• Fantasy

V rytmu srdce (2021)

Originál jsem neviděl, tudíž tohle pohladilo na srdéčku měrou vrchovatou. Milé, upřímné a neafektované. Přesně, jak to mám rád a miluju, nehledě na finální slzopudnost.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Asi jsem čekal trochu větší divočinu a o něco méně konformní film. Kadence vtipů překvapivě docela malá. Jistý anarchický punc, jímž oplýval seriál, je také pryč (asi i docela očekávaně) a na řadu přichází taková spíše běžnější dějová kontura, která neurazí. Nicméně se však naráží na jisté mantinely, díky nimž se zde nikdy nejde vyloženě za hranu, což je škoda. Navíc mi tu poněkud chybí trochu výraznější satirická rovina. Takhle je to takové bezpohlavní. Paradoxně pak obávaný dětský prvek je to nejzábavnější, co tu najdeme, kdy interakce mezi Lavim a Lavim mladším nepostrádají dynamiku i lehkou emocionalitu. Nicméně natočené to je zručně, hlavní ansámbl to docela tahá a pokud se člověk orientuje ve fotbalu, asi si tam najde nějakou tu vrstvu navíc. Pořád rozhodně to lepší, co v našich českých kinech můžeme nalézt.

X (2022)

Ve skutečnosti člověka už trochu mrzí, když někde vidí logo společnosti A24, jelikož je pak divák už tak nějak ochuzen o moment překvapení, protože víceméně počítá s tím, že když tato společnost uvádí nějaký film, tak se většinou bude jednat o "elevated" materiál. Ale zase za to můžeme být jenom rádi, protože i další z řady jejich hororů přináší svěží vítr do zatuchlejších vod. Na jednu stranu se totiž jedná o příjemnou poctu teen vyvražďovačkám ze 70./80. let s překvapivě fajn hlavními hrdiny, výbornou atmosférou a okořeněnou pohledem do amatérského porna, na stranu druhou se ale zase jedná o poměrně ambiciózní podívanou, která se pouští do nepříliš prozkoumaných vod, do nichž se ve společnosti úplně moc nedostáváme (spoilerovat nebudu), díky čemuž se vám na nějakou dobu zaryje pod kůži. Nepříjemné, znepokojivé, čvachtavé. A to chceme!

Proměna (2022)

Frčíme pro holky. Výborný animák o pubertě, proměnách ženského těla a důležitosti přátelství s příjemnou atmosférou začátku nového tisíciletí doplněnou o již mrtvou (snad) vlnu boybandů a kawaii estetiku. Prostě další skvělý Pixar.

Morbius (2022)

A já za to utratil peníze...

Ledová archa - Série 3 (2022) (série)

Po druhé a zatím nejlepší sezóně velký úpadek. Třetí série je totiž někdy až příliš úmorná, repetivní a v podstatě už nezbývá žádná zajímavá postava. Prozíval jsem a u potvrzené čtvrté sezóny už budu hodně přemýšlet nad tím, jestli se k seriálu vůbec vrátím.

Moon Knight - Problém s akvarijní rybkou (2022) (epizoda)

Prvních 20 minut jsem se chtěl díky tomu trapno-humoru spíše zabít, ale jakmile dorazí i lehké hororovější kontury, upřímně mě to začalo i docela bavit.

Šúmacu no Harem (2021) (seriál)

Čekal jsem japonskou Sexmisi, dostal jsem bezpohlavní nudu. Což o anime nabitém peprnými scénami leccos vypovídá.

Fresh (2022)

Začátky kariéry Armieho Hammera zfilmovány s chutí. Sebastian Stan mě začíná čím dál více bavit a Mimi Cave už ve svém debutu ukazuje, že se vyplatí ji v budoucnu sledovat. Vizuál stylový, občas příjemně černohumorné, úvodní titulky skvělé a kdyby nebylo zbytečně předvídatelného konce, bylo by to ještě více fajn. Nicméně stejně jsem si to užil. Na Valentýna správná volba.

Batman (2022)

Emo's Not Dead! Reeves nám konečně servíruje svou nekompromisní vizi Batmana, od které jsem očekával příliš, tudíž očekávání naplněna být ani nemohla. Nicméně to neznamená, že by se jednalo o špatný film. Naopak! Zdejší depresivní, temný svět vás uhrane, stejně jako výborná kamera, zlomený Bruce a různé vypiplané výjevy, které dokazují, že i v dnešní době se dá udělat blockbuster s vlastním ksichtem. Atmosférou si pak člověk vzpomene na mistra Finchera, kdy z tohoto pohledu k dokonalosti chybí jen Rko, aby se mohlo jít vyloženě na dřeň. Ale vynikající soundtrack to do jisté míry nahrazuje. Ovšem některé věci ten pomyslný maximálně opojný zážitek trochu sráží dolů. Turturro jako Carmine Falconě je mocně netrefený casting, chemie mezi Catwoman a Batmanem úplně nefunguje, konečná fáze Riddlera trochu kazí dojem z jinak skvěle rozjeté postavy a bez finální obligátní hrdinské půlhodinky bychom se taky obešli. Rozhodně se ale chci do této verze Gothamu vrátit! Ideálně co nejdříve. PS: Přidávám se k lidem, kteří budou mít ze zvuku nového Batmobilu erekci ještě týden.