Cobra Kai (2018) (seriál)

Původní filmy znám, ale pamatuju si je jen matně, proto jsou občasné flashbacky vážně super na připomenutí. Jako nejlepší tvůrčí tah celého seriálu beru udělat ze záporáka prvního dílu prakticky hlavní postavu, zvlášť když Žabka takhle herecky válí. Nostalgická nota hraje sama a staré spory jsou stále živé. Přestože se seriál občas nachází svými změnami stran a zvraty spíše na půdě telenovel, dokáže z nich kvalitně vyBruceLeet. Studenti jsou fajn a tvůrci si s našemi sympatiemi k nim moc hezky hrají. Karate hraje (samozřejmě) velkou roli, je ho zde hodně a choreografie baví. Oceňuju zvyšování kvality v průběhu sérií. Seriálu jsem se bůhví proč  4 roky vyhýbal, následně jsem všech 5 sérií zvládl za 6 dní a to jsem nekoukal jen na ně! Osmdesátky jsou furt v kurzu.

The Grand Tour - Skandi-film (2022) (epizoda)

Přehnaný, přehnaný, přehnaný a dokola to samý.. umělejší a naplánovanější, než kdy dříve. Přesto jsem se nasmál až k slzám, což se mi dlouho nestalo (Hammonda na vleku si budu pouštět při depkách). Top Gear byl o autech a show, The Grand Tour je show o autoshow. A já to klukům žeru a moc se bavím a vzhledem k pár (speciál) dílům ročně mě to ani nepřestane bavit.

Denní směna (2022)

Fajn upíří rubačka, která svižně odsejpá a s vypnutým přemýšlením i slušně baví. Overall nic extra, taková Netflix klasika, u které mě nejvíc bavil Franco.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Po dvou epizodách dávám strašně opatrné 4. To ale neměni nic moc na tom, že ze seriálu (zatím) nemám ten správnej středozemní feeling. Se zařazením do lore je to těžký kvůli právům, každopádně i s tím, na co Amazon práva má si vytírá prdel. Šanci tomu dám, protože přeci jen jde o LOTRa a fantasy celkově, jen doufám, že příběh začne být ucelenější a víc odpovídat mým předchozím představám o postavách a světě. Asi největší problém mám s Galadriel (přejdu-li WOKE věci, které se přejít dají, byť člověk musí kroutit hlavou proč...), která by už v té době měla patřit mezi nejmocnější (nejen svou silou, ale i sociálním postavením), vždy jsem myslel, že její hlavní silou je magie, krom toho by měla být mnohem starší, přesněji skoro o 2000 let než Elrond a podobně jako Celebrimbor (který má bejt sakra OP postava a tady je z něj nudnejpostarší strejda), což mi tu vážně nesedí. Navíc mám problém se sympatiemi a nepříjemně mi připomíná Brie v Cpt. Marvel. Doufám, že její proměna (charakteru) bude součástí seriálu. Čekal jsem to horší, teď je to mezi 3-4, ale protože jsem optimista tak trochu přidám, tak si s počkám na kompletní výsledek. To ale nemění nic na tom, že to může být i o dost lepší. Jak jsem někde zaslechl - je to celkem dobrej seriál, ale je to vážně špatnej Pán prstenů - což přesně vystihuje i mé pocity. Uvidím, co bude dál.

Projekt Adam (2022)

Příjemná, lehce nadprůměrná, herecky nabitá sci-fi komedie, která neurazí. Cestování časem je vždycky ošemetný a i zde není výjimkou, že je lepší nepřemýšlet a netahat do filmu logiku. Na oddechovou zábavu ale ideální. Vizuál je super, Reynolds i jeho mladší kopie tvoří fajn hláškující tandem (interakce těchle dvou je to nejlepší), akce funguje, ale musím uznat, že jsem čekal, že si tvůrci vyhrajou o něco víc, potenciál na to rozhodně byl. Místama jsem totiž měl pocit, že si autoři řekli "to už stačí, to už ujde", prostě tvorba většího množství nedokonalých děl, hlavně ať se konzumní společnost nažere.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Kouká se na to hezky, ale je to hloupý. Boří to polovinu pravidel kouzelnického světa, které nám byly nastíněny Potterovskou osmičkou, přičemž i s tou druhou půlkou je to dost na vážkách. Herecky fajn, přestože studiu neodpustím Johnnyho. Příběhově je to vážně slabý a upřímně jsem doufal, že třetí díl Zvířata zakončí - jak jsem se mýlil, další 2 díly na cestě. Nejsilnějšími stránkami jsou interakce Mloka s nejrůznějšími zvířátky, politika a intriky za mě velký špatný.

Cry Macho (2021)

Obdivuju Clinta a jeho práci, to že je v 90 letech v takové formě, že dokáže odrežírovat a k tomu zahrát i hlavní roli je naprosto neuvěřitelný. Bohužel, přestože stále vypadá na o 10 let mladšího borce, tak jde o film o (kdysi drsnym) dědkovi, který v pozvolném tempu úměrném jeho věku zažívá dobrodružství, které by mu skoro každý vrstevník (ne)schopný udržet moč mohl závidět. Pro diváka jde ale o méně záživný požitek, přestože si drží svou atmosféru. A i když je Clint stále štramák a jeho uhrančivý pohled spolu s charismatem už jsou dobrých 70 let dvěma z jeho nejodzbrojivějších zbraní, tak mu ty zástupy samonabízejících se o polovinu mladších bab jsou těžko k uvěření. Chemie s přismahlym floutkem není zlá, kokrhavý společník je výborný, ale obsah a tempo filmu jsou slabší.

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Mini Groot je o roztomilosti, které je tu opravdu hodně, vizuálně jde o nádhernou podívanou a přestože je zaměření hlavně na děti, tak jsem se díky večerníčkový stopáži dobře zabavil. Infantilní jednohubková groteska, od které nelze moc očekávat.

Vlajka smrti (2022) (seriál)

To si takhle vezmete Black Sails, ze kterých Taika a spol udělá sitcom s humorem ve stylu Co děláme v temnotách. Místama je vážně materiálu na zasmání spousta, zároveň jsou zde i hlušší pasáže. Nutno přiznat, že až s nástupem psychicky často labilního Černovouse v podání Taiky dostává seriál správný spád, ale i Darbyho Bonnet má své výborné momenty. Jako pohodová jednohubka je to fajn, ale pokud budou další série, chtělo by to určité věci zlepšit, vůbec by nevadilo šlápnout na plyn magorství.

Poslednij bogatyr: Poslannik ťmy (2021)

Achich ouvej. Propastný rozdíl kvality od předchozích 2 dílů, snad má na výsledek vliv absence dabingu (ten originál mi nějak nesedl), ale overall jde celkově o zhoršení. Vtipy vyzněly do prázdna (až moc jich je zaměřených na ruský showbyznys, kterému fakt neholduju, ale dovedu si představit české ekvivalenty), hravost tvůrců jakoby se vytratila. Pohádkové postavy mají daleko méně prostoru a ač se zde najdou i dobré pasáže (pošta a nebo spojení Koblížka s Kostějem, na které jsem čekal od druhého dílu), tak mě trojka bavila výrazně nejméně. Zasazení do moderní Moskvy mi přišlo až sprostě nevyužité a záporačka jasně nejnudnější. Třeba tomu dám v budoucnu ještě šanci, jestli vznikne kvalitní (pro Čecha) vtipnej překlad a dabing.