Mimic (1997)

Zo začiatku nudná ťahanica, ale potom sa to rozbehlo a ja som si užíval nenáročný film. Pán režisér už v tomto filme ukázal, že budeme o ňom ešte veľa počuť. Atmosféra prázdneho metra hovorí sama za seba a dostáva tento film nad priemernú úroveň. Záverečný výbuch ma zlomil k lepšiemu hodnoteniu, ten stál fakt za to. U mňa 7 z 10.

Piranhaconda (2012) (TV film)

Kravina na zaplakanie, ale malo to taký svoj štýl. Zmutovaný had a ryba (obidva živočíchy tiché), ale Piranhaconda reve jak lev. Koniec koncov bola tá potvora celkom fajn naanimovaná. Krv v tomto filme netiekla, tu sa nejakým zázrakom prášila. Pozeral som to, lebo som chcel vidieť nejakú "srandu" s vraždiacim hadom, aj keď som vedel čo ma asi čaká. Preto nijaké vozenie pod čiernu zem. Michael Madsen si svoje odohral a už len za ten jeho "nevinný" ksicht nemôžem dať odpad. Pre mňa 2 z 10 za originálnu potvoru (piranhacondu nie Madsen), ten divný štýl krvácania a "herecké" umenie Michaela Madsena.

Země bez zákona (2012)

Gangsterovka z najlepšieho obdobia s perfektnou dobovou atmosférou dokreslovaná parádnou hudbou. Hardy a LaBeouf sa zhostili svojich úloh nad moje očakávania. Nesmrtelní bratia to znie ako z komiksu, ale tu to fungovalo. Vzdialene sa mi tento film podobal na komédiu Mistři hazardu , ale fakt len vzdialene. Zástupcu šerifa Rakesa si pridávam do zoznamu nenávidených filmových postáv. Na to, že som od filmu dokopy nečakal nič, tak som dostal všetko 10 z 10. P.S. "Forreste zatanči nám!"

Gladiátor (2000)

Nech dáte Ridleymu Scottovi akýkoľvek scenár natočí vám veľkofilm. Toto majstrovské dielo je toho dôkazom a je to veľkofilm nad všetky veľkofilmy. Príbeh podrazeného generála Maxima, ktorému vyvraždil rodinu z rozmaru mladého cisára chytí za srdce všetkých fanúšikov historických a vojnových filmov. Russel Crowe si zahral svoju životnú rolu. Boje gladiátorov v aréne mali perfektné prevedenie a boli až neuveriteľne prepracované (predvádzanie boja Rímskej ríše proti Carthagu). Hudba v tomto filme neskutočne dokresľovala príbeh a dej a pieseň od Enye "Now we are free" si púšťam kedykoľvek si spomeniem. Nikdy nezabudnem ako mi behal mráz po chrbte, keď som film prvý krát videl. Remeselne dokonalý film, s hercami svetovej triedy, s perfektnou hudbou a perfektným vizuálom. U mňa nenahraditeľná jednotka a preto 10 z 10. P.S. "Dny co ti prokazuji úctu brzo pominou".

Méďa (2012)

Jedinečná komédia, humor typu Family Guy, len namiesto Peta Griffina je tu TED! Trefné vtipy a super hlášky. Nikdy v živote som si nedokázal predstaviť Wahlberga v takejto komédii, po tom čo bol Max Payne, jeden zo osirelých 4 bratov, alebo prenasledovaný ostreľovač. Táto rola mu padla ako uliata. Asi na žiadnej komédii som sa takto schuti nezasmial, po zhliadnutí tohoto išli Prci, prci, prcičky 3 do úzadia. Komédia je rovnomerne vyvážene zaplnená vtipmi o sexe, násilí, chlaste, drogách, hovnách a je plná takého svojského, "macfarlanovského" absurdného humoru, ktorý mi je veľmi blízky. Hodnotenie je 10 z 10. P.S: "Strč mi prst do cedulky!"

Saw: Hra o přežití (2004)

"Zahrajem si takovou hru!" Prvý diel kultovnej série nasadil latku tak vysoko, že žiaden z nasledujúcich dielov nemal šancu sa mu ani priblížiť. James Wan v tomto filme priniesol niečo nové, čo tu ešte nebolo, teda ak nerátame The Cube . Surové násilie zobrazované dlho a detailne sa možno mnohým prieči, ale práve týmto si tento film a celková séria našla milióny fanúšikov a zarobila ťažké many. "Skladačkový vrah" vstúpil do histórie a stal sa legendou medzi hororovými postavami. Tento prvý diel som videl už nespočetne veľa krát a ešte si ho určite mnoho krát pozriem. Vo filme sa kĺbi všetko od dokonalej kamery, deja, postáv, efektov, hudby a atmosféry. Hodnotenie 10 z 10. P.S. Banujem, že som na tomto nebol v kine.

Sinister (2012)

Hororový zážitok roku 2012! Nevinne a tuctovo začínajúci film, ktorý svojou jednoduchosťou a priamočiarosťou poničí nervové zakončenia všetkých sledujúcich. Spisovateľova rodina sa sťahuje do domu, kde bola vyvraždená bezmála celá rodina a pán spisovateľ dúfa, že práve na tomto mieste ho kopne múza a napíše niečo svetoborné. Popri hľadaní inšpirácie nájde na povale odloženú krabicu s filmami a premietačkou. Po premietnutí prvého filmu začína dokonalé strašenie a budovanie dusivej atmosféry, plnej strachu a beznádeje (beznádeje pre filmové postavy). Bughuul je fajn meno pre démona, aj keď sa meno dosť podobá na Ba´al, ktorý robil srandu vo Vatikáne. Celý film je takmer bez hudby a desivé scény sú podporené desivým tichom, ktoré podporuje napätie. Záverečný zvrat ma posadil do sedačky a doslova mi vyrazil dych (a aj deckám čo sa v kine celú dobu rehotali). Jednoznačne najlepší horor minulého roku, Sinister s prehľadom porazil čiernu pani a zaslúži si plný počet 10 z 10. Povinná jazda pre všetkých hororových fanúšikov.

Muži v černém (1997)

NE! nemám rád tento typ, sci-fi a komédia podla mňa nejdú dokopy. Keby bola jediná hlavná postava T.L.Jones by to bolo o inom, ale keď z toho urobili komédiu s hláškujúcim neg...černochom, tak film klesá na kvalite každým ďalším "trefným" hlodom čo Smith vypustí z huby. Mohlo to byť super sci-fi, ale radšej urobili priemernú sci-fi komédiu. Fajn efekty a fajn muzika, 2 fajn = 4 z 10. P.S. Myslím, že celý svet by si oddýchol, keby vedel, že v prípade náletov UFO nás nebude zachraňovať Will Smith ale Danny Trejo.

Spartakus (2010) (seriál)

1. séria "Blood and Sand" - dokonalé...dokonalé a ešte raz dokonalé. Príbeh o Spartakovi som dovtedy videl asi len v tejto verzii a tá ma veľmi nenadchla, preto som zo začiatku neveril, že historický seriál môže byť taký prepracovaný a dobrý. Celý dej ubieha krásne pozvolne a pritom sa človek vôbec nenudí. Ako hororového fanúšika ma potešili krvavé efekty ako odseknuté ruky, hlavy, nohy...a ostatné useknuteľné veci. Krvou sa tu fakt nešetrilo. Gladiátorské súboje bez obalu podané, síce niekedy trochu prehnané, ale vždy premakané a dychvyrážajúce. V pozadí hlavnej dejovej línie sa odohrávajú akési minipríbehy plné intríg, nenávisti, lásky, nepriateľstiev a spojenectiev. Finále série perfektné a pre mňa nezabudnuteľné. Prvá séria má u mňa 10 z 10 bez mihnutia meča. 2. séria "Vengeance" - hlavná postava Spartaka musela byť preobsadená, pretože nezabudnuteľný Andy Whitfield podľahol rakovine, ale nový Spartakus sa plnohodnotne ujal svojej pozície vodcu vzbúrených otrokov. Veľkou chybou, teda aspoň podľa mňa bolo vzkriesenie Lucretie, ale každý seriál potrebuje nejaké prídavné hnacie kolo, aby dej nestrácal tempo. Až na toto zakopnutie seriál dokonale funguje a ukazuje celú krvavú cestu za slobodou. Druhá séria chvalabohu skončila tak ako mala a nikdo z nepotrebných neprežil, hodnotenie 9 z 10, jediným nedostatkom bolo asi len to oživenie Lucretie. 3. séria "War of Damned" - ďakujem tvorcom, že neoživili Illithiu. Tak ako som si nemohol na začiatku druhej série zvyknúť na Liama McIntyra, tak teraz si neviem predstaviť vodcu povstalcov bez neho. Cesta za slobodou Spartaka a jeho oslobodencov je skoro u konca, ale nový nepriateľ Marcus Crassus je proti. V tábore otrokov vznikajú nezhody (Crixus vs. Spartacus), ale tie vznikajú aj v tábore rímskych légií (Ceasar vs. Tiberius). Koniec seriálu ma duševne vyčerpal, nikdy nijaký seriál neprekoná Spartaka a emócie vyvolané sledovaním tohto seriálu. Vzdávam hold tvorcom a veľké ĎAKUJEM!!! Posledná séria 10 z 10. P.S. "Na tomhle světe se ti spravedlnosti nedostane!"

Piraňa 3D (2010)

Hororová jednohubka. Od tohoto filmu sa nedá čakať nejaká prevratná myšlienka, lebo zvierací horor je o tom, že zviera niekoho zabije, potom sa to zviera loví (alebo sleduje a skúma), popritom niekoho zase zabije a často to končí obrovským výbuchom, ktorý má na faunu dosť smrteľný vplyv. Film splnil všetko vymenované, ale hororového fanúšika pobaví tá výplň medzi týmito základnými piliermi. Alexandre Aja sa dokáže riadne odviazať ak má natočiť nejaké gore orgie a fantázii nekladie nijaké medze. Možno by som viac ocenil, keby sa film menej sústredil na kozy a viac na ryby, ale tak v popise je Horor/Komedie a v dnešnej dobe sú "baby a kozy, dudy a zadky, cecky a vemena" asi vtipné tak ich tam bolo neúrekom. Osobne som mohol pri tomto filme úplne vypnúť a baviť sa krvavým kúpeľom, ktorý mi pán Aja naservíroval. Hodnotenie 8 z 10.