Externí recenze k filmu (12)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) **

  "Vývoj Jobsova Maca ve mně nevzbudil žádné emoce a při sledování filmu jsem si připadala jako na špatném osvětovém filmu nějaké sekty, jejíž učení neznám - a režisér se nijak nepřičinil o to, aby mne pro celou věc jakkoli nadchl." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Film Jobs tak väčšinu svojej minutáže len kĺže po povrchu. Nedozvieme sa skutočne nič o Steveovi Jobsovi, ani o ľuďoch okolo neho a ich vzájomných vzťahoch, názoroch, teda o ničom, čo mohlo a reálne formovalo spoločnosť Apple pri jej vzniku. Ak má byť podaný obraz o Jobsovi naozaj pravdivý, tak sa…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Společné úsilí Jobse a Wozniaka je ovšem hned od začátku představováno jako významné spojení talentu a píle, navrch doprovázené působivým soundtrackem od Johna Debneyho. Počáteční kostrbatá práce v garáži sice nevypadá ani jako zrod obří korporace, ani jako umělecká tvorba, o léta později však vede…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (David Hecht) **

  "První filmový pokus o zachycení Jobsova života selhal. Tvůrci si vylámali zuby na výběru důležitých a skutečně zlomových aspektů jejich hlavní postavy, díky nimž bychom tak byli schopni Jobse docenit v celé jeho nezpochybnitelné velikosti." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Ty nejlepší okamžiky "Jobse" jsou skoro tak dobré jako slabší chvilky "Social Networku"." (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Počiatočné obavy, že Ashton Kutcher nedozrel na úlohu Steva Jobsa sa ukázali neopodstatnené. Snažil sa chôdzou, výbuchmi hnevu a často i s kamennou tvárou vypovedať o problémoch človeka, ktorý predbehol svoju dobu. Zhostil sa svojej úlohy na veľmi slušnej profesionálnej úrovni, nemožno mu nič…" (více)

 • Filmserver.cz (Václav Limberk) ****

  "jOBS je nepochybně zdařile natočený biopic, který v závěru podléhá auře osoby, kterou celou dobu v celku střízlivě a nečernobíle portrétoval. Glorifikující závěr lze ale tvůrcům odpustit a brát ho s rezervou. Úcta, jakou Američané ke svému idolu chovají, je pochopitelná a i když nepatříte mezi…" (více)

 • IHNED.cz (Tomáš Seidl)

  "Ve srovnání s tematicky podobně laděnými snímky Sternovo drama neobstojí. A to nejen v porovnání s Fincherovou strhující biografií The Social Network (2010), která předkládá detailně propracovanou charakterizaci zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga i jeho spolupracovníků, ale ani s nápaditým…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ***

  "Stern nabízí i kontraverzní momenty, včetně Jobsova dlouholetého popírání otcovství. Ovšem když už jde opravdu do tuhého, začíná film nepřehlédnutelně couvat, nebo alespoň opatrně našlapovat s jediným úmyslem – jen aby nebyla narušena konvenčnost vyprávění. A na místě, kde mu už nezbývají argumenty…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) **

  "Sám nejsem moudrý z toho, co se nám film snaží sdělit. Jeho poselství je stejně tak nesrozumitelné jako mělké. Z Jobse nedělá ani světce, ani ďábla, dokonce ani nepochopeného velikána své doby. Působí dojmem podivína, jehož chování vám nesedí a jehož výrobky jsou vám vzdálené. S tím starším a…" (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) **

  "Bohužel jde o jeden z případů, kdy natočit hraný film byl očividně velice špatný nápad. Vytvořit podobný slepenec, který by byl vydařený, se povede jen výjimkám (například Davidu Fincherovi a jeho The Social Network), a tak možná nebylo od věci sáhnout spíše po dokumentu a neohlížet se na tržby.…" (více)

 • TotalFilm.cz ***

  "Vše je bohužel vyobrazeno stejně povrchně a překotně jako všechno ostatní, včetně vedlejších postav. Co na tom, že v závěrečných titulcích vidíme, že se mimo jiné obsazovalo i podle podobnosti s jejich reálnými předobrazy. Režisér Joshua Michael Stern jen potvrzuje, že je absolutně nevýraznou…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace