• Fantasy

Sandman - Nonstop (2022) (epizoda)

U předchozí epizody jsem si stěžoval na jakousi vykastrovanost Johna Dee, v téhle si mě nicméně získal i v této podobě. Thewlis si to náležitě užil a nepříjemná atmosféra, kterou tato sekvence měla v komiksu, se nádherně povedla přenést i do seriálového zpracování. A to se více než cení!

Sandman - Naděje v pekle (2022) (epizoda)

Brilantně zaadaptovaný sešit, který i přes lehké vykastrování Johna Dee musel udělat radost snad každému fanouškovi předlohy. Už jenom kvůli konečně výbornému Luciferovi a Mazikeen.

Černý telefon (2021)

Atmosférické, zručně natočené úplné nic. Herci si to dávají, Derrickson má řemeslo stále v paži, ale plochý a děravý scénář, zcela nezvládnutý závěr a jakákoliv absence strašení z toho dělají velké "hororové" zklamání.

Denní směna (2022)

Když se to řeže a probíhá nějaká akce, jde o stylová příjemná jatka, ale jakmile dojde na věci okolo, úplně to nešlape, ačkoliv je Jamie Foxx zase jednou badass. Svět je zajímavý, ale úplně se jeho stylovost nedaří prodat, záporačka generická a jakmile se z toho po 30 minutách stane buddy komedie, začne to být hlavně díky Francovi na můj vkus příliš uřvané, v některých momentech až otravné, kdy zdejší humory moc nefungují. Aspoň to ale nemá zase tak moc přepálenou stopáž (i když 10 minut zkrácení by to sneslo) a z pohledu Netflixu se stále jedná o nadprůměr (ovšem jasné, to o kvalitách zase příliš nevypovídá).

Sandman - Nedokonalí hostitelé (2022) (epizoda)

Lehké změny oproti předloze, leč udělané s citem, aby se v příběhu orientoval i nečtenář. Čtenář si ale mezitím může rochnit v tom, jak je vše ostatní předloze věrné. Od designu až po různé jednotlivosti. Slast se již dostavila. Velká radost.

Sandman - Spánek spravedlivých (2022) (epizoda)

Oproti předloze sice zkratkovité, avšak překvapivě věrné, což mi po zprzněném Zaklínači či Zámku a Klíč dělá velkou radost. Vizuál je navíc správně gotický, ačkoliv občas možná příliš moderní. Každopádně Tom Sturridge je skvělá castingová trefa, stejně jako Holbrook. Rozjezd tedy velice slibný a ačkoliv se zatím nejedná o vytoužený orgasmus, na další díly se těším.

Predátor: Kořist (2022)

"If it bleeds, we can kill It!" - konečně pořádný dárek pro fanoušky oblíbeného mimozemského lovce, nabízející skvělou survival atmosféru, sympatickou hlavní hrdinku a její snahu o prosazení, krásně vystavěný sourozenecký vztah a nekompromisní jatka, která s citem pomrkávají na příznivce jedničky (okatý fanservice se díky bohu nekoná). Jenom teda škoda, že CGI triky jsou občas opravdu nepěkné. Stále se ale jedná o návrat, ve který jsme snad už ani nedoufali. PS: Je třeba ocenit už jenom ten fakt, že se stále najdou lidé se soudností, kteří chápou, že 90 minut je na podobný příběh naprosto adekvátní stopáž.

Westworld - Zhuangzi (2022) (epizoda)

Chtěl bych sdílet nadšení ostatních, ale úplně se mi to nedaří. Možná kvůli tomu, že to celé sleduji už s trochu mírnou letargií. Nicméně i já musím uznat, že konečně se něco děje, přičemž je to i zajímavé, ačkoliv recyklace tu jede na plné obrátky, různé dějové zákruty člověk odhalil už na začátku a víceméně se jedná o další variaci na Matrix. Ale že by se jednalo o událost, která by se vyrovnala první řadě, to tam pořád nevidím. PS: Jsem opravdu jediný, komu vadí ten čím dál více televizní look/feel? Protože některé záběry mi přijdou vyloženě ošklivé.

Banda - Bezuzdná zuřivost (2022) (epizoda)

Sám o sobě opět působivě vystavěný díl plný akce, hlášek, emocí a překvapení. Leč optikou celé řady jsme akorát zjistili, že jsme se ale vůbec nikam neposunuli, což dojem kazí.

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda)

Spíše zklamání. Na můj vkus už opravdu příliš dlouhé a přespříliš emocionálně vyšroubované. Stále je to ultimátní blockbusterová zábava, kterou táhne vymazlený vizuál, vzdávání holdu hororovým klasikám a hlavně skvělé postavy (Eddie rules), díky nimž člověk odpustí ty občasné scenáristické blázniviny (narozdíl třeba od Obi-Wana), ale ta jakási rozvláčnost tomu už opravdu trochu ubližuje, stejně jako linie s El zase už poněkud nudí (ač je esenciální pro celý příběh).