Nákupní maniačky (2013) (pořad) odpad!

Mladé baby sa hrajú na velké módne kritičky, trapné a zbytočné až sa chlap pri telke bojí o rozum. Prínosom sú aj "vtipnné" komentáre od módne zainteresovaného gaya. 0 z 10

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tento film mal jediné mínus, to že som ho kukal vo vlaku, zaslúžilo by si to tmavú obyvačku, pohodlnú fotelku a čipsiska. Josh Brolin a Sean Penn ako poliš a gangster najvyššej kvality. Parádny vizuál a hudba urobili z tohoto fimu nezabudnuteľný zážitok. Dobrý príbeh plný akcie a bez prázdneho plkania do vetra. Záverečný boxerský súboj parádny. Jediné čo ma udivovalo, že ako sa v tej dobe mohol nigga stať policajtom. Celkové hodnotenie je 10 z 10.

Hadi ve vlaku (2006) odpad!

No konec! To bola kravina, ehm hadovina. Vedel som, že idem pozerať odpad, ale toto predčilo všetky očakávania. Had zožerie vlak a záhadne zmizne. Strašný herci, ani jeden sympatický. Nenávidím roztrasenú kameru a toto bol fakt horor čo sa týka vizuálu. Hady sa určite za svoj výkon hanbiť nemusia tí to zvládli. 0 z 10.

Mamba (1988)

Jeden z najlepších thrillerov s mojím oblúbeným plazom v hlavnej úlohe. Geniálne vybudovaná atmosféra zaručuje, že tento film mi nevyfučí asi nikdy z hlavy, tak ako nevyfučal doteraz (po cca 5-6 rokoch od posledného zhliadnutia). Krásna čierna mamba dokonale kontrastuje s kuchyňou posypanou múkou. V celom filme hrajú dokopy možno 4 ľudia, ale tá pani čo je zatvorená v dome s hadom to celé ťahá, lebo jedna postava sedí celú dobu pri PC a druhá umrie po chvíli a tretia neviem kdo bol. Už sa teším, kedy si to pozriem zas, aj keď tak skoro to asi nebude. 8 z 10.

Srdce v Atlantidě (2001)

Film som si pozrel hneď druhý deň po dočítaní knihy a musím povedať, že som čakal celú knihu a nie len prvú a poslednú poviedku, ale zas popravde v knihe len tieto dve spolu priamo súvisely. Nedivil by som sa keby sa film volal "Ničemní muži ve žlutých pláštích" , ale názov knihy asi pohne s väčším množstvom Kingových fanúšikov. Anthony Hopkins a Anton Yelchin sa dokonale zhostili svojich rolí a zahrali postavy Teda a Bobbyho na výbornú. Film sa drží knižnej predlohy skoro vo všetkom a velmi ma potešili aj doslovné citácie knihy. Pekne natočené podla peknej predlohy, moje hodnotenie je 9 z 10.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter je kriminálka nad všetky kriminálky. Dokonalá psychológia postáv, perfektné vnútorné monológy, perfektné prípady a dokonalé úvahy o veciach, nad ktorými sa človek vybavený citmi nepozastavuje, ale psychopat ich nechápe. Načo je človeku láska, viera alebo priateľstvo? Dexter podáva svoje vlastné vysvetlenie na tieto a mnoho podobných otázok zo života. Jedinou chybou seriálu je, že sa nedrží úplne knižnej predlohy. V knihe sa veľa vecí končilo ináč a celkovo ináč vyvíjalo, napr. Maria LaGuertová umrela hneď v prvej knihe, seržant Doakes prežil, Rita takisto a v knihe nemal Dexter syna Harrisona, ale dcéru Lily-Anne. Kto nečítal knihy od Jeffa Lindsayho tak má pred sebou dokonalý seriál, ja mám pred sebou tiež dokonalý seriál, ale musím sa odosobniť od knižnej predlohy. Hodnotenie jednoznačné 10 z 10. P.S. "Dnešní noc je onou nocí!"

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Asi najlepšia prequelová miniséria, 6 epizód úplne stačilo nato, aby človek pochopil ako to fungovalo v Batiatovom dome pred príchodom Spartaka. Gannicus sympaťák jak má byť, milovaný aj nenávidený, taká rímska obdoba Cristiana Ronalda. Tiež je tu ukázaný osud Crixa, Ashura a Onomea. A stretávame sa tu aj s tradičným rímskym životom plným intrig. Posledný diel tejto minisérie asi prekonáva aj "Kill them all" z Blood and Sand. Pre mňa spolu s Blood and Sand srdcovka a nemôžem ináč ako 10 z 10.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Mám iba ja ten pocit, alebo idú Simpsonovci dole vodou? Volakedy mi z nich doslova šibalo aký to bol super seriál, ale keď sa teraz pozriem na nové diely tak je mi doplaču a som šťastný, keď sa počas jedného dielu dvakrát pousmejem. Myslím, že Simpsonovci mali skončiť filmom a už nepokračovať. 1-18 séria má u mňa 10 z 10, ale od 19 série je to jedno velké sklamanie "D´oh!!!" 19-XY séria 4 z 10.

Futurama (1999) (seriál)

"Dobré správy vespolek!" Nepoznám lepší animovaný seriál, kam sa hrabú Griffinovci a Simpsonovci, toto je sranda najhrubšieho zrna. Krásne absurdné a absurdne vtipné. Bez servítky sparodované problémy prítomnosti. Milión vtipných hlášiek a milión vtipných scén. V porovnaní Simpsonovcov a Futuramy je humor z budúcnosti na vyššej a dospelejšej úrovni. Jednoznačných 10 z 10 a "Polibte mi múj naleštěnej zadek!"

Ninja Assassin (2009)

Sympatický akčný film, krvi je tu požehnane, bojových scén takisto a síce je príbeh 100x otrepaný, tak toto je podla mňa jeden z najlepších "Ninja-movie". Nemám rád ten typ "kungfuwingčun" filmov, kde za celý film pooužijú kvapku krvi a aj tá tečie z nosa, preto bolo toto niečim iné a lepšie. Najviac sa mi lúbili tie Raisove súkromné tréningy v kuchyni či kde to mal ten otĺkací stĺp. Bitka v sídle FBI tiež parádna a pri záverečnej rezanici v paláci sa tvorcovia náramne "vyjašili" a popustili uzdu fantázii. Úplne ma zničilo jak hodil tú katanu, to som sa smiechu nezdržal. Zhrnuté a podčiarknuté, akčný film bez hlbokej myšlienky, pri ktorom ak nebudete zámerne hladať chyby vo filme sa dobre zabavíte, ja som sa bavil a náramne a preto 7 z 10.