Strom života (2011)

Záběry jako z Discovery Channel, zbytečné a nelogické propojení mezi minulostí a budoucností, velmi chudý scénář, přílišná mystičnost a pokus o tajemný kontakt s Bohem... mohl bych pokračovat. Kvalitní hudba byla jediným stravitelným prvkem na této povrchní slátanině, u které jsem měl velmi silné nutkání odejít z kina a zapomenout, že jsem ji kdy viděl. 20%.

Mise (1986)

Příběh muže, jehož svědomí ho donutilo bojovat za ty, proti kterým celý svůj život stál a nerespektoval jejich zemi a kulturu. Ve snaze napravit své činy a očistit se od hříchů, které spáchal, litujíce smrti svého bratra, se mu tvrdou prací, odhodlaností a silnou vůlí dostane odpuštění. Robert De Niro v mistrovském kousku po boku s Jeremy Ironsem tvoří vskutku skvělou kombinaci sympatie a dobrého hereckého výkonu, spolu s úžasnou a duchaplnou hudbou, kamerou a nádhernými exteriéry Jižní Ameriky se z ní stane něco tak smysluplného, co je pro nás, filmové fanoušky, hotovým pokladem. 90%.

Rambo: První krev (1982)

Film, z něhož se postupem let stala naprostá klasika, po které se nikdy nemusím bát sáhnout v případě nudy. Sylvester Stallone ukázal, že není pouze svalnatá gorila hodící se do béčkových akčňáků, ale že je hereckou ikonou pro spoustu lidí. V jeho kariéře je více kvalitních snímků, Rambo je však jednoznačně nejlepší, ať už kvůli dobrému soundtracku či scénáři. Žádných hollywoodských přehnaností (stovek mrtvých, přebytku nerealistických akčních scén) se díky bohu nedočkáme a výsledkem je velmi dobrý, nenucený film, se kterým budete spokojeni. 95%.

Kick-Ass (2010)

Vidím před sebou akční, vtipný a ve většině ohledech normální a nenucený hollywoodský biják, přesto je jeho kvalita na tenkém ledě. Nicolas Cage už se objevil v lepších a smysluplnějších filmech a touto rolí si rozhodně nepolepšil ve své kariéře a Chloe Moretz alias Hitgirl byla trapná, neotřelá a neefektivní. První polovina filmu si udržuje stálou a úctyhodnou kvalitu, avšak druhá část se stane nesnesitelnou a stěží koukatelnou. Podprůměrný konec své nynější hodnocení pouze upevnil a tím si svou pozici stanovil jasně a neměně. S takovým tématem se dá přeci naložit mnohem lépe. 50%.

Sudá a lichá (1978)

Nejlepší film těchto dvou komiků, jehož kouzlo přinutit člověka na 2 hodiny vypnout mozek a užívat si bláznivou a sympatickou komedii, je v mnoha ohledech jedinečné, ovšem brát snímek vážně v ohledech soubojů, neschopných nepřátel a dalších nepříliš kvalitně vypadajících prvků je velká hloupost a když se bez ní obejdete, zaručuji vám kvalitní a ničím nerušenou podívanou. 100%.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Další seriál, u kterého můžeme zpozorovat kreativitu, otevřenou mysl Britů a jejich jednoznačně nejlepší smysl pro černý humor, za který může celý filmový svět děkovat, protože bez něj by byl o něco (o hodně) chudší. Dobrý soundtrack, sympatičtí herci či originalita každého dílu jsou jen malé podsubjekty velkého celku, jenž je svou kvalitou na té nejvyšší úrovni, která rozhodně nemůže být dobyta americkými kolegy. Jasných 100%.

Plán 9 (1959) odpad!

Ze stránky režie, střihu, hereckých výkonů či počítačových efektů je tento film originálem. Ed Wood dokázal světu, co není tak snadné, vytvořil jednoznačně nejhorší film, který je ze všech ohledů tak neuvěřitelně příšerný, leč vtipný, protože scény myšleny vážně byly i tehdy velmi směšné a když si ho pustíte dnes, tak se rozhodně pobavíte. 0%.

Sherlock Holmes (2009)

Další adaptace Sherlocka Holmese v podání Holywoodu doplněna velmi příjemným Zimmerovým soundtrackem nedopadla vůbec zle, ale nedopadla ani skvěle. Robert Downey Jr. ukazuje slušný výkon, avšak do role Sherlocka se vůbec nehodí a Jude Law ve své roli Watsona také není zcela ideální a honičky Londýnem, Sherlockovy postřehy a jeho schopnosti jsou až moc za vlasy přitažené a obyčejný, ničím výjimečný scénář podtrhne lehký nadprůměr filmu dlouhou čárou. 60%.

Saw 2 (2005)

Druhý díl série je o poznání horší než první, ponuré prostředí se vůbec nezměnilo, celý děj je navlas stejný, pasti jsou o mnohem méně uvěřitelnější co se týče realizace a ničeho nového či lepšího se opravdu nedočkáte. Z nízkého průměru se film vymaní díky překvapivému konci, jenž je podobný jako v prvním díle a tím také kapituluje poslední koukatelný a místy i zajímavý díl celé ságy. Škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe. 60%.

Black Books (2000) (seriál)

Podlé mého mínění nejlepší současný seriál - sitcom, který je s Červeným Trpaslíkem svým scénářem, prostředím a typem humoru z ligy těch vyvolených, naprosto bezkonkurenčně jedinečných a nejskvělejších výtvorů dnešního světa, které nemají obdoby. 100%.