Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Stará (už neaktuální) show Jana Krause Uvolněte se prosím má něco do sebe. Vždy na začátku je seriózní shrnutí neaktuálnějších událostí z mírné humorné strany a poté následují kvalitní hosté, se kterými Jan Kraus tvoří skvělé, vtipné dialogy, které nám dovolí alespoň trochu nahlédnout do života tázaných hostu. Dobrý nápad s dobrým provedením.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nejlepší animovaný seriál všech dob. Ten humor co zde je, ty hlášky co zde jsou, ty postavy co zde jsou a ta naprosto dokonalá atmosféra co zde panuje, je naprosto úžasná, nezapomenutelná, legendární. Viděl jsem snad každý díl a v každém dílu bylo něco, co jsem si velice dobře zapamatoval. Líbí se mi hlavně český dabing, který musím říct poprvé, že se naprosto dokonale povedl a výběr dabérů byl naprosto dokonalý tah. Kdo by to byl řekl, že hlavní ženu Marge mluví muž Lábus? :)

Tropická bouře (2008)

Musím uznat, že jsem byl hodně překvapen dějem a to víc jsem se smál. Čekal jsem opravdu jen to co bylo v ukázkách a to, že se jedná o válečnou komedii, ale ono se při tom jedná o natáčení akčního filmu, který se zvrtne v krutou realitu. Nejvíce mě bavila postava Toma Cruise, která ač nebyla hlavní, tak byla i přesto nejlepší, protože u jeho nadávání jsem se hodně a hodně smál. Režie Bena Stillera mě velice překvapila a musím říct, že si nevedl tak špatně, jak jsem čekal.

Dr. House (2004) (seriál)

Může být někdo tak arogantní a zároveň tak inteligentní. Poprvé to na mně působilo, jako nepovedená komedie z oblasti nemocnic, ale postupem času to ukázalo pravou tvář. Hugh Laurie ukázal a také dokázal, že je hodně dobrý herec a tahle role kulhavého doktora mu dokonale padla. Viděl jsem sice tak cca 25 dílů, ale to my stačilo na moje hodnocení za 5 hvězdiček.

Prázdniny pro psa (1980)

Tak tomuhle se říká komedie mládí. Pouštěl jsem si to vždycky rád a nikdy se to neohrálo. Tomáš Holý opět hrál tak dobře, ale když se vedle něj postavil Bohumil Vávra, tak to už pak bylo něco. Opravdu paráda!

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Nikdy jsem se tak nebál, když jsem se jako malý na tyhle díly díval. To tajemno a nečekano na mě působilo někdy hrůzostrašným dojmem. Strašně moc jsem vždycky pak na konci hádal jestli se jedná o Fakt nebo Fikci, každopádně jsem se netrefoval stále dobře, ale to mě nevadilo. Bohužel časem už to nebylo ono, líbili se mi hlavně díly, které uváděl Jonathan Frakes, poté už to opravdu nebylo ono.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Osvědčená soutěž z Británie se dostala i k nám a to ve velkém stylu. Myslím, že to mohlo skončit hůř, ale tak dobře, to asi nikdo nečekal. Výběr poroty je nad míru vhodný = Jaro Slávik jako tvrdý nekompromisní porotce, který zná plno hvězd a jako bonus domluvil výherci zájezd do Las Vegas, Lucie Bílá jako nejhodnější porotce, o kterou se opírá valná většina účastníků a komici Kraus či Deidar, kteří se starají o to, aby v porotě byl někdo, kdo pozvedne atmosféru svým humorem. Byl jsem také nadšen dvěma uvaděči Prachařem a Pyco Rauchem, kteří dělaní někdy opravdu velkou srandu. Prachař nikdy ještě předtím neuváděl a podívejme, jak mu to jde, jen tak dál. Každopádně to pravidelně sleduji a doufám, že bude snad i třetí série, protože druhá série je zatím stejně dobrá jako první, teď jen doufám, že se zde objeví podobně dobrý výherce, jako v první sérii.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Seriál, který nikdy nezestárne. Vždycky se bavím u téhle skvělé komedie. Hodně preferuji díly, kde se vyskytuje Koudy, ale bohužel zde nevydržel až do konce, nicméně jeho jedno-sériový zástupce Jean Lic nebyla špatná náhrada, ale už to nebyl Koudy. Celkově zde panuje velice dobrý humor, je zde plno hlášek, vyskytují se zde také narážky na různé seriály a filmy (vtipné narážky samozřejmě). Patrick Duffy hraje samozřejmě spolehlivě, tak se seriál velice dobře o něj opírá a táhne ho někdy. Je opravdu škoda, že natáčení po 7 letech skončilo, dal bych hodně za nové díly.

Partička (2011) (pořad)

Kdo by to byl řekl, že z pořadu, na který jsem se nechtěl vůbec dívat (už jenom podle ukázek mě odpuzoval) se stane jeden z mých neoblíbenějších zábavných pořadů. Naprosto obdivuji improvizaci všech účastníků (zvláště epizodních návštěv Agáty Hanychové a Petra Vacka zatím), což dělá z tohoto pořadu opravdovou podívanou. Čím víc dílů jsem viděl, tím více se u toho dokáži bavit a vždy se rád vracím ke starým dílům, protože mě furt baví. Snad tato série bude trvat dlouho a snad ji opět nezabalí, jak toto léto. Jsem velice rád, že se rozhodli opět natáčet a lze vidět, že se vyplatilo.

Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy (1968) (seriál)

První série rodiny Smolíkových je opravdu velice slibným přínosem pro zapamatování. Jak se říká, že první je vždy nejlepší, tak zde to také platí. Jde o to, že se zde zabývá celá rodina čáry a kouzly, zatím co v pokračování už do toho celá roidna nezasahuje, o to jde.