Pravá blondýnka (2001)

První díl rozhodně za čtyři hvězdy. Zde je ještě děj celkem reálný a zábavný. A Reese..... wow!

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

"To jsou ty vaše vopičky. Ale já vím, co udělám. Hned zítra nechám zrušit armádu. Vždyť vy zraňujete lidi!" Ze všech mladších českých komedií mám nejraději asi tuto. Člověk se nestíhá nudit ani chviličku, to je fór za fórem. Plejáda skvělých komediálních herců. Škoda Jirky Hrzána, jeho "B,B,Bobo" si pamatuju pořád.

Ostrov (2005)

Po druhém shlédnutí tři roky od prvního zvyšuju ze čtyř na pět. Tahle akce mě velice bavila. U nás možná trochu méně známý film, ale je to pecka.

Madagaskar (2005)

Po mnoha shlédnutích zvedám ze čtyř na pět. A proč? Přes původně vlažná hodnocení zde je to pořád zábava, která mi sedí. Tak proč ne?

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Klasika, která mě nebere. Ano, chápu že primární cíl jsou malé děti, že rok výroby je naprosto úctyhodný, to všechno beru. Ale mě tahle pohádka nebaví, nejsem ji schopen nikdy dokoukat, takže tři za zásluhy a krásné postavičky.

Království ohně (2002)

No, tentokrát se se zdejší většinou neshodnu. Výborná atmosféra, drsnej McConaughey. Skvělé akční fantasy z budoucna. Rozhodně na rozhraní čtyř a pěti, spíš k pěti.

Hoří, má panenko (1967)

Ježiši, to je hlášek. Jedna lepší, než druhá. Ludvíčku, když ta tvoje holka je ti tak strašně podobná!

Hellboy (2004)

Hellboy je mazlík. Tento druh filmu zdá se mi býti poněkud PŘESNĚ MÁ KREVNÍ SKUPINA. A proto volím za 5.

Gattaca (1997)

Tohle je prostě kouzelnej film a rád mu prominu všechny nelogičnosti, které v něm jsou. Pět hvězdiček je málo.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Tak na tomto filmu mě naprosto uchvátil hudební doprovod a zvuky - hned od prvních sekund čistá krásná sytá radost. Na rozdíl od FF:Esence života je tu i zajímavější děj, víc postav a lepší animace. Ačkoliv sérii Final Fantasy vůbec neznám, úplně zásadní problém to nebyl, abych si děj filmu vychutnal. Takže celkem parádní záležitost, nemám co vytknout. 90%