Red Notice (2021)

Plnohodnotná jednohubka s parádním obsazením (v dnešní době asi nejsilnější herecká dvojka doplněná o krásnou Gadotku), dobře baví, odehrává se v krásném nápaditém prostředí a investované peníze jsou vidět. Jak Dwayne, tak Ryan hrají to co jim jde nejlépe, prakticky sami sebe - jeden drsného, ale srdečného hromotluka, druhý nezavře prořízlou držku. Vtipy a akce fungují a přestože jde o relativně složitější příběh (fakt jen relativně), tak se u něj dá slušne vypnout. Problém nastává, když se zamyslím, jak moc generický film to je. Jak moc hraje na jistotu a snahu zalíbit se všem divákům, jak je až sterilní, místy dokonce neoriginální a všemožné twisty prostě vyšumí do nikam. Za to Netflixu ubírám 4. hvězdičku.

Vyproštění (2020)

Překvapivě dobrý akčňák, který lehce sráží scénář, ale víc než dostatečně to kompenzuje herecké obsazení a hlavně množství nápaditých a opravdu kvalitně natočených akčních sekvencí, kvůli kterým má smysl si film pustit.

Sváteční rande (2020)

Holidate je klasickou romkom, která ale nabízí 2 naprosto famózní scény - prst a projímadlo - za obě si totiž zaslouží nadprůměrné hodnocení, protože jsem se docela intenzivně nahlas zasmál. Navíc Emma a nakonec i Luke jsou dva sympouši a jejich chemie funguje bez větších zádrhelů.

Eternals (2021)

Eternals potřebovali vybočit ze zaběhlých kolejí Marvelu a přijít s jiným pojetím zpracování a vyprávění příběhu. A povedlo se jim to. Netypická marvelovka s výpravným pojetím a rekordní stopáží fungovala, ono to ani jinak nešlo, protože představuje naprosto novou partu, včetně Celestiálů, se kterými se v rámci MCU setkáváme prakticky poprvé. Měl bych ale říct, že jsem měl úplně minimální očekávání, proto mě Eternals nakonec mile překvapili. Respektive, patří k tomu slabšímu z MCU, ale i přes dvě a půl hodiny mě dobře zabavili.

Duna (2021)

Duna se dá popsat jednoduše, jde o audiovizuální porno. Výpravný příběh s hromadou zapamatovatelných (činy, jména jsou složitější) postav, jehož úkolem je jediná věc - připravit půdu pro Part Two, která by mohla být ještě akčnější, ještě velkolepější, ještě lepší. Očekával jsem hodně a z kina jsem rozhodně neodcházel neuspokojen, ba naopak. Dvě a půl hodiny utečou jak voda, protože hlušších míst tu je jak šafránu a navíc netrvají dlouho, film by klidně snesl o půl hodiny víc a nijak by mu to neublížilo. Jedinou stížnost mám na střídání temných a oslňujících scén, u kterých se moje zornice náležitě "zapotily".

Armáda lupičů (2021)

Jsem rád, že jsem nebyl jediný, komu se postava německého experta na trezory líbila z celé Armády mrtvých nejvíce, dokonce až tak, že dostal svůj vlastní prequel. Ten je sám o sobě o trochu lepší, než již zmíněná prvotní armáda, hlavně tedy kvůli tomu, že Sebastian je hlavní postavou. Dvě hodiny utekly překvapivě rychle, místy mě Sebastian opravdu bavil a třeba na Nathalii se kouká moc hezky. Čeština potěší, i když místy působí dost cringe a titulky tedy tvrdě nesedí. Vlastní příběh je ale dosti jednoduchý a ve výsledku mi přišel zvláštně ukončený. Každopádně první polovině, která šlapala jak hodinky a měla spoustu vtipných a svěžích nápadů nebylo moc vytknout. Netflixovská jednohubka, která překonala mnohem více hypovanou Armádu mrtvých, bohužel si zasloužila složitější a propacovanější scénář.

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Přestože jsem byl k seriálové verzi zezačátku poměrně skeptický, protože mi hlavní představitelé na první pohled oproti filmu neseděli, stačil jeden díl, abych si tuto pětici podivínů zamiloval. Vtipné, inteligentní narážky, pořádná dávka popkultury, střety kultur a myšlení, hromada cameí a množství dobrých nápadů. Ideální seriál na chillování. Krom klasických upírů cením hlavně i ty energetické, protože o jejich existenci není pochyb.

Sláva (1989)

Glory je vynikající filmovou záležitostí z dob, kdy filmy bojující proti rasismu nebyly tlačeny na sílu a hlavně, byly kvalitní. Broderick jako Shaw byl vynikající a kvarteto hlavních hrdinů z čtyřiapadesátýho (v čele s Denzelem a Morganem) ani o píď nezaostávají. Právě postavy, jejich postupný vývoj charakterů a interakce pozvedávají film o kus výš. Výborná záležitost s velmi dobrou atmosférou, přičemž smutný osud "zbytečné bitvy" měl přeci jen svůj smysl. Soška pro Denzela za jeho bičující scénu zasloužená, ty emoce jsem cítil i já.

Chaos (2021)

Sci-fi disponující hezkým vizuálem, vynikajícím Hollandem, zajímavým námětem a slušnou atmosférou. Bohužel, nic moc to nemění na tom, že je film prostě průměrný a přestože Tom hraje naprosto skvěle a svět jako takový má strašně moc co nabídnout, jenže bohužel nenabízí... Nechápu, kde se stala chyba, protože Chaos Walking prostě má ohromný potenciál, ale ve výsledku jen tak nějak vyšumí. Polovina všech věcí, co kdo udělal, je ve finále naprosto zbytečná a druhá část je zas nedotažená do konce.

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

Stardance mám celkem rád a v rámci "celebrity show" se jedná o stabilně kvalitní podívanou. Eben je skvělý, Kostková se ho zdatně drží, tanec je skutečně vydřený a koukatelný a díky slušnému výběru soutěžících nabízí každá řada nějakou komediální vložku.