Uneseni (2010)

Když nic jiného, tak zdejší flame dělá tomuhle snímku dobrou reklamu :-) Mnimalně já bych se k němu jinak asi nedostal. A to by byla škoda. I přes pomalejší rozjezd se totiž jedná o dost napínavej thriller s parádní (gore) koncovkou. Jakožto fanoušek 24 jsem s rozdvojením obrazu, narozdíl od některých zdejších uživatelů, neměl žádný problém a navíc se mi líbilo, že se vše odehrává v podstatě real-time. Herci podali imho přesvědčivý výkon (zvlášť představitelka Isabelly) a celkově mi to přišlo (až na pár výjimek) civilně a uvěřitelně podaný. Co mi trochu vadilo byla místy utlumená hlasitost dialogů na úkor zvuků z okolí, ale vzhledem k nepatřičně nízkýmu hodnocení přidávám schválně jednu hvězdu navíc ;-) PS: Při dlouhém statickém záběru u scény se sledováním televize jsem si vzpomněl na podobnou situaci z Funny Games (či Funny Games), kdy si zúčastnění udělali v obýváku taky takovou idylku.

Templář (2011)

Ani si nezvpomínám, kdy jsem naposledy viděl film ze středověku. Možná to byla moje vyhládlost po tomhle žánru, která způsobila, že jsem si Ironclad náramně užíval. Příběh nebyl nijak zvlášť inovativní, ale to u podobného filmu snad ani nikdo neočekává; hlavní jsou rytířský řežby. A ty byly tentokrát obzvláště vypečené (a krvavé). Co se týče herců, tak James Purefoy mě moc neoslnil, zato Paul Giamatti byl naprosto famózní.

Tlumočnice (2005)

Nedávno jsem viděl slavné Tři dny Kondora, ale tenhle o 30 let mladší (a bohužel poslední) Pollackův film mě chytil daleko víc. Zápletka byla zajímavá, prostředí OSN taky a hlavní herecké duo - Nicole Kidman a Sean Penn - předvedlo vynikající výkon. Po dlouhé době konečně dobrý polit-thriller.

TRON: Legacy 3D (2010)

Původní film neznám, ale jestli vypadal ve své době taky tak převratně a vizuálně dokonale, tak jsem zvědav, co nám naservíruje pokračování za dalších 30 let, a jak se budou lidi ušklíbat nad zastaralou grafikou "toho Trona z roku 2010". O filmu jsem dopředu v podstatě nic nevěděl; viděl jsem akorát screeny z galerie a ty mě až tak moc nenavnadily. O to víc jsem byl potom mile překvapen. Nejenom, že to celý pěkně vypadá, ale navíc je to i zábavný. A omládlej Bridges byl cool. Jediný, co mi vadilo, byla hudba, která se sice ke snímku hodí, ale mě takovýhle zvuky prostě rvou uši.

Čtyři lvi (2010)

Ne tak vtipný, jak jsem čekal, ale některý hlášky stály za to. Politicky (nebo spíš nábožensky) nekorektní je to až na půdu, ale na The Onion Movie, který jsem viděl nedávno, budu vzpomínat raději. U něj jsem se totiž válel smíchy od začátku do konce, kdežto tady jsem se trochu nudil a závěrečný výbuchy mi úsměv na tváři taky zrovna moc nevykouzlily.

Gulliverovy cesty (2010)

Filmy o zmenšených lidičkách mě vždycky přitahovaly. Navíc Blackovo ujíždění na rocku můžu v jakémkoliv množství, neboť jsem zasažen stejným postižením (Lili-Kiss rocks!). Emily Blunt je mi od Správců osudu sympatická a Chris O'Dowd mi tady vzhledem a intonací hodně připomínal Grahama Chapmana. Takže není, co řešit... příjemná oddychovka za 4*.

Kazatel (2011)

Filmy o upírech nijak zvlášť nevyhledávám, ale na Priesta mě navnadila galerie obrázků z postapo světa. A ten se podle mě dost povedl. Nejvíc mě bavil asi začátek filmu, kdy byla vykreslena totalitní společnost vedená Církví, která nabízí všem, kdož přežili válku s upíry, spasení. Další děj filmu byl ve znamení honu na upíry, což už byla celkem rutina, nicméně stále kořeněná pěknými záběry zničené a prašné krajiny. Celkově jde o poměrně zábavný béčko, nicméně sequel, na kterej je v závěru zaděláno, nijak nedočkavě vyhlížet nebudu.

Jackass 3 (2010)

Sám bych se na Jackass asi v životě nepodíval, ale když to člověk sleduje s někým dalším, tak je to docela sranda (i když je pravda, že některý scénky byly už dost za hranou).

Zdrojový kód (2011)

Dnešní menu: originální, napínavé a rychle odsýpající sci-fi se sympatickými herci. Mmmm, dal bych si nášup.