• Krátkometrážní

Návrat do budoucnosti III (1990)

Zemeckis se nepokoušel vytvořit zrcadlo obou předchozích dílů a udělal jenom dobře. S výborným scénářem a vynikající režií uzavřel trilogii perfektní sci-fi dekády.

Pomáda (1978)

Dnes už legendární muzikál pro všechny diváky pod sluncem, kteří mají romantické srdce. Nesmrtelná hudební klasika.

Americký ninja 5 (1993)

Je tohle už dlouhých pár let co jsem tohle viděl naposled. Film mého mládí, dnes už na to mám jiný nadhled, ale pořád mám na paměti závěrečnou scénu. Každá moje generace pochopí moje hodnocení.

Daughter (2002)

Rodriguez má hororový žánr podchycený a vytvořil psycho/myšlenkové zlo převést do 14ti deprimujících minut.

Záhada Blair Witch (1999)

Jeden z nejděsivějších hororů co jsem kdy viděl (i ve dne jsem měl co dělat). Výborně zpracovaný a originální horor, který převrátil svět vzhůru nohama. Intenzivní horor, který se stal kultem. V dnešní době se všichni pokoušejí o podobnou realizaci (found footage), která většinou končí neúspěchem.

Matrix Revolutions (2003)

Výborně zakončená trilogie. Třetí díl je vizuálně dokonalejší a dějově smysluplnější než dvojka. Kdo tomu nevěří ať se podívá pozorněji.

Smrtonosná past 2 (1990)

Výborné pokračování akční klasiky s výborným Willisem - Vítej v první lize!

Absolvent (1967)

Mladý, zvrhlý, kouzelný a romantický příběh. ABSOLVENT v 60. letech byl jedinečný a dodnes neztrácí romantickou poezii a krásu filmu. Dustin Hoffman předvádí opravdové herectví a ta režie! Film, který má velké srdce a romantický parfém.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Velkofilm a celovečerní podívaná plná dobrodružství v čele s vynikajícím Johnny Deppem, který táhne prakticky celý film. Výprava na velmi slušné úrovni, efekty jsou výborné a se zvukem vytváří PIRATES velkolepý kino zážitek.

Vrchní, prchni! (1980)

Zdeněk Svěrák s Ladislavem Smoljakem v jejich nesmrtelným filmovým uměním. Jeden z klenotu české kinematografie.