Pach krve (2021)

[7/10] Sériu WRONG TURN mám celkom rád. Hlavne prvé dve časti, tretia časť sa tiež dá pozrieť občas aj ked´ je slabšia, štvrtá časť v zasneženom prostredí bola príjemným spestresním série. Dalšie pokračovania (5,6) za veľa nestálo, lepšie povedané stáli za hovno. Preto som bol na tento film (alebo ak sa to dá nazvať pokračovanie), celkom tešil a podľa traileru bolo vidno, že to nebude nízkorozpočtové lacné hororové béčko, k tomu príbeh od scenáristu pôvodnej časti, tak som bol fakt zvedavý. WRONG TURN 2021 - zo začiatku klasické zoznamovanie s postavami, výlet bohviekam, ale samozrejme cez naše staré známe lesy-hory. Klasická šablóna na ktorú sme zvyknutí, herci boli celkom ok, na film stačia. Ked´ sa dostanú do filmu aj záporáci z "nadácie", film bol čoraz viac zaujímavejší. Zvrat, ktorý som nečakal, nastal ked´ sa odhalilo, kto vlastne sú v tomto filme zlí kluci, ktorí idú po našich "hrdinoch". Nečakal som že to bude takýto štýl, chápem ked to bude niekomu vadiť, ale mne osobne to nevadilo, práve naopak. Považujem to za celkom dobrý krok, nakoľko sa ukázal aj ich spôsob života a veci tomu podobné. Je tu aj pár dobrých krvavých scén, ale sú v malom množstve - aspoň oproti predošlým filmom. Ani brutalita nieje taká aká som čakal, ale príbeh filmu to vynahradil. Stále som bol zvedavý, ako to skončí a počas celého filmu som sa nenudil. Ktovie či sme sa dočkali iba výkriku do tmy v podoby jednej časti, alebo film zožne trochu uspechu a uvidíme dalšie časti. Ja osobne si to viem predstaviť a vôbec by som nebol proti.

V zajetí démonů 2 (2016)

[8.5/10] Perfektná prvá časť, laťka nastavená vysoko - rovnako vysoké očákavania aj od pokračovania. Hlavné herecké duo Farminga / Wilson vo svojich top úlohách, režisér James Wan a duchárčina. Tri hlavné dôvody prečo sa oplatí tento film pozrieť. Hororových scén je vo filme dosť, niektoré sú nápadité, iné predvidateľné, ale napätia v nich je miestami až krájajúce. Dievčatá vo filme hrali presvedčivo, hlavne dievča posadnuté démonov. Jediné mínus filmu je, z môjho pohľadu, že stred deja sa mi zdal príliš dlhý. Tempo trochu spomalilo, nastúpili demonologovia do domu a v zápätí film opäť vystretil do dychberúceho finále. Každopádne, skvelý horor. Nie tak ako jeho starší brat, ale som spokojný nadmieru.

Tiché místo (2018)

[7.5/10] Dlhšiu dobu som mal tento film v pláne, nakoniec som sa k nemu dostal. Nevedel som čo od neho očakávať, trailer ma príliš nenadchol a tak som bol zvedavý, akým štýlom sa tvorcovia vyberú a čo z tohto nápadu nakoniec vzniklo. Zo začiatku minimum dialógov, takmer absolútne ticho - to ma až tak príliš nebralo, každopádne postupom času počujeme konečné aj nejaké hovorené slovo ktoré film oživí. Filmová rodinka bola sympatická, napätia časom stúpalo a môj záujem o film tiež. Príšery boli digitálne zvládnuté, aj ked´ by som ocenil vysvetlenie ich pôvodu(možno v dvojke). Sú tu aj scény, pri ktorých som mal miestami obavy o hlavné postavy. 5 hviezdičkový horor z toho nieje, ale je to celkom slušný film s hororovými prvkami. Som zvedavý na pokračovanie.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

[6/10] Zručne natočený film, obklopený efektami od začiatku až po koniec, s tým nemám problém. Bohužiaľ, príbeh ma zaujal iba minimálne. Je to môj subjektívný názor na základe ktorého hodnotím film ako iba priemerný, ale určite ocenujem perfektné efekty, výber prostredia a zaujímavé kostýmy. Na tom si dali fakt záležať, aj na akčné scény sa dobre pozerá, ale príbehovo za mňa slabé.

Extortion (2017)

[7/10] Náhodne som narazil na tento film v TV a konštatujem, že na tak nenápadný film to je celkom slušné dielo. Páči sa mi prostredie filmu, ktoré je príjemne natočené a zobrazené, žiadne stereotypné lokácie. Herci sú pre mňa neznámi, ale na film v kľude stačili. Pár drobných akčných scén poteší, dej ma vtiahol prakticky okamžite a bol som zvedavý na rozuzlenie príbehu. Chýb sa vo filme určite zopár nájde, ale bavilo ma to. Ako som spomínal v úvode - nenápadný film, ktorý ale milo prekvapil.

Démoni (1985)

[7/10] Na tú dobu skvelý horor, ktorý ma sympatických hercov, podmanivu hudbu ktorá vykresluje atmosféru, dobre natočené krvavé scény, všetky predpoklady na kvalitný horor. Síce vyústenie deja nieje príliš strmé a drží sa to v pomalšom tempe, je to zaujímavé a je tu dosť hororových scén. Ktoré sú, prekvapivo natočené - povedal by som na tú dobu že možno až nadčasovo. Nestane sa z toho môj oblubený horor, ale pozretie stálo zato a môzem fanúšikom hororu doporučiť.

Leatherface - zrození (2017)

[5/10] Trailer nasvedčoval tomu, že to bude kvalitná vyvraždovačka, čomu som aj po úvodnej scénke veril, ale vzápätí po rozbehnutí príbehu začala kvalita filmu rapídne klesat. Môže zato hlavne pomalé tempo, ktoré sa po svižnom úvode neskutočne vlečie, hlavne stred filmu kde sa dajú "mladí" na útek. Ku koncu sa to opäť trochu rozbehne, ale veľké mínus je malé množstvo krvavých scén a bohužiaľ nulová atmosféra. Ale aby to neznelo úplne kritický, úvod bol skvelý a pár svetlých momentov film ponúkol.

Auta 3 (2017)

7.5/10] Po trošku skazenej druhej časti som mal obavy tohto tretieho pokračovanie, naštastie obavy sa nenaplnili a tvorcovia sa rozhodli vrátit ku korenom tejto série. Príbeh ponúka veľa dobrých scén, či už závodných, zábavných, ale nechýba ani napätia. Poteší aj návrat starých známych postáv, ktoré sú občasným dôvodom na humorné scénky. Klasika sa z toho nestane, ale je to viac ako dobré ukončenie série, ale nebránil by som sa ani štvrtému pokračovaniu

Auta (2006)

[9/10] Skvelý príbeh Bleska McQueena, závody, príjemno zobrazené prostredie dedinky v ktorej sa odohráva väčšina príbehu, zaujímavé vedľajšie "postavy" áut, to všetko ponúka tento animák. Skvelá atmosféra a mierna dávka humoru dodáva tomuto filmu pravý šmrnc. Za mňa tak trochu rozprávková klasika.

Zázraky z nebe (2016)

[7/10] Pekný ľudský film o skutočnom trápení jednej rodiny, v ktorom sa našlo pár scén, pri ktorých sa človek musí zamyslieť. Herecké obsadenie veľmi dobré, či už utrápení rodičia alebo ich smrteľne chorá dcéra. V určitých pasážach dojímavé, niekedy zase trošku menej. Ale aj tak solídny film, ktorý má niečo do seba.