Digimon (2000)

Někdo si určitě řekl že do téhle příšernosti nesežene herce, tak to raději nakreslily. Animace je sice slušná ale ten zbytek je, slušně řečeno, hrozný

Blade Runner (1982) odpad!

Po neustále se opakujících debatách v práci na nový trailer k filmu Blade Runner 2049, který má navázat na nejlepší klasiku všech klasik, jsem se rozhodl doplnit si vzdělání. Předem upozorňuju na to že mě opravdu nezajímá kdy film vznikl a tak to nehodlám nijak v hodnocení připisovat tomu že je to "dobou vzniku a efekty nejsou nic moc" :: Ten film je tmavý, pořád tam prší, ulice vypadají jak ze slumu v nejzapadlejším místě afriky a celkově je to nudný a zmatený film. Nebudu tady popisovat to co už napsalo x lidí přede mnou (jo je to fakt nudný film a je to fakt špatný film a je to fakt nezáživná nudná věc) Po několika minutách co se oběvily titulky, jsem tak trošku zapojil mozek a začal přemýšlet co mi to tak připomíná. A přišel jsem na to že je tady jeden snímek který je vlastně to samé a děje se tam toho taky tak strašně "moc dúležitého" a taky je to nuda. Batman v Superman. Oba filmy jsou tmavé a nejde v nich nic pořádně vidět. V obou filmech neustále prší. Oba filmy mají nesmyslně naroubovanou zápletku - někdo chce někoho zabít a neumí se domluvit, přitom se mi nezdálo že by replikanti chtěly kohokoliv zabíjet a nebo Deckard chtěl kohokoliv chránit (před neexistujícím zlem) V obou filmech se řeší zbytečnosti a bojuje se pro ... co vlastně ? (vyšetřování je zmatené a souboje nedávají šanci nikomu fandit protože vás prostě žádná postava nezajímá natolik aby jste ji fandily) Oba filmy končí smrtí někoho kdo vůbec umřít nemusel (SPOILER) V obou filmech si říkáte "O CO DOPRDELE VŠEM JDE" a na konci jen sedíte a říkáte si že si z vás někdo udělal hodně velkou srandu. Na BvS se nadává kvůli všemu tomu kvůli čemu se na BR pějí ódy. BvS za to poslay do horoucích pekel a BR za to samé vyzdvihly na piedestal. Vzbuďte se lidi a přiznejte sami sobě že tenhle film je fakt sranec k uzoufání.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Nikdy mě ten film moc nebavil a teď jak na to koukám znovu, tak opět přemýšlím nad tím že raději půjdu se psem. Manželce a dceři se to líbí, tak jim nebudu kazit radost nějakým přepínáním. 2 hvězdy. Ani vlastně nevíc přesně za co ale na odpad to není určitě a jedna hvězda mi přijde dost slabé hodnocení. Tři už jsou asi zase moc. Zas tak dobrý ten film není, takže ty 2 hvězdy jsou tak akorát.

Kolos (2016)

Vůbec netuším co tím kdo chtěl říct. Je to prapodivný fim který kulhá od dramatu po komedii a mezitím se motá v psychologii a traileru. Nevím jak to mám hodnotit, protože jsem tomu jednoduše neporozuměl. Takže bez hodnocení.

Svět podle Daliborka (2017)

Postavte kameru do jakékoliv hospody v pátek večer a natočíte 30 takových dokumentů / filmů. Když osazenstvu po 22 hodině zaplatíte "rundu" máte to i z jakýmkoliv tématem si zamanete a nebude vás to stát vlastně ani moc peněz. Daliborka mi bylo až líto a určitě bych netvrdil že to je svět podle něj. Když hlupákovy (bohužel i takový jsou mezi námi a je snadné je zneužít) nakukáte SVOU pravdu (pane režisére !) není to jeho svět ale ten váš který mu jen představíte. Doku-film je udělaný špatně a na mnoha místek zřetelně upadá do hereckého režimu. Přirozených a uvěřitelných záběrů jsem tam moc nezaznamenal.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Power Rangers. Legendární "špatný/otřesný/kýčovitý/plastový" seriál se nám vydal do světa v novém kabátě a hned na velké plátno. Docela jsem byl zvědavý co s tím chtějí dělat. Jako vážně míněný film by to asi nemohlo fungovat (jsou to POWER RANGERS !) jako koedie by se musel film odklonit od své předlohy a už by to nebyly ti strážci ze seriálu a nemělo by smysl to pojmenovat právě takhle. Dělat si z toho vyloženě srandu a udělat to jako ty seriály - tedy kýč - by zase nedovolilo studio které do toho nacpalo peníze (a logicky chce vydělat) Takže asi zvolí střední cestu a bude to všechno dohromady. :::::: Tak jsem se skoro trefil ve svých úvahách. Je to všehomix od vážně míněného filmu - hlava ve zdi, osud světa, začátek - přes kýč - fakt špatné obleky, robot, záporačka, konec - až po komedii - retard, schopnosti, robot, hlášky, vtipy mezi strážci - a nakonec asi i to drama - zranění, špatné rodiné vztahy, tresty a uvědomělost (jo je to peklo) . Celkově by to asi mohlo fungovat v rámci nějaké fan komunity, ale jako série filmů do kina to do budoucna nevidím moc růžově. Budu hodný a protože jsou to prosím pěkně POWER RANGERS od kterých se čekat seriózní scénář nedá, tak tomu dám 3 hvězdy. Možná 2 ale to bych musel připustit že tohle mělo být myšleno smrtelně vážně a chtěly natočit akční sci-fi. Což podle mě neočekával nikdo.

Zralé víno (1981)

Přiznám se, že jsem vůbec nepochopil zápletku a v čem spočívala její rafinovanost a následné potrestání viníka. Podle mě to nedávalo smysl.

Pobřežní hlídka (2017)

Poděkoval bych tomu dobrodinci který to v HD umístil na net (mohl jsem si dokonce vybrat dabing nebo titulky) a ušetřil mi tak ponížení při odchodu z kina nehledě na ušetřené peníze za lístky pro 3 lidi. Takhle jsme to mohly po 45 minutách vypnout z tím, že je to vážně sračka. Rocka je mi až líto, ale prej o tu roli stál, takže si za to může sám. Hodnotit to nebudu.

Pan Church (2016)

Je škoda že takhle brilantně začal hrát Eddie až tak pozdě. Bravo Eddie, tak se má hrát.

Sebevražedný oddíl (2016)

Jediné co všichni na tomhle filmu hodnotí pozitivně je Margot Robbie. Netuším proč. Je stejně nevýrazná a charakterově nezajímavá (nebo spíše charakterově nevyužitá) jako ostatní. Navíc její poměrně hezkou tvář překryly tunami šmíry po kterých vypadala jak děvka z bordelu (asi se to mnoha lidem líbí, ale mě teda nerajcovala ani v jedné scéně - spíše jsem pořád přemýšlel nad tím proč tam proboha hraje) Joker / Leto totálně přepálená postava která musela už při natáčení působit směšněa a navíc nevěřím že by takovej uchylnej magor mohl vybudovat nějaké své mocenské místo, protože kdyby se o to pokusil tak ho sejmou hned kvůli tomu že je fakt přehnaně vyšponovanej (prostě jeho postava je přehnaně magorská, hodně přehnaně) Další z party se ani nesnažím jmenovat protože vůbec netuším kdo byl kdo. Auto přiveze týpka kterej je machr na lezení a zkape dřív než se vůbec něco začne dít. Mistr bumerang je z největší pravděpodobností mentálně retardovaná osoba z debilní vizáží (a ještě debilnějším civilním jménem) paní katana je neustále pod maskou takže ani nevím jak opravdu vypadá ale bude taky na hlavu protože mluví se svým mečem, deadshot je mistr střelby ale tady je jen proto že je černej (v té partě prostě musel být černoch, japonka, buzerant a sexi hadr na podlahu) krokodýl se chová jako vypatlaný idiot a přitom mi přišlo že je docela inteligentní no a nakonec pekelný týpek který umí zapálit všechno kolem sebe. Ty vole to je teda sranec. Děj v podstatě neexistuje, čarodějnice se neustále kroutila jak barová šlapka a ten ostatní kompars (fakt neznám jména a ani se mi nechcou hledat) byl zoufale nezajímavý. Scénář se zřejmě psal za pochodu jak zrovna měl kdo čas natáčet a celkově to stálo za viliž prdel vlkovi. DC univerzum se nedá postavit na takto chatrných základech. Prostě nedá. A když jsem viděl trailer na Justice League, došlo mi že v tomto ohledu má Marvel jasnou pozici o kterou se bát nemusí ještě pěknou řádku let. 1 hvězda je za to že mě některé scény zaujaly.

Časové pásmo bylo změněno