• Fantasy

Vrána (1994)

Asi nejlepší adaptace komiksu na trhu. Temná atmosféra komiksu je do filmu převedena až s děsivou přesností. Děsivost a zvrhlost města na vás každou minutou pokračující stopáže přímo čiší. Brandon Lee předvádí skvělý, herecký výkon a můžeme opravdu jen litovat, že svět přišel o takový talent. Příběh je prostý ale jako motor funguje dobře. Hlavnímu "hrdinovi" fandíte, záporák je naopak dostatečně slizký. Jedná se tedy o audiovizuální majstrštyk, který narozdíl od ostatních dílů, předloze ostudu opravdu nedělá.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Anderson nám opět servíruje akční, mozkový výplach první úrovně. Ovšem musí se přiznat, že výplach to je zábavný. Ano opět pomocí scénáristických kliček nám divákům anuluju v podstatě všechny události a to na co lákal konec předchozího dílu se opět jen rychlostí motorky projede. Díkybohu akce je dostatek a nudit se opravdu člověk nezačne. U té akce bych se asi na chvíli pozastavil, kde mdlé, všudypřítomné zpomalovačky vystřídalo smrtonosná kadence střihu v akčních pasážích. Film sice, díky tomu působí akčněji a dravěji, bohužel na úkor přehlednosti. Další plusové body u mne Anderson sklízí za schopnost to nějak přeci jen v rámci mezí ukončit a pro příběh najít vhodné zakončení. Zamrzí ovšem absence předešlých postav (ještě,že Ali je pořád sexy). Série RE je pro mne už dlouho guilty-pleasure podívanou a šestý díl na tom nic nemění. 60% objektivně: 75% subjektivně.

Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Panebože to byl klystýr. Koktejl nevtipnosti, ujetosti, znásilňování české kultury pokračuje již 5. ( jak?) dílem Kameňáku. S klidným svědomím mohu říci, že kvalita série nikam nevztoupá ba naopak možná ještě více prohlubuje. Film je postaven jakož všechny filmy z této pentalogie na vykrádání vtipů, co se tak občas u nás povídají. Příběh bychom zde tedy hledali marně. Jedná se tak o pouhé "vtipné" scénky, záhadným způsobem poslepované dohromady. To vše je však nové okořeněno o zvukové efekty z komunistického mix pultu, které vám říkají, že zrovna teď přišla pointa vtipu a vy se máte smát. Tuto novou "fýčuru" jsem velmi uvítal a nemusel sem po celou dobu stopáž řešit, kdy se nemám smát. Efekt mi to oznámil. 6,24% za Julču.

La La Land (2016)

Chazelle po Whiplashy útočí s novou hudební peckou a panečku boduje na celé čáře. La La Land je pocta všem starším muzikálům i filmům. Retro atmosféra z něho čiší každým coulem. Na film se kouká s obrovskou radostí, jak díky skvělé kameře tak i úžasné stylizaci a nesmírnému smyslu pro detail. Každá scéna je vypiplána do absurdna. Každé hudební číslo má nápad, jenž podtrhuje skvělé provedení. Tím se dostávám k tomu, na čem muzikál většinou stojí a to hudba. No a ta je stejná jako zbytek filmu. Chytlavé melodie vám budou hrát dlouho po opuštění sálu v hlavě a některé si dokonce budete rádi pouštět častěji. Dalším pro mne až překvapivým faktorem byl příběh, jenž je zde silný a není to jen klasická romantická story. Hnedka na počátku roku nemohu jinak než udělit 95%. Doufám, že takto kvalitních snímků ( nebo aspoň z poloviny tak povedených) bude letos dostatek. Start roku 2017 zatím vynikající.

Anděl Páně 2 (2016)

Milé překvapení. Za rok 2016 přeci jen nevzniklo málo dobrých českých filmů,jen musí člověk hledat. Výprava na české poměry velmi nadstandardní. Výkony od Trojana a zbytku dobré. Děj odsýpá příjemným tempem a nestíhá to nudit. Suma sumárum 80%

Inferno (2016)

Další film u kterého jsem se ukousal nudou. K této sérii přistupuji vyloženě otevřeně ale prznění Danteho klasiky mne opravdu otrávilo. Díkybohu Hanks zahodil tupé a vypadá už jen pouze rozkydle a né rozkydle a uměle jako v Andělech a Démonech. Felicity Jones je pro mne stále relativní prkno a ani ne moc klátitelné. Ano Howard si zde vybral i světlé chvilky (Například Danteho ztvárnění pekla bylo docela efektní). Thriller to pořád moc není, protože napnutý bude akorát z toho zda-li Felicity Tomovi dá. Není to úplné zlo ale pořád se bavíme o velkém průměru. 45%

Assassin’s Creed (2016)

Tak tohle mi opravdu nesedlo. Assassin's Creed je film strašně rozvláčný a scénaristicky velmi rozmazaný. To hlavní z příběhu se odehrává,( jak už všichni asi víte) v současnosti. Zde vynikne plochost a nezajímavost postav a "unuzenost" herců ( Marion to opravdu odehrála jenom kvůli výplatě). Osud ani jedné z postav vás nezajímá. Scény z historie byli ovšem něco jiného. Zdařile zpracované akční pasáže z příjemného prostředí zaprášeného Španělska příjemně odsýpají. Jenomže opravdu se jedná jen o akční sekvence. Nedozvíme se nic o pozadí války mezi templáři a assassíny. Ani tak se nedozvíme nic o jednotlivých postavách a jejich motivaci či nedejbože historii. Ne takhle by to opravdu nešlo. Nerad to přiznávám ale Warcraft byl lepší 40%

V pasti (2016)

Ne, tak takhle rozhodně ne. Po velmi podařeném The Autopsy of Jane Doe, který mě dnes naladil na tu správnou hororovou vlnu, jsem si řekl, že si dám ještě jeden zajímavě vypadající horor. A bože to byla chyba. Tak nefunkční, nesmyslný scénář jsem opravdu dlouho neviděl. V podstatě cokoli ve filmu postrádá logičnost a konec tomu všemu nasazuje korunu. Je sice fajn, že herci hrají relativně klasický standard, ale pokud vám scénář nefunguje snad ani v jediném aspektu a hororová stránka filmu alespoň pro mě je naprosto nefunkční, tak bohužel není šance uspět. 20% za určitou řemeslnost.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Jiné, špinavější Star Wars a nutno podotknout, že velmi podařené. Mé pocity z filmu jsou sice víceméně emotivně zabarvené tragickou Epizodou VII, nicméně i bez toho si myslím, že se jedná o film skvělý. Někteří by mohli namítnout, že postavy jsou nezajímavé. Já sem byl s tímto faktem naprosto ok, kvůli podstatě filmu. Ano i zde se objevuje Edwardsův nešvar toho, že se celý film v podstatě do finále neděje nic vyloženě zajímavého stejně jako u Godzilly. Já patřím k té partě lidí, kterým se nová Godzilla líbila a naprosto stejně sem to měl i tady. Na film se vyloženě dobře kouká a přesto, že se nic moc neděje nestačíte se nudit. Závěrečná půlhodinka vám to vyloženě perfektně vynahradí. A posledních 5 minut?? To je vskutku fanservice jak má být.