Hellboy (2004)

Opravdová filmová klasika. Každý musí vidět! Něco úžasného jako je tohle, to prostě nemá chybu. Pro mě to je naprostá srdcovka, je to fantasy, má to komediální nádech, opravdu dobrého super hrdinu a hlavně zde hraje Karel Roden, jako hlavní záporňák, to on jako jediný se dostal do pořádného amerického filmu, ne jak ostatní.

Kletba bratří Grimmů (2005)

I když Kletba bratří Grimmů neslaví tak velký, jaký asi měla, přesto mě tento film bavil. Pravda, že to není nějaká extra filmová špička, ale má to celkem slušný děj, dobré herecké obsazení, dobrou zápletku, prostě mi skoro nic nechybí. Některé pasáže mi přišli silně nevhodné a nevkusné, ale přesto se nebudu stydět za své nadprůměrné hodnocení. Myslím, že si to zaslouží.

Legendy z Dogtownu (2005)

Pro mě tohle bylo opravdu velké překvapení. Nečekal jsem, že pro mě moc nezajímavý skatebording, bude mít tak skvělí film. Naprosto dokonale popisuje historii vzniku skatebordigu, prvních gheet, skupin, atd. Jedná se o skutečnou událost vylíčenou perfektně. jen mě mrzí, že Heath Ledger neměl více prostoru pro sebe, protože herec jeho kvalit má hrát v tak kvalitním filmu více než zde.

Londýnský gangster (2010)

Tohle mi přišlo jako zbytečná záležitost. Děj je naprosto chaoticky rozpatlaný a celé vyústění děje není tak fatální, jak by mělo být, aspoň že Colin zahrál zase dobře, takže takový průměr.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Už se nejedná o tak dokonalé prostředí, o dokonalý příběh, ale je zde stále dokonalý Jack Sparrow! Tentokrát to na 100% platí, že celý film táhne jen on. Sice přibilo pár nových postav, ale nikdo nebudí tak velký charakter jako on. Takový Černovous je sice dobrý záporňák, ale když ve dvojce a trojce, dokáží vytáhnout tak skvělého záporňáka, proč i nějakého neudělat tady a netrumfnout ho? Naprosto zbytečné scény mi přišli s mořskými pannamy, které jen zlehčovali celkovou atmosféru.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Nebývale epické zakončení dvojságy Pirátů z Karibiku. Je pravda, že sice začátek byl hodně, ale opravdu hodně zdlouhavý, byl nezáživný, samé kecání postav, prostě nic moc, ale tak epické finále jsem opravdu nečekal! Taková bitva lodí je sama o sobě hotově dobrá věc a scéna, ale že se jim povede z toho udělat ještě něco lepšího, tak to jsem opravdu nečekal. Líbil se mi i lehký nádech Asie, který zde hrál velice podstatnou roli, prostě už to chtělo dodat nějakou vedlejší šťávu. Celkově opět byl nejlepší Johnny Depp. jeho humor je prostě nezastavitelný.

Souboj Titánů (2010)

Jedná se o nic. Opravdu, tento film ztratil svůj tak půvabný galant a je to spíše slátanina fantastické kombinace grafiky a nepovedeného prostředí. Hodně tento film srovnávám se starým filmem Souboj titánů(1981) a ten byl proti němu opravdu dobrý. Tvůrci filmů by se měli učit, že čím víc grafiky a počítačových efektů, tím sice méně práce, ale za to méně úspěchů.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Další komix, od kterého jsem očekával mnohem víc, ale absolutně mě zklamal. Otřesný byl výběr hlavního herce, Michaela Cera moc nemusím a zde se to potvrdilo, že žádné herecké schopnosti nemá. Celkově to nebylo ani vůbec vtipný, jen k pláči spíše.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Okjesní pjeboj? No prostě paráda, ale ne vždycky. Po prvním dílu jsem se tohoto seriálu celkem lekl a věštil jsem, že to bude další česká slátanina, ale po odvysílání druhého dílu mi bylo jasné, že jsem se mýlil. Hlášky některým postav jsou opravdu nezapomenutelné. Bezkonkurenčně nejlepší postavou je zvířecí lékař Adolf Větvička a jeho J. Bych chtěl vidět, jak by to dopadlo, kdyby měl ve vlastním jméně či příjmení R, to by to dopadlo. :D Každopádně celkově jsem si seriál velmi oblíbil a už netrpělivě čekám na film. :)

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Něco neobvyklého a neopakovatelného. Lepší animák snad nikdy nebude. Vždycky jsem se na to těšil a prostě tohle v mém srdci zůstane na furt.