• Hudební

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Ten film mi připomínal let letadlem, ve kterém zemře hlavní pilot a odřídí to zbývající co-piloti. A podaří se jim s tím krámem přistát a to dokonce na potlesk.

Mamut (2009)

„Budeme si teď muset najít novou chůvu“ - no to snad ne. Po tom všem...

Cirque du Soleil: Saltimbanco (1994) (divadelní záznam)

Saltimbanco jsem viděla naživo v roce 2010 i v tv. Ovlivněná live zážitkem tedy nemůžu dát míň jak 5*. Vyzdvihla bych výbornou živou doprovodnou kapelu, z artistických výkonů lezce po tyčích - to bylo nádherné, barevné a náročné číslo s českým zastoupením. Cirque du Soleil dělá svou práci trochu jinak než ostatní a asi proto jsou dnes na špici.

Paul McCartney: My Valentine (2012) (hudební videoklip)

Krásná píseň a zajímavý nápad. Jak koukám, i znaková řeč má asi své "nářečí", protože Natalie se občas s Johnnym nesejde. :) Každopádně na ni se dívá líp. Na tu kytaru ale nehraje Johnny Depp (i když to jistě umí), ale Eric Clapton. Update: viděno naživo ve Vídni 2013. Paul tu píseň věnoval svojí současné ženě Nancy, hrál ji na klavír a Claptonův kytarový doprovod zvládl s přehledem jeho lead kytarista Rusty Anderson. Za ním byla na velkoplošné obrazovce promítána znaková řeč Deppa a Portmanové. Vypadalo to dobře a možná, že i za tímto účelem ten klip vznikl.

Opojení (1991)

Zajímavý film, který není zcela typickou kriminálkou, ale spíš osobním dramatem policisty, který díky své práci propadne drogové závislosti. Vynikající výkon Jasona Patrica, a neméně vynikající hudba od Erica Claptona. Clapton začal na hudbě k filmu pracovat krátce po tragické smrti jeho syna a výsledkem je velmi osobní soundtrack "Tears In Heaven".

Narkotika (2002)

Úžasný úvod, který se často nevidí, napínavý děj a překvapivý závěr, který nechává člověka přemýšlet, co bude s Nickem dál. Pracovat na protidrogovém je o nervy, o zdraví, o život. Přesvědčivý výkon Jasona Patrica, plus opět výborná, i když nenápadná hudba Cliffa Martineze. Souhlasný komentář- PRASÁK, nesouhlasný :) - Shadwell

Falco (2008)

V dnešní době, kdy lze z cucků na demu nalezeném někde v šuplíku vytvořit celé album, mohli Rubeyovu zpěvu opravdu trochu pomoct. Falcův silný hlas si pamatuju, proto beru hudební stránku trochu jako mínus. Jinak je tento životopisný film natočen pečlivě, s láskou a hrdostí, tak jako vždy, kdy ho točí někdo, kdo daného umělce obdivuje a váží si ho. Tohle dílko je stejně dobré, jako třeba Control, u kterého jsem si ještě donedávna myslela, že nemůže být natočeno nic lepšího.

Řekni cokoliv... (1989)

Poněkud "umluvená" romance, s brilantní větou: ..."já jí dal srdce, a ona mě pero". Příběh dvou mladých, z nichž jeden dával do vztahu víc, než ten druhý. John Cusack byl vynikající a ta zápletka s finančním podvodem Dianina otce se mi zdála docela pozoruhodná. Výborný výběr písní, což je u Crowa už pravidlem.

Černý déšť (1989)

Spousta plusů, které převáží mínusy: režie Ridley Scotta, mí oblíbení herci Michael Douglas a Andy Garcia, výborná hudba. Také jsem netušila, že tu závěrečnou píseň, kterou dobře znám, vytvořil Zimmer se svým tehdejším spolupracovníkem Jenningsem speciálně pro tenhle film. - ...panebože čárlí, to s tím kabátem se ti fakt nevyplatilo... souhlasný komentář: Ad4mson

Nevyřčené tajemství (2001)

Předně bych chtěla říct, že oficiální text distributora vůbec neodpovídá obsahu filmu. Ale označení Thriller / Krimi / Drama / Psychologický film plně souhlasí. Herecký výkon Andyho Garcii a Vincenta Kartheisera se mi líbil, také mě zaujala spousta zvratů v ději a především přenádherná hudba. Hned jsem nahlídla, od koho je - no jasně: "pan Matrix..".