La cara oculta (2011)

Nepochopitelné skúšanie vernosti a lásky chlapa skončilo tak ako si tá nedôverčivá pukaňa zaslúžila. Dve ženské a jeden záletník bolo v podstate celé obsadenie filmu, ale ani jedna z týchto postáv si nezaslúžila sympatie a bolo mi v podstate jedno ako dopadnú. Popravde na začiatku som dúfal, že to bude dalšia super španielska ducharina, ale nakoniec to bola psycho dráma, ktorá ma neposadila na prdel, ale ani neurazila. preto 6 z 10.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Stavím sa, že keby viac ludí pochopilo celkové posolstvo filmu a pointu tak by mal film hodnotenie okolo 75-80%, ale kedže nie každému docvaklo všetko na svoje miesto má film nižšie hodnotenie. Konečne film, kde som musel pohnúť rozumom aby som sa nestratil v deji. Krásne prevedené fantázie ludí navštevujúcich imaginárium. Hollywoodske hviezdy a hviezdičky podali výkony, aké sa od nich očakávali a preto film nesklamal ani po stránke hereckých výkonov. Pre mňa fajn filmová skúsenosť a preto 8 z 10.

Osudový dotek (2004)

Po dlhej dobe konečne dobrý film o cestovaní v čase spolu s dôsledkami, ktoré prinášajú zmeny v minulosti. Nečakal som také doslova drsné zmeny v životoch okolo Evana. Príjemné prekvapenie, pretože som očakával niečo slabé a prostoduché určené pre divákov do 13 rokov. Možno keby sa vrátim v čase a pozriem si to o 5 rokov skorej bol by plný počet, ale takto len 8 z 10.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Dobrý thriller s charizmatickým Travoltom, ktorému som fandil 100x viacej ako Washingtonovi, ktorý tam predstavoval kancelársku krysu, s predpokladmi, že všetkých na konci zachráni. Už z princípu držím pri týchto filmoch palce záporákom, lebo majú vždy prepracované plány a nejaký "hrdina" im to všetko zruší a po zachránení sveta nezabudne kúpit mlieko svojej despotickej manželke. 5 z 10 bez mihnutia oka.

Mutant (1995)

Mutant je film, ktorý predstavil najsexi mimozemšťana. Kingsley, Madsen a Henstridge podali plnohodnotné herecké výkony s tým, že Natasha ich všetkých prekonala. Zmutovaná verzia hlavnej postavy stála tiež za to a vidno, že sa na jej tvorbe podpísal tvorca Votrelca H.R.Giger. Mutant je nadpriemerný sci-fi horor a teším sa na jeho dalšie pokračovania. Celkové hodnotenie je 8 z 10.

Anna Karenina (2012)

Tak hlúpu a nerozhodnú hlavnú postavu som ešte nevidel. Možno som to nepochopil lebo nemám dva chromozómy X, ale aby sa niekto nevedel dve hodiny rozhodnuť s kým ostane je na mňa moc. Vizuálne prefektne prevedené a hudba tiež fajn, ale príbeh a dej rozťahaný a nudný. Dorazilo ma, že na konci, ked sa švihla pod vlak sa usmievala, to dalo korunu všetkému. 3 z 10 s privretými očami.

Equilibrium (2002)

Vizuálna pastva pre oči. Film má svoju krutú atmosféru bez pocitov. V mojich očiach po Matrixe druhé najlepšie akčné sci-fi. Christian Bale je pre rolu chladnokrvného a bezcitného ničitela umeleckých diel ako stvorený. Perfektý príbeh a námet je kategóriu samou pre seba. Bojové scény sú to s dokonalou choreografiou, či už s mečom alebo pištolou, kde je tzv. Gun Kata. Perfektný film, ale vadilo mi to dobrovoľné pichanie ihly do krku (ihly sú moja fóbia), mohli to dať radšej ako tabletky. U mňa 9 z 10.

Matrix (1999)

Wachowski dostali dokonalý nápad na film a dokonale ho uskutočnili. Sympatická svätá trojica Neo, Morpheus a Trinity zachraňujú zvyšky ľudskej populácie, ktorá nie je zotročená strojmi. Film má silný príbeh a nesie svoje posolstvo. Film má všetky veľké plus, čo má film mať od hudby, scenára až po efekty a atmosféru. Čo sa týka efektov si myslím, že tomuto filmu nemám čo vytknúť. Skvelé prevedenie či už stopovacích chobotničiek alebo rozrazeného vzduchu okolo letiacich guliek. Akčné scény s bojovím umením je radosť sledovať. Agent Smith je záporák gentleman a divák ho nemôže nemať rád. A aby nebolo tých super vlastností dosť, tak film nesie ešte aj veľké množstvo posolstiev, ktoré stoja za zamyslenie. Skvelý film po všetkých stránkach takže 10 z 10. P.S. Matrix je všade!

Vetřelec (1979)

Srdcová záležitosť, čo sa týka hororov a sci-fi filmov. Tento film ničí všetku konkurenciu svojou perfektnou atmosférou. Krásna postava votrelca je tak pôsobivá a dokonalá, že asi nikdy nijaké iné hororové monštrum nedosiahne podobných kvalít. Ridley Scott stavil všetko na to, že menej je niekedy viac a preto je votrelca vo filme vidno naozaj len minimálne, avšak každý záber na votrelca je dychvyrážajúci. Herecké výkony, ktoré sú na vysokej úrovni len upevňujú dokonalý zážitok z filmu. Celý film má skvelý hudobný podmaz. Dokonalé a nadčasové filmové dielo, u ktorého sa nedá ináč ako 10 z 10. P.S. Neviem čo by som dal za to, keby môžem ísť v roku 1979 na tento film do kina.

Cujo, vzteklý pes (1983)

Toto prevedenie Kingovej knihy neurazí, ale sú tam zmenené veci, ktoré som v porovnaní s knihou považoval za zásadné a podstatné. Popravde keby na mňa vybehne besný bernardín tak sa poserem v lufte. Herci tu sú sympatický a v podstate vierohodný. Keby som predtým nečítal knihu tak je hodnotenie vyššie takto je to len 6 z 10.