Mamma Mia! (2008)

Tak kde začít... Meryl Streep obdivuji jako herečku i ženu, v roli tohoto prapodivného snímku se skvěle vyjímá, stejně jako potenciální otcové. Co se týká idei o vytvoření muzikálového filmu s písněmi Abby, to už je větší oříšek, jelikož a protože celý film je lehce mimo, s Abbou to nemá nic společného (krom písní) a je dost přihlouplý. Nejvíce mě pobavila scéna, kdy přibližně dvacet velice mladých chlapů v ploutvích tančí na molu a zpívá. Příběh sám o sobě nestojí za nic, mladá dvojice chystající se svatbu je nezajímavá a nudná, a trojka praštěných dospělých ženských se zastydlou pubertou je doslova k smíchu. Ale i tak musím uznat, že jsem se ráda podívala, rozhodně mě to neunudilo a ani nepohoršilo.

9 a 1/2 týdne (1986)

Zajímavý snímek, docela ráda se na něj čas od času podívám. Považuji ho za klasický lehce eroticky a zamilovaně laděný film s dvěma skvělými hlavními hrdinami. Hudba velice pěkná a příjemná.

Eragon (2006)

Nemám výjimečně šanci porovnat knižní předlohu s filmem. Asi bych tak měla dodatečně učinit a případně upravit i hodnocení. Ale zatím hodnotím zlatou střední cestu, tedy lepší průměr. Film hezký, je to taková klasická sci-fi pohádka, která neomrzí ani při několikátém shlédnutí.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Měsíce jsem odolávala tomuto novému seriálovému fenoménu a nakonec se nechala přemluvit ke shlédnutí prvních pár dílů a byla jsem velice mile překvapená. Přestože se jedná o velmi jednoduchou formu humoru, nemůžu si odpustit dívat se na další pokračování.

Expozitura (2009) (seriál)

Viděla jsem už horší, ale i tak je to dost podprůměrná snaha o vytvoření kriminálního fenoménu, která končí fiaskem, jak tomu už u českých seriálů bývá.

Amélie z Montmartru (2001)

Po prvním shlédnutí ve mě zůstává roztodivný zmatek, po druhém shlédnutí už se vše spojuje v celkem rozumný celek. Ale i tak mám výhrady - postava Amélie mi přijde přespříliš jednoduchá až bezduchá a samotný příběh rovněž tak.

Láska nebeská (2003)

Romantické filmy ani komedie zrovna nevyhledávám a jejich kombinaci považuji za vražednou. Přesto jsem neodolala a tenhle snímek si před pár lety pustila. Bez jakýchkoliv výtek patří mezi mé často sledované filmy, byť už ho znám téměř zpaměti. Krásně zkombinované trable, lehká dávka nadsázky s nádechem suchého anglického humoru a samozřejmě trocha lásky navrch.

Nanga Parbat (2010)

Nu, když pominu fakt, že nenávidím němčinu a tady jsem byla nucena ji poslouchat něco přes hodinu a půl, jde zase o typický horolezecký snímek. Nešťastná událost založená na skutečném příběhu, zpracování relativně průměrné, ale záběry velehor překrásné.

K2 (1991)

Asi všechny filmy týkající se horolezectví jsou natočené podle jednoduchého scénáře-výstup do základního tábora, cestou pár nepříjemností, výstup více či méně problémový, dobytí vrcholu a zase nějaká ta smůla cestou dolů. Ale i tak mám tyhle filmy ráda, jsou docela příjemným společníkem při nudném odpoledni.