Žraločí tornádo 4 (2016) (TV film)

Čtyřka se bohužel stejně jako dvojka snaží být bombastičtější než předchozí díl. Opět se to bohužel nevyplácí, byť v tomto dílu najdeme některé opravdu dobré nápady (např. celkově parodie na Star Wars je podařená). Špatný nápad nebyl ani časový odstup od děje posledního dílu, ani myšlenka jiných "-nád" (pro úplnost: sharksandnado, bouldernado, oilnado, firenado, hailnado, cownado (!), lightningnado a nukenado). Dějově je to ovšem silně přeplácené a především Tara Reid a její postava mi neuvěřitelně leze na nervy... A přitom se jí mohli tak jednoduše zbavit po minulém dílu. Čtvrtému Sharknadu chyběla taktéž Cassie Scerbo alias Nova a také jiné postavy z minulých dílů. Nejlepší postavou tak kromě Steva Sanderse a The Hoffa není nikdo jiný než Al Roker z Today Show a jeho parádní analýzy všech forem Sharknád.

Jason Bourne (2016)

Je v tomto dílu opravdu Jason Bourne? Ano. Dosahuje film kvalit předchozích Damonových bournovek? Ne. Akce z předchozích filmů se zdá proti tomuto mnohem více bombastičtější, naopak razantně ubylo osobních soubojů ve prospěch honiček v některém dopravním prostředku. To je sice škoda, ale jinak je akce devízou tohoto filmu. Taktéž ostatní postavy jsou fajn a i když jsem po Ex Machina doufal, že si Alicia Vikander zahraje jasnou klaďačku, její dvojbarevná postava je přinejmenším zajímavá a je to asi největší cliffhanger do potenciálního příštího dílu. Naopak mě mrzí, že kromě Matta a Julie Stiles se nevrátil nikdo ze staré gardy. Zajímalo mě, co se stalo s Pamelou Landy, co se stalo s Noahem Vosenem. Sice to bylo lehce popsáno v Bournově odkazu, ale očekával jsem nějaký epilog "starého příběhu". Na Damonovi už je také znát, že už to není ten třicetiletý mladík, ale že mu táhne na padesát a ty šediny a vrásky tam prostě jsou. Pády z pátého patra jsou tedy čím dál tím méně uvěřitelné. To mě mrzí, protože jestli mám nějakou akční postavu z nového tisíciletí rád, pak je to Jason Bourne. Bohužel největší slabotou filmu je za mě příběh. Nikdy bych to do sebe neřekl, ale filmu chyběl Tony Gilroy, autor předchozích bournovek, který to domrvil Bournovým odkazem. Té akci chybělo pojítko, proč to ti lidé vlastně dělají. Samotná premisa, tedy monitoring lidí, stalkování autoritami, to je super téma, ale bohužel jsem tak nějak neskočil na důvod, proč to celé dělá Bourne, a už vůbec ne, proč to celé dělá Alicia. U Bourna mám ještě problém s tím, že je ve filmu daleko temnější než kdy předtím. Nebojí se zabíjet a nemá psychické překážky, jako měl dřív (např. když nezabil Abbotta, protože Marie by si to nepřála). To mě opět mrzí, od Bourna jsem čekal víc. Někteří naznačují, že tento film byl restart. Aby Matt uzavřel starou trilogii, ale zároveň oslovil nové publikum. To si dokážu představit, nicméně bude potřeba, aby Bourne přinesl něco nového, protože tento klasický hrdina v (brzy) 20. letech nepřinese úspěch, kor bez pořádného příběhu. Byl tedy pro mě Jason Bourne zklamáním? Ano. Ale byl to Jason Bourne. Proto se udržím u čtyř hvězd, i když je to hodně na pomezí a určitě jsme o řád níž než jednička, dvojka i trojka. Na druhou stranu řádově lepší než Bournův odkaz. Jinak abych byl ještě úplně nejpřesnější, při sledování mě nejvíce rušila jedna věc, a to otřesné titulky, jejichž nekvalita trumfla asi cokoliv, co jsem kdy v kině viděl. Pochopím, když se na titulkách.com objeví naprosto amatérské titulky, protože ti lidi to dělají zadarmo a pouze ze své lásky k filmu. Ale tady tato osoba dostane zaplaceno za to, že "good morning" přeloží jako "na shledanou" a "everything on the table" (v naprosto jasném smyslu "vyndej všechno na stůl") přeloží jako "všechno je na stole". Nejhorší titulky všech dob.

Pan Dokonalý (2015)

Hodně, hodně jiná romantická komedie... První polovina je spíš akční komedie, druhá polovina pak trošku ztrácí tempo a začne to být větší romanťárna. Sam Rockwell hraje svou klasickou postavu, tedy naprostého podivína a šílence. Anna Kendrick tu pak není za cílevědomou ženu jako obvykle, ale spíš za typickou ženu romantických komedií. Tim Roth a jeho jižanský přízvuk je super! Prostě kdo má rád akční komedie a romantické filmy... a je do toho všeho trochu ujetý... ten si tu to svoje najde. Protože Mr. Right má příběh, má lásku, má akci a má i humor.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Nebýt toho, že 88 minut je na Sharknado extrémně dlouhá stopáž, dám trojce snad i tři hvězdy. Ach ty nečekané zvraty... Potom, co přijde nečekaný zvrat nečekaného zvratu původního nečekaného zvratu, začínám nečekat pro jistotu nic... A stejně mě vždycky překvapí. Tentokrát s cliffhangerem, takže už teď jsem zvědavý, co se stane ve čtyřce. Steve Sanders se tentokrát vydává na pouť do vesmíru, aby se svým otcem, s kterým po dlouhé době naváže vztahy, zachránil celé USA. Asi je těžké být Stevem, když nemá za otce nikoho jiného než Davida "The Hoffa" Hasselhoffa, největšího tvrďáka Spolkové republiky Německo.

Sharknado 2 (2014) (TV film)

Tvůrci bohužel nezvládli popularitu jedničky, a tak dvojka musela být "lepši a velkolepější". Taktéž se kromě Steva Sanderse a Tary Reid nevrátil nikdo známý. Slabota, slabota.

Co jsme komu udělali? (2014)

Co jsme komu udělali je takový kříženec Hlavy rodiny a některé z typických ukecaných francouzských komedií. Tvůrci se nebáli rasistických a náboženských vtípků a zároveň s naprostou lehkostí střílí na všechny strany. Pro mě jedna z nejlepších komedií, které jsem letos viděl.

Elvis & Nixon (2016)

Ultra zábavný a zároveň ultra nudný. Reklamní materiály hodně tlačí na to, jaké vtipné situace se stanou, když se Elvis stane tajným agentem... Problém je, že film je o setkání s Nixonem, díky kterému se stane tím tajným agentem. Určitě tedy nečekejte něco ve stylu retro 21 Jump Street. Tady přichází první kámen úrazu - většina vtipných scén ze setkání už je v traileru a některé se do filmu ani nedostaly. A tak přestože má film jenom hodinu dvacet, nic se v něm pořádně nestane. Obzvlášť scény s Alexem Pettyferem, coby Elvisovým pobočníkem Jerrym, jsou vyloženě nudné a nicneříkající. Naopak Colin Hanks, jakožto Nixonův pobočník Krogh, byl vtipný a zdatně sekundoval Kevinu Spaceymu, který filmu kraluje vždy, když je na scéně. Druhým kamenem úrazu je postava Elvise. Od Elvise jsem čekal velké množství vtipů, ale od něj nepřišlo skoro nic. Je to vidět po celý film - na začátku, kdy tam ještě není Nixon/Spacey a film je právě ultra nudný, a poté i ve scénách s Nixonem, tam je zase vidět, jak to Spacey táhne kupředu. Vinu vidím ve scénáři i v tom, že Michael Shannon není zrovna bavící typ (jak bylo vidět i v jeho Lip Sync Battle) a na postavu Elvise se nehodí. Ve výsledku jsem se rozhodoval mezi dvěma a třemi hvězdami, ale protože ten koncept mi přijde opravdu velice vtipný, přikláním se nakonec ke třem.

Kung Fu Panda 3 (2016)

Při sledování nového dílu Kung Fu Pandy si už nikdy nepamatuji, o čem byly díly předchozí. Na jednu stranu je to škoda, ale aspoň mě vždy nová Kung Fu Panda překvapí a pobaví. V tomto dílu nám kung fu doplňuje Síla ze Star Wars, takže přináší nové ozvláštnění.

Správní chlapi (2016)

Od The Nice Guys jsem očekával o něco větší kultovní dojem. Film je poctivě zpracován, má fakt dobře zpracované vtipy a je tam i pár neočekávaných momentů. Nicméně chyběl mi tam jakýsi wow efekt, který bych od takového filmu očekával. Proto poctivé čtyři hvězdy, ale na pět film bohužel nedosahuje. Zájemcům o film bych ještě doporučoval nedívat se na všechny trailery, neboť si tím vykradou dost velkou část děje.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Nejsem velký znalec animovaných filmů, spíš se jim vyhýbám. Zootopia mě ale mile překvapila zajímavým příběhem, neokoukanými vtipy (čtvrť malých zvířat, Mr. Big a mnoho, mnoho dalších, naopak mě úplně neodrovnali lenochodi jako všechny ostatní) a i celkem dospěláckými tématy, např. řešení rasových problémů.