• Hudební

Když muž miluje ženu (1994)

Velmi vážné téma...ale ten film byl tak neskutečně utahaný, že to neměl šanci nezachránit ani Andy Garcia, kterého jsem ještě špatně hrát neviděla. Přesto tu podle mě nejlepší herecký výkon předvedla malá Majorinová.

Michael Jackson's Vision (2010) (video kompilace)

Krásné, dárkové trojdvd, v zajímavém holografickém pouzdře, doplněné nádherným bookletem plným fotografií, na kvalitním papíře. Tak s tímhle si vydavatel (Sony) opravdu vyhrál. Škoda, že tutéž péči nevěnoval i obsahu, kterým jsou všechny klipy, které Michael Jackson natočil za celou svou kariéru. Některé záznamy jsou staré víc jak 30 let a je to na nich trochu poznat. Určitě by se s tím dalo něco dělat, ale vydání bylo trošku uspěchané. Přesto je to překrásná památka na King of Pop a jeho práci. Bonusem je i poslední, nedotočený klip One More Chance z roku 2003, který byl dokončen až po Majklově smrti.

Michael Jackson Live in Bucharest: The Dangerous Tour (1992) (koncert)

Michael Jackson ve své vrcholné formě. Ten koncert je skoro dvacet let starý, ale neztrácí nic ze své působivosti. Poslední turné (nebo alespoň jeho první polovina), kdy mohl Majkl věnovat všechny své kreativní síly a schopnosti jen umění.

Námořní pěchota (1990)

Jak nám bylo řečeno v úvodu filmu, Navy SEALs založil v roce 1961 prezident John F. Kennedy, pro specializované vojenské operace na moři, ve vzduchu i na zemi a pro boj s terorismem na nepřátelském území. Film Námořní pěchota mi připadal jako nábor do těchto jednotek, ovšem perfektně řemeslně zvládnutý. Jak jednou řekl Michael Biehn: " Rád bych hrál v těch nejlepších filmech. A když už hraju ve sračce, aspoň se snažím o co nejlepší výkon". V tomhle filmu hraje výborně a sračka to není ani náhodou. (Phobia: já tě chápu :)..)

Gallipoli (1981)

Tento film rozhodně nepovažuju za válečný, i když popisuje skutečné události 1. světové války. Spíš je to krátký životní příběh dvou australských mladíků, kteří se rozhodli dobrovolně narukovat do války, i když každý z jiných důvodů. Film má vynikající výpravu, výtečné herecké výkony předevších obou hlavních představitelů, a pozoruhodnou hudbu od australského hudebního skladatele zajímavého jména Briana Maye. Naprosto ovšem nechápu, proč je do dobového filmu vložena elektronická hudba Jean M. Jarreho, proti které jinak nic nemám - tady mě ovšem naprosto nadzvedla.

Anglický pacient (1996)

Na tenhle film jsem zatím nenalezla slov. Souhlasný komentář: Djkoma - ano, stále tento film pro mě zůstává nejkrásnějším v mém životě.

Žena v černém (2012)

Jelikož jsem zhlédla všechny díly Harryho Pottera, neušlo mi, že i v tomhle hororu Daniel Radcliffe používal naprosto stejné výrazové prostředky. No uvidíme příště, nějak se po Harrym začít musí...Jinak úžasná výprava a kostýmy, lekačky na mě fungovaly spolehlivě, asi mám slabší nervy...:)

Captain EO (1986)

Pěkná blbinka...na které fascinují jména Lucas, Coppola a Horner pohromadě. A samozřejmě Michael Jackson.

Michael Jackson: Nedokončená show (2010)

Ian Halperin je typický bulvární novinář a do Majkla si za jeho života taky párkrát kopnul, tudíž ho asi žere svědomí. Proto se na jeho dokument dá celkem koukat, mohlo to být horší. Fanoušci Michaela Jacksona už jsou totiž pomalu "vděční" i za takovou slátaninu, která je k Majklovi alespoň trochu slušná. Přesto má tento dokument spoustu profesních chyb, například záběry na obrazovce nemají nic společného s popisovanou událostí, což je častý jev nedotažené práce a neinformovanosti tvůrce.