• Krátkometrážní

Sociální síť (2010)

Ať napíšu cokoli, budu už jen opakovat superlativa vyslovená přede mnou. David Fincher je opravdový filmový tvůrce. Režie do nejmenšího detailu. Tvůrce, který nenatočil špatný film!

Hooligans (2005)

Pro mě oproti originálnímu Hooligans (2004) je mi dílo Lexi Alexandrové filmově trochu bližší. Má lepší herecké obsazení, vztahy mezi postavami, více adrenalinu, emocí a velmi silný konec. Výborné sugestivní dílo. Film o světě, do kterého nemůže normální smrtelník nahlédnou. Tu to má přímo na podnose.

Hooligans (2004)

Tohle je pro fotbalové chuligány jediný filmový originál o jejich dennodenním životě a jejich řádu. Hooligans(2005) je pro chuligány jen chabý stín. Ověřeno.

X-Men: První třída (2011)

Dílo Matthewa Vaughna, které není v mých očích oceněno na plný počet. Ale velkolepě vytvořeno a pečlivě vše pasuje.

Dnes neumírej (2002)

20. Bondovka - Přes hodnocení místních uživatelů a zdejších komentářů nezměním svůj názor k 007: Dnes neumírej, přes výjimečnou podívanou v kině (nejdramatičtějším a nejzábavnějším zážitkem Bonda), kdy se akční tvůrce Michael Bay začíná červenat.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

18. Bondovka - Milovníkem Jamese Bonda nemusím při známkování nijak přemýšlet, protože mi režisér David Spottiswoode, nedal příležitost (dobrá režijní práce). Velmi pestrá, efektní jízda na plný plyn s vůní prachu a výbuchů. Nestíhám uhýbat všem kulkám, které prolétají kolem mě. Bondovský fanoušek bude s Tomorrow Never Dies spokojen v plném rozsahu.

Zlaté oko (1995)

17. Bondovka - Brosnan se smokingem a samopalem v ruce všechno perfektní a vrací nám atmosféru zlaté éry alias Connery. Pierce Brosnan se stává mým nejoblíbenějším 077. Bez slitování, servítek s chutným Martini a sexy účast všech žen.

Moonraker (1979)

11. Bondovka - Zatím jeden z nejoblíbenějších a nejakčnějších filmů 70. let. Výborný záporák, nesmrtelný Roger Moore, ale poněkud zaostalá Gilbertova režie, která je poněkud nedotáhla do detailů. Chutné Martini.

Žít a nechat zemřít (1973)

8. Bond - Na stříbrném plátně už nastupuje nový James Bond a musím potvrdit, že na nový post nastoupil vynikající Roger Moore, kterého jsem si zamiloval (šarmantní, akčnější). Naprosto převažující pozitiva a superlativy pro Hamiltonovu režii.