Svět podle Prota (2001)

Neobvyklý a velice zajímavý film plný tajemna a nevyřčených otázek. Až do poslední chvíle nechá diváka na pochybách, jak to vše vlastně dopadne.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

S knihou má film pramálo společného, jednička mě vůbec neuchvátila (film) a dvojka už vůbec ne. Dabing mi přijde příšerný, charakteristika postav jde úplně mimo mísu. Velice zkrácené, hlavní a důležité scény vynechané. Slabší průměr..

Muž, který sázel stromy (1987)

Geniální snímek oslavující obyčejnou lidskost a schopnost dokázat to, co se nejeví zrovna nejjednodušeji. Dokonale sladěná hudba, námět, pozitivní lidské vlastnosti. Nesmírně emotivní dílo, jednoznačně nejlepší!

Pátý element (1997)

Zábava na úrovni, originální námět a herecká esa v hlavní roli. Krásný kukuč Milly Jovovich s oranžovými vlasy umocňuje nádech sci-fi filmu. Úžasná záležitost, která stojí nejen za jedno podívání. Jediným mínusem je pro mě trošku přeplácaný a zbytečně zamotaný děj.

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Zajímavě pojaté téma odhalující zločince pomocí analýzy jeho osobnosti. Asi bych ocenila větší propracovanost psychologie jednotlivých postav. Co se obsazení týká, nemám výhrad.

Alenka v říši divů (2010)

Jedno z mnoha ztvárnění Alenky. Určitě se jedná o velice povedené dílo v režii Tima Burtona, což již předem zaručuje úspěch. Při čtení anglické verze knihy se zapotí i velice zdatný angličtinář a to se na takových 85 % povedlo i Burtonovi ve filmové podobě. Vytvořil úžasnou disneyovskou pohádku spíš více pro dospělé k zamyšlení než pro děti na dívání. Herecké výkony stojí za zmínku, hlavně Depp a Wasikowska, zklamala jen Hathaway na plné čáře.

Lolita (1997)

Kubrickova Lolita je sice mnohem originálnější a už jen tím, že byla prvotinou si zasluhuje první příčku, o kterou se, alespoň pro mě, musí dělit s počinem Adriana Lyneho. Nebýt Ironse, kterému tahle role byla ušita jako na míru, by celý film nestál ani za zlámaný grešlák. Naštěstí pohledná tvářička mladičké Dominique také není k zahození a vystihuje dokonalou mladičkou a velice přitažlivou Lolo. Velice zdařilý remake - to se tak často nestává.

Moulin Rouge (2001)

Jeden z mých Top 10 filmů. Kidman s McGregorem zde představují mladé a ideály zmatené osamělé osoby hledající lásku, krásu a spřízněnou duši. Ač samotný příběh o chudém pisálkovi a překrásné konkubíně není zcela originální, díky efektům, hudbě a úžasné mrazivé choreografii se to dá odpustit.

Osvícení (1980)

Výborné dílo Stanleyho Kubricka, když se tak zamyslím, nenalézám žádný jeho režisérský počin, který by mě zklamal. Film vystihuje do nejmenšího detailu tajemnou atmosféru horského hotelu i jeho blízkého okolí a vše je ještě nenásilně podtržené podmanivou hudbou umocňující samotu a hrůzu z dávné minulosti hotelu. Postavy jsou velice dobře ztvárněné, výborně zahrané, psychické rozpoložení Jacka Torrance je téměř hmatatelné. Jack Nicholson zde nastavil pomyslnou laťku pro všechny své další herecké výkony a mám dojem, že tu již nikdy nepřekoná.

Kmotr (1972)

Coppola se vyznamenal! Protože vytvořit film, který nepostrádá skvělou atmosféru nastíněnou ve stejnojmenné knize, je umění! Snímek výborně popisuje situaci gangsterů a mafiánů, jejich životní styl a radosti i strasti nebezpečného řemesla. Plus dávám za herecké obsazení, hudbu i samotný příběh, prostě nemám nejmenších výhrad!