Jak se staví sen (2007) (pořad)

Pokus slušný, výsledek hrozivý, ale při porovnání s Vrabci v hrsti si zaslouží alespoň jednu hvězdu. Chybí vtip, originalita a výsledek jejich víkendových prací je tak neosobní, jak je to jen vůbec možné. Samozřejmě se objevily i slušné přestavby a předělávky, ale negativa převažují.

Vrabci v hrsti (2011) (pořad) odpad!

Přijde mi snad i zbytečné tento pořad komentovat. Pokud se tohle dá považovat za designový pořad, ve kterém mi někdo ,,radí", že než začnu malovat pokoj, musím pokrýt podlahu, koupit si barvu, štětce, válečky a saponáty na úklid, klesli jsme dost hluboko a lidé, kteří v tomto otřesném 35 minutovém šílenství účinkují, nemají soudnost. Nechápu, co je na tomhle inspirativního, natož kde jsou jejich slavné principy bytového designu.

Hra (1997)

Naprosto geniální námět, donutí diváka přemýšlet a ne jen tupě zírat na děj. Chvílemi se film ubírá až k psychopatickému chování Van Ortona v důsledku šílené situace, ve které se kvůli svému bratrovi ocitnul. Chvílemi jsou scény dost nerealistické až kontroverzní, ale to vše dává dohromady spolu se skvělými hereckými výkony hodně nadprůměrný film.

Michael Jackson: Pohřeb (2009) (pořad)

Je těžké hodnotit takovouto událost. A ještě horší je hodnotit morálnost či nemorálnost celého přímého přenosu.

Válka Roseových (1989)

Luxusní film plný zášti, nenávisti, náznaků lásky, ale i kvalitního černého humoru. Takovéhle manželství musí být docela oříšek pro psychology i rozvodové právníky, těžko jen hádat, zda se setkali s něčím podobným.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Rozhodně nejlepší filmový pokus ze všech zatím natočených. Jednička ušla, dvojka propadák a tohle konečně vypadá zajímavě, i když stále hluboce pod normou průměrný film. Hlavní pointou již nejsou pootevřené rty Stewartové, začíná se zde objevovat rozumný a vcelku zajímavý náznak děje, ale opět kniha je prostě lepší. Nedokážu pochopit, jak mohla paní spisovatelka schválit scénář a co víc, jednotlivé scény.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Propadák roku-opět opakuji, kniha stojí za to, byť je asi nejslabší ze všech čtyř knih. Co se filmu týká, je to tak hrozné, že nenacházím vhodná slova. Kristen zde vypadá jako nadržená a mentálně zaostalá dívka s neustále pootevřenou pusou a vzrušeným dechem. Její výkon se nedá nazvat ani hereckým. Vážně zklamání. Tento díl je zatím kandidát na nejhůř zfilmovaný díl (uvidíme, zda ho neporazí poslední dva díly). Palec dolů za vše krom hudby díky níž dávám jednu hvězdu.

Stmívání (2008)

Ach jo, co k tomuhle napsat. Kniha mě chytla a přelouskala jsem ji během dvou dnů, ale film už je zklamáním. Samotná kniha se stala bestsellerem, byla originální, s novým a velice přívětivým námětem, plná romantiky, teenagerských snů. Ale film představuje relativně podprůměrnou snůšku blbostí, která je vyhrocena v nevkusný romantický brak, za nějž by se nemusela stydět ani Rosamunde Pilcherová. Jediné velké plus je určitě velice pěkný soundtrack složený se známých, ale i neznámých kapel s velkým potenciálem.

Listopadová romance (2001)

Příjemný a velice smutný snímek, který neurazí. Znovu bych ho vidět asi nepotřebovala, ale jeho první a zároveň jediné shlédnutí mě dojalo a donutilo k slzám. Co se týká samotného zpracování, herecké výkony nepovažuji za světoborné. Hudba dokresluje už tak přeplácanou a přeromantizovanou atmosféru.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Celkem slušně zpracovaná verze, ač samozřejmě ani náhodou nepatří mezi nejlepší. Leč věřím, že pro mladší generace je tento pokus zasazený do moderní doby přijatelnější než ten od Formana, byť ten je hodnotnější.