Zoolander No. 2 (2016)

Popkulturních narážek tam sice bylo hodně a hned počáteční scéna byla velice dobrá, nicméně pak už to šlo jenom dolů. Není to špatný film, občas se jim podaří dobré vtipy (další Wake Me Up Before You Go-Go scéna, znetvoření Owena Wilsona, Kiefer Sutherland), ale převážně je druhý Zoolander celkem mdlý. Nejlepší komediální výkon pak podle mě předvádí Will Ferrell.

Jak přežít single (2016)

Trošku netypický rom com, který silně spoléhá na Rebel Wilson (ostatně jako téměř všechny filmy, kde hraje). Celkově postavy Rebel Wilson jsou vždy úplně stejné a snad jsem ji ještě neviděl hrát cokoliv jiného. Ostatní dějové linky mi přišly tak nějak uzavřené pouze u Leslie Mann a zbytek tak nějak vyšuměl do ztracena, protože se film snažil objevit něco nového, což se mu rozhodně nepovedlo. K tomu je film prolezlý asi milionem faktických chyb, které naprosto trhají oči. Jeden za všechny: Holku v baru rozladí staré známé, a tak s týpkem po vyzvání: "Chceš vypadnout?" odchází pryč. Problém ovšem je, že ten plný bar je toho týpka (a na 90 % lze prohlásit, že v baru není jiná obsluha) a holka nechá na baru svůj MacBook jakoby nic.

Padesát odstínů černé (2016)

Opravdu zlé. Vizuálně jsme někde na pomezí mezi trapností, nudou a nechutností. Scenáristicky většinou taktéž u trapnosti a nudy, ale když se zadaří, občas jim to vyjde... Ovšem asi tak jeden celkem dobrý vtip je na 15 bídných. Na začátku se film snaží navodit dojem, že bude mít i nějaký scénář a náznak děje, ovšem tyto snahy velice brzo skončí a pak už jsou za sebou jenom téměř nenavazující scény, které by šlo pustit v jakémkoli pořadí. Abych okomentoval oficiální obsah filmu podle Bontonfilmu: "dráždivá a na padesát způsobů šťavnatá" - ne, "přináší některá šokující odhalení" - ne, "erotický hit a drzá poťouchlá komedie jdou nehorázně dobře dohromady" - a i tak se nepovedlo, "cílem budou především centra smíchu" - zde bude tisková chyba, mělo tam být centra nudy.

Děda je lotr (2016)

Docela se divím, že Robert De Niro do něčeho takového šel. Musím ale říct, že dynamika De Niro-Efron tam je, vtipy jsou možná někdy až moc ulítlé, ale jedná se o dobrou (byť jednorázovou) komedii. PS: Jason Mantzoukas je v poslední době úplně ve všem, na co se koukám.

Ant-Man (2015)

Ant-Man se od jiných komiksovek odlišuje tím, že je braný jako heist movie a občas je tam vtípek ohledně zmenšování/zvětšování. Heist movie docela fajn, ale kdyby to bylo bez superhrdinů, ve filmu by se dalo zaměřit na plno jiných (zábavnějších) věcí a ve výsledku by se jednalo o řádově lepší film. Vtípky o zmenšování/zvětšování taktéž dobré, vrcholem je asi Mašinka Tomáš, ale je jich tam natolik málo, že o nějakém uchvácení nemůže být řeč. Jediné, co mě na filmu dostalo, bylo, jak dokázali proměnit sedmdesátiletého Michaela Douglase na své mladé já, aniž by to šlo víceméně jakkoli poznat, a bylo to naprosto věrohodně.

Legendy zločinu (2015)

Celou dobu jsem byl odhodlán dát filmu 4 hvězdy. Hodně ukecaný mafiánský film, prostě Británie. Dobrý příběh, občas zajímavý zvrat, super dvojrole Toma Hardyho, parádní angličtina. Ale absence závěru jen tím, že nahodí fotky a popíšou, jak to bylo dál, mě silně zklamalo. I přes Emily Browning a fajnový dobový soundtrack bohužel musím o hvězdu ponížit.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Zezačátku vtipné, obsazení jsou kvalitní herci. Nejvíce mě potěšili Kevin Spacey a Christoph Waltz. Bohužel je velice těžké udělat fakt dobrou dvouhodinovou komedii a to Horrible Bosses 2 nezvládli. Ve výsledku je to tedy spíš takový šedý průměr.

Tumbledown (2015)

Z Jasona Sudeikise se jeho ukecaností stává Vince Vaughn. Každopádně Jason se vyloženě hodí i do podobně vážněji laděných rolí, na Vince spíš pasují komedie. Sympatické postavy, zajímavý příběh, pěkné scenérie. Takový příjemný večerní film ke krbu. Za mě jednoznačně čtyři hvězdy.

Táta je doma (2015)

Námět a sem tam nějaký vtip ujdou a kdyby to byl krátkometrážní film se stopáží do hodiny, bylo by to i celkem fajn. Ovšem hodinu a půl s tímhle neutáhnou ani zdaleka. Velká mizérie.

Steve Jobs (2015)

Do komentáře předchozího počinu na téma Steve Jobs, filmu jménem "jOBS", jsem napsal: "Když už se tam o něčem mluví, je to zahráno a popsáno dobře, ale o plno událostech a etapách jeho života není ve filmu ani zmínka a to škodí nejvíce." Tento problém mám pak stejně i tady. Herecky je znát, že Michael Fassbender je vyšší liga než Ashton Kutcher (i když ani ten nebyl ostudný). Bohužel ale opět film vypichuje jen pár událostí a já z filmu neznám Jobsův životní příběh, ale maximálně jeho náturu. Proto jenom tři hvězdy. Kdyby byl jeho příběh rozebrán celý, podobným stylem, bylo by to určitě o hvězdu, možná i dvě více. Vzhledem k tomu, že předlohou je podrobná, asi 600stránková kniha a film si v rozebíraných scénách ještě mnohé přidal, Steve by si zasloužil nějakou minisérii. PS: Je zajímavé vidět Setha Rogena v nějaké vážné roli. PS2: Asi jediná role, kde mi Kate Winslet není nesympatická.