• Pohádka

Nejkrásnější hádanka (2008)

Bože to byla nesnesitelná kravina. Typická troškovina. Nechutně překombinovaný děj, který mi vůbec nedával smysl. Výsledkem je šílená splácanina, která se snad mohla zrodit v mozku někoho bud totálně infantilního, nebo zhuleného. V hlavních rolích totální neherci. Prostě pohádka pro nemyslící primitivy. Ovšem ty krásné barokní jižní Čechy v kombinaci s valašskými kroji si zaslouží minimálně jednu hvězdu.

Rio 2 (2014)

Docela jsem se u toho nudil. Možná to bylo tím, že se jedná o infantilní vykrádačku celé řady filmů s minimem čehokoliv originálního, vtipného nebo zábavného. Upoutávky sice slibovaly docela solidní zábavu, ale jako již tolikrát to bylo v podstatě to jediné, co na celém filmu bylo humorné. Dále už jen patetické eko témata jak vy střižená z Avatara v kombinaci se střetnutí tchán X zeťák na způsob Fotr je lotr. Ostatní postavy tvořily v podstatě jen takovou vatu, aby to nebylo tak trapné prázdné. Animace taky celkem ohavná.Ovšem vše kompenzováno hromadou barev, hudby a tance. A když jsem se cestou domů patal děti, co se jim tam nejvíce líbilo a o čem to bylo, nebyly mi schopny nic kloudného říct. No ale možná to bylo tím, že vedle mě seděla dvojice neskutečných slepic, které když mi do ucha nechroupaly popcorn, neustále se spolu o čemsi vybavovaly.

Tatínek (2004)

Nemam rad jakekoliv informace bulvaru. Nezajima me, jak zije ta ci ona celebrita, co ji, co si obleka, s kym chodi. Je mi to naprosto jedno. Stejnetak me nikdy nebraly radobyvtipne historky ruznych umeleckych gigantu i umeleckych nul. Sverak samozrejme patri do te prvni kategorie, ale ani tady me to nejak moc nezajimalo. Chapu, ze si Sveraci museli vyresit jisty domaci rozkol a mlady si to potreboval u tatky vyzehlit za Vratne lahve. Proc mi to ale proboha tlaci do obyvaku?

Nejistá sezóna (1987)

Cimrmany mam rad. Velice rad. Ovsem tady jsem se opravdu nudil. Dokumentaristicka sebeprezentace DJC. V podstate sestrih zcenek z jejich her. Jedine, co me tam opravdu zaujalo, byla ukazka tupe ideologicke papalaske a vsemocne nomenklatury. Ale to je fakt malo. Celkove povrchni, strojene a dost nesympaticke. Radeji se podivam na skutecne hry tohoto divadla.

O kapitalismu s láskou (2009)

Jsem trochu na rozpacích. Filmařsky je to dokonalost sama a Moore opět prokázal, že dokáže točit neskutečně sugestivní, koukatelné a dokonale manipulativní dokumenty, kdy diváka dostane přesně tam, kde ho chce mít. Je zajímavé, že ačkoliv to Moore nikde ve filmu nepřizná, hlásá myšlenky socialismu a družstevního komunismu. Ale protože tahle slova (ať už znamenají cokoliv), jsou dnes v podstatě zakázaná a nesmějí se používat, nikde se o nich ani slůvkem nezmiňuje. Ale proč jsem na rozpacích? Protože s polovinou filmu mohu v podstatě souhlasit, s druhou polovinou ani v nejmenším. Moore vytvořil dokonalý slepenec pravdy, polopravdy a lži. Příklady? Pravdou je, že 700 mld. USD darovaných americkým bankám z kapes daňových poplatníků za velice podivných okolností byla odporná krádež a měl by za to někdo sedět. Polopravdou je, že v Evropě odbory a stát chrání své zaměstnance a život tady je oproti americkému peklu rajská zahrada. Absolutní lež je, že zlé banky vyhánějí nebohé Američany z jejich domovů aniž by ti na tom nesli jakoukoliv vinu. Film je pak totální koláží takto nastříhaných scén a informací. Člověk musí být trochu lépe informovaný, aby dokázal hned rozklíčovat, kdy Moore hovoří pravdu, kdy si s pravdou pohrává a kdy nestoudně lže. A teď si vyberte. Nicméně aby mohl demokracie fungovat (řada mocných v USA by raději kapitalismus než demokracii) , musí kromě oficiální státní propagandy vznikat i takováto díla.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Jedna ze ctyr nejlepsich cimrmanovek

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Rozhodne jedna z nejlepsich Cimrmanovych her. Vtip, inteligentni humor, satira, hlasky, ktere u nas doma dodnes citujeme. Bohuzel pak uz to slo s timhle divadlem z kopce.

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Naprosto nejslabsi Cimrman, ktereho jsem mel tu "cest" videt. Nedostatek napadu a celkovy upadek je znat uz delsi dobu, ale tady je to do oci bijici. Trapna, groteskni, primitivni a lacina zabava plna pitvoreni, poskakovani, infantilnich radoby hlasek. Kam se proboha podel suchy inteligentni humor tohoto divadla?