• Fantasy

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Ona to u mě básnická, teď už sextalogie, měla vždycky docela lehké. Přesto, že patřím k pozdější generaci pro, které tyto filmy vlastně ani nebyli točeny, vyrůstal sem na nich a dodnes na ně rád kouknu a zavzpomínám. Po pátém dílu, který spíše ignoruji sem se tedy docela bál a doufal sem, že básníky už nechají spát. Nicméně Klein se rozhodl pro ještě jednu štaci. A světe div se...ono to nedopadlo vůbec špatně. Ano film již ztratil poetiku prvních dílů nicméně i zde se nalézá mnoho spíše úsměvných scén, které člověka pohladí na duši. Další + je neodolatelná Linda Rybová, která prostě nestárne. Kolem a kolem ty 4 hvězdy jsou opravdu spíše přestřelené, nic to nemění na faktu, že sem se bavil a uvedl se do nostalgických časů. 70%

Příchozí (2016)

Tomuhle se říká materiál na film roku. Takovýto kinematografický zážitek jsem opravdu dlouho nezažil. Celý film je velmi táhlý ale ne vleklý. Villeneuve mi opět potvrzuje teorii o tom, že se jedná o spásu na poli "chytrých" hollywodských filmů. Soustředěnost jemu vlastní, přenesl jak na precizní, vypiplanou kameru, kde každý záběr je radost sledovat, tak i na herce jejichž výkony jsou opravdu výtečné. Hlavně překvapil Jeremy Renner v roli čistokrevného vědce. Mě jako člověka nepolíbeného předlohou film svou atmosférou a scénářem opravdu tak strhl, že sem se nemohl dočkat onoho rozuzlení, které je celý film naznačováno a moudřejší na něj přijdou daleko dřívěji. Nejedná se o twist ale spíše o přirozený "zvrat" a vyvrcholení příběhu v souhře s jeho realističností. Ano takhle zhruba by lidstvo mohlo zachovat, kdyby takováto situace nastala. Nemohu jinak než dát plný počet I100%I

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Inu kolem a kolem to vlastně bylo velmi příjemné překvapení. Film nás opět uvede do překrásného světa plného čar a magie a daří se mu to skvěle. Kouzelná atmosféra srší z celého filmu. Herci odvádějí bezchybnou práci (tedy snad toho Redmayna by mohli přeobsadit) a odsýpá to vše velmi svižně.Zasazení do Ameriky nakonec filmu spíše pomáhá (čehož sem se bál snad nejvíce) a je zajímavé pozorovat rozdíly mezi evropským a zámořským světem kouzelníků. Navíc film je podkreslen vynikajícím a vyloženě magickým soundtrackem od Howarda, který, jak už jsme ostatně zvyklí, odvádí další nezapomenutelnou práci. Suma sumárum 75%

Ash vs Evil Dead - Uvěznění (2016) (epizoda)

Tak nám 5. epizoda druhé sezóny opět zabrouzdala zpět do hororovějších sfér. Přesněji do sfér The Thing, který děj onoho filmu a jeho paniku mezi postavami dokáže ve 30-ti minutovém formátě docela dobře prodat. Za Baala palec nahoru.

Červená světla (2012)

Murphy strikes again....To,že Cillian Murphy je skvělý herec, o tom už opravdu není pochyb. V Red Lights opět předvádí skvělý výkon a doplňují ho pořád krásná Sigourney Weaver a "hrající" Robert De Niro, který mnoho času na obrazovce ani nestráví. Scénař je minimálně zajímavě napsán, ovšem finální twist je tak trochu z nutnosti a krapítek vycucán z prstu. Nicméně film si po celou dobu stopáže udržuje atmosféru a vnadí vás na ono odhalení. Šok se nicméně nedostaví. 70%

Doktor Strange (2016)

Tak sem se přeci jen dočkal originalnějšího filmu z MCU. Nejedná se o kdejaký převrat ve filmařině, ale po těch ubíjejících a nudných generických filmech od GotG se pro mě Marvel stával spíše otravným. Nad tímto filmem však někdo alespoň trochu přemýšlel a i mnou velmi nesnášený humor zde byl použit komplexněji a nenásilněji. Obsazení naprosto parádní. Benedict jako vždy skvělý, Mads naopak trestuhodně nevyužit. Vyvrcholení a finální "fight" měl konečně nějaký nápad a byl originálněji pojatý. Veskrze spokojenost 90%

Ash vs Evil Dead - Poslední runda (2016) (epizoda)

Druhá série je neskutečné rozjetá. Rezignovalo se již úplně na horor, ale dle mého to není vůbec na škodu, jelikož se zde uvolnil prostor pro skvělé hlášky a to co mě na téhle sérii bavilo asi vždy nejvíc a to obrovská porce goru. Někomu to může vadit ale já se zatím každou epizodou druhé série bavím čím dál tím víc. Třetí epizoda není vyjímkou. Spousta hlášek,skvělý gore a konec, který prostě vždycky bude fungovat ať se již objeví v nespočtu filmů a seriálů. Za mě palec nahoru.

Mama (2013)

Mama není vůbec špatný horor. Herci vybráni naprosto výtečně (Jessica Chastain a ještě v metalovým? To si nechám líbit) a na hororové lince to taktéž nijak výrazně neskřípe. Napětí je přítomno ba budováno dostatečně intenzivně aby se divák nestačil nudit a byl zvědav na vývoj filmu. Jump-scary v podstatě na minimu. Zde se víceméně hraje na stejnou notu jako v Crimson Peak. Duchové,tajemno, odkrývání tajemství a podivný konec. Konec je opravdu snad jediná výrazná kaňka. Del Toro X late Burton mi moc nesedl a spolu s podfinancováním filmu to byla cesta ke sražení z celkového dojmu. Jinak pěkná práce I80%I

Decibely lásky (2016) odpad!

Asi sem dostal po shlédnutí tohohle filmu rakovinu.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Dokonalý..prostě dokonalý.. V kině jsem si jako jeden ze čtyř chlapů mezi ženami zhruba středního věku připadal doleca blbě ale hnedka začátkem filmu vše opadlo. Tak dlouho sem se hodně dlouho nezasmál. Film vám hned na jeho počátku vykouzlí úsměv na tváři a ten vás po celou dobu stopáže neopustí. Hrozně fajn a příjemné překvapení.