs. záporák, rukojmí výměnou za kapitulaci atd.). Co je na filmu naopak boží byl jednoznačně soundtrack a pak taky Charlie Hunnam, kterej si tímhle pravděpodobně pohřbil filmovou kariéru, mě ale utvrdil v tom, že charisma má tenhle chlapec na rozdávání. Nicméně když to shrnu, tak jsem se moc nebavil a to je asi to nejsmutnější, čím mě tenhle režisér kdy překvapil. 6/10 // Edit: Stoupá to trochu.

Uteč (2017)

// Neskutečně zábavnej film. Je to v prvé řadě horor, což normálně nemusím a potvrdilo se mi to i tady, když mi celá hlavní zápletka přišla debilní. Jenže mezitím to krásně odráží problém s rasismem v Americe (a nejen tam), takže prakticky každý záběr přemýšlíte, jestli je ten strach hlavní postavy opodstatněnej, nebo ne. Provokuje to k přemýšlení, celý je to o nějakým vedlejším vnímání toho, co se děje kolem. A to mě na tom filmu děsně bavilo, byť jsem ho dokoukal někdy kolem třetí ráno. Nic převratného na tom není, nápad to byl ale takřka geniální (a úspěch v amerických kinech to potvrzuje), za mě teda rozhodně palec nahoru. 7/10

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

// Pro jedničku hrál moment překvapení, tehdy pořád čerstvé pojetí a taky překvapivě citlivá práce s postavami, především tedy tou hlavní, díky čemuž na mě finále s maminkou působilo zatraceně dojemně. Oproti tomu dvojka oprašuje staré křivdy, láká na vidinu světlejších zítřků a vytahuje jedno z nejepičtějších komiksových finále vůbec. Musíte si na něj ovšem nějakou dobu počkat a zatímco mně osobně jednotlivé scénky vedoucí k onomu vrcholu filmu nijak nevadily, někdo by se klidně mohl nudit. Závěr jako takový už nefungoval tolik, jako v jedničce, pořád je to ale lepší než 90% zbylé marvelovské tvorby. Včetně obou vychvalovaných Kapitánů nebo třeba prvních Avengers. Trochu zamrzí, že tu hlavní hrozba opět nepůsobí moc hrozivě a že nikde nejsou vidět žádné skutečně dopady, protože pak by se to muselo brát alespoň trochu vážně a na to si v tomhle univerzu nikdo zjevně troufat nehodlá. Kolem a kolem ale spokojenost a byť je to o kousíček slabší, jak první díl, pořád jsem se v kině obrovitánsky bavil, takže určitě zajít, vidět, vyhnout se 3D a užít si. 7/10