Kick-Ass (2010)

Nevadí mi komiksové předlohy, naopak si v nich docela plavu s radostí a natěšeně čekám na každé zfilmování, ale Kick-Ass mě zkrátka neuhranul. Jakožto všemi oblíbená postava Hit Girl mě třeba štvala nejvíc, hlavně ta představa toho, že ve svém dětském věku, kdy se má teprv učit dospělému světu, rozseká partičku o několika členech za doprovodu crazy songu - ano, pro někoho naprosto orgasmická scéna, pro mě bohužel ne. Na další díl se ze zvědavosti podívám, ale i když to obvykle nedělám, už předem ho v hlavě odsuzuji ke svým představám.

Hvězdný prach (2007)

Snímek vhodný k zamilování. Všechno v něm. Brilatní De Niro v roli kapitána baleťáka (tu scénu mám v očích vyrytou nadosmrti), krásná Danesová jako padající hvězda, úchvatná Michelle Pfeiffer (ano, tady jsem se narozdíl od Batmana přesvědčila, že je opravdu úchvatná) s vlnitou blond hřívou. Kouzelný svět za zdí, oslnivé kostýmy, hudba a příběh. Ano!!

Dorian Gray (2009)

Bohužel, v dnešní době je očividně sex tahákem do kina. Nejsem zastáncem opaku, ale do tohohle díla mi ty přemíry scén po desáté prostě nesedí. Vše ostatní bylo ale věrně zpracováno k dokonalosti, prostředí zapadalo tak dobře jako zapadá slunce a na role nemám nejmenší důvod si postěžovat. Naopak, mladičký Barnes se mi ve své roli zalíbil až příliš.

Na vlásku (2010)

Chuck se stal princem, dcera amerického prezidenta princeznou, Hellboy zrzavými dvojčaty, kůň myslí vlastní logikou a připomíná mi Oslíka, konečně někdo objevil kouzlo papírových lampionů. Jsem nadšená, nadšená, nadšená!

Jeepers Creepers 2 (2003)

Ale tak Proboha! V co se to od prvního dílu zvrhlo? Salva upadl ze schodů, jiné vysvětlení nenajdu.

Jeepers Creepers (2001)

V době prvního sledování jsem ještě nebyla tak moc dospělá a nutno říct, že tak jako tak jsem byla posr**á až za ušima a dlouho jsem nechtěla v noci zhasínat světla. Uplynulo pár let a já v tanečních slyšela písničku Jeepers Creeper a okamžitě to ten samý pocit vyvolalo i uprostřed sálu plného lidí a já čekala z které strany to přiletí. Nevím, co by se stalo, kdybych si to pustila znovu a nebudu to zkoušet. Líbí se mi ten pocit, jaký mi zůstal a bojím se, že by mi přinesl spíš zklamání..

Insidious (2010)

Tak prvně? James Wan a na plakátu chlapeček s bílýma očima? Pořád mi v hlavně znělo jen nechutné Saw, Saw, Saw... a bála jsem se jen si to pustit. Začalo to klasicky. Baf, baf, někde je duch! - Miláčku, já chci pryč! Žádný duch nebyl vidět, nevěděla jsem, co čekat, ale zůstávala jsem očima na obrazovce a připomínala si Paranormal Activity, jak už tu mnozí zmínili. Jenže oproti nim jsem se dočkala konečně i nějakých hmotných důkazů a nějaké té krvavé šmouhy na prostěradle. A když se závěr strhl v to, co se strhl, docela jsem čuměla a měla slušně pocuchané nervy strachy.

Červená Karkulka (2011)

Podpis Hardwickové je tu zcela nezaměnitelný. Musím vlepit sama sobě facku, ale i přes ty stmíválistické móresy se mi tahle zprzněná klasická pohádka o hloupé holčičce docela líbila. Amandu Seyfriedovou opravdu nezbožňuju a absolutně nepatří k herečkám, které si přeji ve filmu vidět, ale očividně je v poslední době sakra v kurzu, neboť jí cpou do každého druhého filmu. Ale objevily se tu i přívětivější tváře, které to docela vyvážily (Oldman,Burke).

Dopisy pro Julii (2010)

Romantický ve slova smyslu. Příběh docela zajímavý, tak nějak necítíte potřebu vypínat televizi. Vanessa Redgrave nezklamala, jako u žádné z jejích rolí a Franco Nero spíš prostředí horké Itálie podtrhl k jakési dokonalosti (především při jeho nástupní koňské scéně při téměř zapadajícím slunci). Jak k těmhle typům patří, musely se tu objevit i dvě hezké tvářičky (Bernal je pro mě absolutně nezajímavý, připomíná mi spíš kluka s nedotáhlou pubertou a Egan jako anglický slaďoušek s ufňukaným čumáčkem), mezi kterými si musí jedna blonďatá nanynka s velkýma očima těžce vybírat... Párkrát jsem se usmála, ale párkrát mi (promiňte, ale opravdu) bylo těžce na zvracení, obzvlášť z balkónové scény z cukrkandlu.

Halloween (1978)

Carpenterova klasika, která spolu s Věcí utkvívá v hlavě a docela nic ji nedokáže zničit. Strašidelná vyvražďovačka s J. Lee Curtis, své doby výborně děsivá a s hudbou se mění v dokonalé dílo, které i jako nepříznivec klasických hororů, které mají za účel vyvraždit všechny a všechno, mohu spolehlivě ocenit.