• Western

Přímo nad hlavou (1949)

Skvělý, charismatický Gregory Peck jako přísný generál, jenž musí převzít skupinu letců a dát ji do kupy. Kdy se zprvu setkává s odmítavým postojem svých svěřenců, ve snaze probudit v nich za každou cenu hrdost, odhodlání a vůli bojovat. Výborný válečný, psychologický film držící po celou dobu tu správnou atmosféru. V závěru velice napínavé, s tvrdým dopadem.

Let (2012)

Cesta o uvědomění si jednoho alkoholika. Na to aby to bylo víc než dobré, jde tento film málo do hloubky. Scény z kokpitu jsou skvělé a napínavé. Rozhodně nejlepší z celého filmu.

Souboj Titánů (2010)

Digitální orgie, které jakživ neslyšeli nic o atmosféře a fantazii. Avšak pár pěkných záběrů tu je. Muž bez výrazu Sam Worthington navíc vypadá (i tak působí) jako ztracenej mariňák.

Jdi za svým srdcem (2000)

Velice příjemné, lehce romantické drama. Jednoduché dialogy. V poklidu se plynoucí, nenáročný děj. I tenhle tip filmu je občas potřeba,a já chvíli na jeho shlédnutí vychytal asi nejlépe (vzhledem k nízkému hodnocení). Natalie Portman je prostě zlato, a spolu s Ashley Judd hráli opravdu skvěle. Joan Cusack tu je velice málo, avšak pobavila nejvíc. Ve výsledku velice dojemné. Vystřihnout pár scén (tu s tornádem určitě), mohlo to být ještě lepší.

Nespoutaný Django (2012)

Quentin Tarantino opět potvrzuje statut kvality svého vlastního žánru. Ostré a zábavné, jakkoliv dlouhé dialogy. Skvělý soundtrack. Rychlá, na krev přebohatá akce. Velké hvězdy, hrající skvělé výkony. Že by to už mělo začít nudit? To ani náhodou! Leo s Lebkou a slizký, báječně namaskovaný L. Jackson: pouze výčet vrcholů filmu.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Válečný film poctivě popisující všechny důležité chvíle, které rozhodli o výsledku útoku na Pearl Harbor, a nestojící na žádné ze stran, což se mi jako neutrálnímu divákovi moc líbilo. Pravda první půle nabízí "jen" tahanici příprav ze stran Japonců, a nestálé kličkování Američanů bez osobitějšího pohledu na celou věc. Jakmile se ale motory roztočí a křídla vzlétlou, tempo nabere na obrádkách a začne se výprávět nesmírně kvalitní akční podívaná. Spousta napětí, a výbuchů. Ze pár záběrů by si troufla do přímého boje z Bayovým Pearlem (2001), který se tímto filmem zajísté inspiroval.

Poslední vlak z Gun Hillu (1959)

Msta posvěcená právem a zákonem rozdělí dávné přátelství dvou mužů. Parádní výkony Douglase a Quiina. Zejména pak Douglasův monolog k zajatci o blížící se smrti je tou nejlepší scénou, kterou tenhle film může nabídnout. Stále pozvolně gradující atmosféra a napětí, ústící ve finální souboj muže proti muži.

Válečník (1965)

K dívce láskou posedlý Charlton Heston zapříčiní už tak neodbitnou válku. Strohý historický film s trochou středověké atmosféry plynoucí pomalu v před. Závěrečné obléhání věže patří beze sporu k té lepší stránce filmu. Patřičně napinavé, se spoustou výborných souboju. Obléhacích strojů se tu po boku rytířů objeví hned několik.

Terapie láskou (2012)

Znamenitá, ukecaná romance plná skvělého obsazení, dobrých postav, z nichž jedna je bláznivější než druhá, a hereckých výkonu. Hlavně herecké duo Cooper-Lawrence, jejichž výkyvy nálad jsou opravdu neuvěřitelné. Všechny emoce ještě výborně podtrhuje zajímavá kamera. Spousta zběsilých dialogů, trocha zábavy, vypětí a dobrých písní. Příjemná hvězda na poli romantických dramat/komedií dnešní doby. Hlavně myslet pozitivně a mít plán.

Muž zvaný Kůň (1970)

Pokud toužíte nahlédnout do života indiánů, jejich zvyků, rituálů a obřadů, nedokumentární cestou je tohle film pro vás. Děje a emocí je tu poskromnu. Zato propracované indiánské kostýmy jsou moc hezké.