• Fantasy

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 6: Z pouště přichází cizinec (2022) (epizoda)

Ačkoliv to seriál The Book of Boba Fett evidentně vzdal, tak tenhle další díl Mandaloriana jsem si užil měrou vrchovatou. Navíc je příjemné vidět, že se posily v rámci týmu pro vizuální efekty z konce druhé série vyplatily a jistý element už není tak rušivý.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 5: Návrat Mandaloriana (2022) (epizoda)

Když zatím nejlepší epizoda seriálu je epizoda, která patří k seriálu úplně jinému, je něco velice špatně. Ano, návrat Manda je super, ultimátní fan-service asi potěší (i když osobně se mi už lehce přejídá, ale BD i finální let cením) a esence Hvězdných válek z toho vyloženě čiší, avšak je to zároveň poněkud smutné. Takže jako samostatná epizoda super, optikou celého The Book of Boba Fett nešťastné a dělá to akorát medvědí službu.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 3: Ulice Mos Espy (2022) (epizoda)

Uff. Tentokrát se skoro celá epizoda odehrává v "přítomnosti" a docela to bolelo, jelikož po většinu času převládá cringe. Mladí cosplayeři, otřesná honička, čím dál více do očí bijící efekty a ukázka hlavní zápletky, která příliš zajímavě nevypadá (a postavy tomu taky moc nepomáhají). Ale abych jenom nehanil, tak třeba příchod Rancora byl příjemný fan-service.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Tvůrci chtěli napravit nepopulární konec osmé série, a tak přinesli nepopulární konec další. Nevidím ani tak problém v tom, co se stalo, ale spíše v tom, jak a čím k tomu došlo. Což je docela škoda, jelikož zbytek řady se nesl v příjemné atmosféře, různé odbočky působily zajímavě a ačkoli to bylo občas trochu více náhodné a překotné, než by bylo vhodné, tak to alespoň fungovalo.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Sony dává reparát po nepříliš zdařilém pokusu z roku 2016 a až skoro překvapivě se jim to daří. Jason Reitman totiž nabídl opravdu příjemné oživení oblíbené značky, kdy se mu podařilo představit zábavné nové postavy, velkou dávku milého humoru a pěknou porci nostalgie. Děj je svižný, některé scény mají hezkou atmosféru a casting je udělán na jedničku. Ve výsledku je tak možná největším zklamáním ono přílišné ohlížení "dozadu", nejvíce znatelné hlavně v obligátním konci, bez kterého by spíše bylo lépe. Ale s celkem velká spokojenost.

Kingsman: První mise (2021)

Neskutečně jsem se těšil, neskutečně jsem chtěl, aby mě mnou milovaný Vaughn vystřelil z trenek jako u prvního dílu, ale bohužel výsledek ve mně nakonec zanechal spíše hořkou pachuť. Což o to, pan režisér stále má filmování evidentně v paži a řemeslně se v podstatě nedá snímku nic moc vytknout, zatímco akční scény diváka opět úspěšně fascinují svou kinetikou a nápady (noční souboj i taneček s Rasputinem vynikající), avšak scénář tentokrát jede spíše na půl plynu (možná i méně). Postavy jsou ploché a nezajímavé, samotný děj se skládá z menších epizodek, které jsou v jednotlivostech fajn, avšak v celku se to vleče, a Gemma je trestuhodně nevyužitá. Zároveň se jakoby zcela vytratila ona nonšalantnost, kterou se v předchozích dílech (hlavně tedy v prvním) kombinovala vulgarita, humor, jemnost a dravost, kdy zde místo toho dostáváme docela velkou dávku nevkusného patosu a poměrně neočekávané míry trapnosti. A ani velký zvrat a příslib do budoucna toho příliš nezachrání. Takže za mě zatím jednoznačně nejslabší Vaughn a možná už by bylo na čase, aby tuto značku opustil.

Yellowstone - Season 4 (2021) (série)

Možná nejpoklidnější, avšak nesmírně uhrančivá a za mě zatím nejlepší sezóna, s dokonalým záběrováním a vtahujícími rodinnými peripetiemi.

Hilda a král hor (2021)

Příjemný televizní film pro fanoušky tohoto světa, který adaptuje jeden z komiksových příběhů a zároveň pracuje s prvky, které představil samotný seriál (takže bez jeho znalostí se možná budete ztrácet). Příjemná jednohubka, opět s parádním vizuálem, jenž je sice trochu slabší než zmíněný seriál, avšak stále se jedná o velice povedenou zábavu pro děti i odrostlejší.

Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

I čtvrtá série mého nečekaně milovaného seriálu (ano, kdo by čekal, že seriál založený na vtipu z HIMYM si mě tak moc omotá kolem prstu?) mistrně balancuje na hranici přiznané naivity, nostalgie a emociálního ohňostroje, kvůli čemuž se jedná o jednu z mála sérií, které chci prostě zhlédnout za jeden den, jelikož se nemohu nabažit. Postavy si nejde nezamilovat, a ačkoliv je stále jasným favoritem samotný Johnny, jehož neobratnost v dnešní době je jednoduše dokonalá, tak každá z nich postupně dostává různé vrstvy a všechny nějakým způsobem přirostou k srdci. A já chci stále víc! A to i přesto, že se z toho čím dál více stává telenovela. PS: LaRussová v Neo-stylu je zlato!