Dlubal David

okres Most
Bohemica Pons

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 11.5.2019  17:34
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

Z celého populárně-naučného septemu od Alberta BARILLÉHO mám Byl jednou jeden... život nejraději. Vtipnou formou se snaží dětem přiblížit, jak funguje jejich vlastní tělo, co se odehrává uvnitř a zajímavou metodou vysvětluje základní prvky anatomie. ■ Seriál zároveň vzdělává, pobaví, poučí a přináší zvídavému lidskému mláděti mnohé odpovědi na otázky, které by samo neumělo zformulovat. Bělovousý Maestro zde laskavým tónem v hlase vysvětluje, poznamenává, vyvrací mylné představy, nabádá, mravokárně zvedá prst a opět vysvětluje a vše je to milé a bez sebemenšího náznaku jakéhokoliv nátlaku na to, co si máme myslet a na to, jak je to jedině správně. Tento přístup se mi velmi líbí. Dnes je bohužel trend u podobných seriálů/pořadů zcela opačný a to je špatně... ■ Byl jednou jeden... život ve mně zanechal ten zvláštní hřejivý pocit poznání, které v dospělosti člověk jen těžko zažije znovu. Pocit, který si nesete skrze pubertu někde hluboko zastrčený a pak, ve vhodnou chvíli, se pomocí slečny nostalgie dostaví, když malý špunt, s vámi pokrevně spřízněný, se dožaduje puštění pohádky... ■ Animace je příjemná a oku lahodící. Motivy a předobrazy pro bílé krvinky a bacily jsou zajímavé a jejich zpracování je humorné, snadno zapamatovatelné a v rámci dětské imaginace uvěřitelné. Tvůrci si vzali něco z každé ze čtyř světových animátorských škol: české, japonské, francouzské, americké. Kresby jsou dostatečně detailní a červená ve scénách, kdy se nacházíme v tepně u srdce, je tak červená a pohlcující, až z toho jde hlava kolem. ■ Když jsem před pár lety hlídal mrňouse a pustil mu seriál ze zakoupených DVD, tak jsem byl mírně v šoku, a to hned při úvodní znělce: "Tisíc podob život mívá, kdo ho chce znát, ať se dívá..." Říkal jsem si, že to je jiné, než jaké to znám, ale nechal jsem to být. Až posléze jsem zjistil, že je to předabované, respektive, že je to znovu nadabované. Jelikož se současným českým dabingem nezabývám, tak to pro mě bylo nemilé překvapení. Už spoustu let se na filmy dívám téměř výhradně v původním znění, proto to pro mě byla rána palicí do hlavy. Zlatá éra kvalitního československého dabingu už je dávno pryč a už tu zůstal jen běžící pás, na který se nahází co nejlevněji uniformní rychlokvaška, která je pak servírována hladovějícímu davu... ■ Byl jednou jeden... život se mi líbil skoro stejně, jako když jsem jej viděl poprvé. Je na něm sice trochu znát, že určen pro děti a mládež, ale to vůbec nevadí, protože dokáže vtáhnout do děje a vy se pak prostě přistihnete, jak fandíte hlídce nebo červeným krvinkám nebo zlotřilým přitroublým bacilům... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) The Human Body (1998) ● Il était une fois... l'homme (1978) ● La création du monde: Stvoření světa (1957) ● Il Était une fois... les découvreurs (1994 - 1995) ● Hataraku saibô (2018) ● Skalpel, prosím (1985) ● Il était une fois... les explorateurs (1997) ● Mais où est donc passée la septième compagnie? (1973) ● Mitsubachi Mâya no bôken: Die Biene Maja (1975 - 1980) ● Human Body: Pushing the Limits (2008) ● Il était une fois... l'espace (1982) ● Anime 80 Nichikan Sekai Isshû: La Vuelta al mundo de Willy Fog (1981 - 1984) ● Il était une fois... notre terre (2008 - 2009) ● Tajemství krve (1953) ● Les compères (1983) ● National Geographic Special: Incredible Human Machine (2007) ● Vesničko má středisková (1985) ● Il était une fois... les Amériques (1992) ● Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974) ● Popular Mechanics for Kids (1997 - 2005) ● Le Gendarme de Saint-Tropez (1964) ● Ať žijí duchové! (1977) ● Astérix le Gaulois (1967) ● Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) ● Innerspace (1987) ● Návštěvníci: Expedition Adam '84 (1983) ● Doktoři (2017) ● Jak básníci přicházejí o iluze (1984) ● Dobrodružství kriminalistiky: Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (1989 - 1992) ● Cesta do pravěku (1955) ■ (DAB) 1) [95/100] 2) [59/100] ■ (Č) 2 ■ (P) [SD] [CZ] [95/100] ■ (N) [SD] [CZ] [85/100] ■ (CSFD) GiggsburinaKri-krilucika999SeeSawvonvernyKrissstCarne.Silver(C) [90/100]

• 9.5.2019  20:03
    Julie Lescautová (TV seriál) (1992)

Není to vyloženě špatný seriál, to ne, ale je to takové unylé a strašný nepoměr mezi hlavní hrdinkou a zbytkem ansámblu. Podřízení by chtěli, aby Julie byla napůl superhrdinkou, ale realita je taková, že ona je úplně normální ženská, co má starosti o své dcery a sem tam by si taky i ráda prožila milostný život s opačným pohlavím. Jsou zde chvíle, které jsou tak nějak uvěřitelné, ale je tu i hodně věcí, které jsou pravým opakem... ■ Tempo je na kriminálku leckdy až moc pomalé a děj je hodně takový nevýrazný - rozplizlý. Komisařka se snaží vypadat drsně, ale zároveň empaticky, to ale rozhodně v takové pozici nejde dohromady. V některých situacích to spíš vypadá komicky... ■ Viděl jsem zhruba třetinu všech dílů, přičemž ty starší jsou rozhodně zajímavější. Nebýt výše popsaného, tak by to mohl být krásný tříhvězdičkový průměrný seriál, ale takhle nemohu jinak... ◢ ■ ◣ (R) [52/100] ■ (K) [57/100] ■ (V) [51/100] ■ (♫) [53/100] ■ (E) Une femme d'honneur (1996 - 2007) ● Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (1996 - 2018) ● Tatort - Der Fall Schimanski (1991) ● Le Gendarme de Saint-Tropez (1964) ● Kojak (1973 - 1978) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [2000 - 2005] [SD] [CZ] [49/100] ■ (CSFD) blackrainemma53(C) [49/100]

• 8.5.2019  13:24
    Dívky od vedle (TV seriál) (1993)

Jediný, co si pamatuju, tak to jsou ručníky. Vím, že to byla docela prdča, ale na druhou stranu nic výjimečného. ■ Ke zhlédnutí na serveru TyTrubko, bohužel bez titulků. ■ Viděl jsem zhruba 15 epizod... ◢ ■ ◣ (R) [59/100] ■ (K) [59/100] ■ (V) [49/100] ■ (♫) [55/100] ■ (E) Full House (1987 - 1995) ● Premiers baisers (1991 - 1995) ● Hélène et les garçons (1992 - 1994) ● Les Filles d'à côté (1993 - 1995) ● Step by Step (1991 - 1998) ● Un homme à domicile (1995 - 1996) ● Friends (1994 - 2004) ● Reba (2001 - 2007) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [58/100] ■ (CSFD) RejžeKri-kri(C) [58/100]

• 8.5.2019  12:35
    Rozmary lásky (TV seriál) (1995)

Oproti Heleně a jejím chlapcům ubylo humorných situací a už jsem bohužel měl pocit, že se tu vaří z vody. Viděl jsem zhruba 30 dílů... ■ Ke zhlédnutí na serveru TyTrubko, bohužel bez titulků. ◢ ■ ◣ (R) [49/100] ■ (K) [48/100] ■ (V) [48/100] ■ (♫) [68/100] ■ (E) Hélène et les garçons (1992 - 1994) ● Premiers baisers (1991 - 1995) ● Beverly Hills, 90210 (1990 - 2000) ● Jak svět přichází o básníky (1982) ● Nana (2005) ● Friends (1994 - 2004) ● Les Filles d'à côté (1993 - 1995) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1997] [SD] [CZ] [49/100] ■ (CSFD) Kri-kri(C) [49/100]

• 8.5.2019  12:03
    První polibky (TV seriál) (1991)

Přišlo mi to trochu víc humornější než Helena a její chlapci. Seroš je ke zhlédnutí na serveru Ty Trubko, bohužel bez titulků. ■ První polibky měly podle mě tu nevýhodu, že běžely na kanálu TV Premiéra, který nebyl celoplošný. Já si dodnes pamatuju, že když jsme chtěli vidět nějakej seriál, co dávala Premiéra, tak jsme museli ke kámošovi, protože u nás se signál nedal chytit. Problém byl, že jeho máma chtěla často v tu dobu, co my chtěli čumět, dívat se na něco jiného, popřípadě zavazela u TV se svojí Manuelou. Později jsme to řešili tak, že se věci nahrávali na VHS, jenomže kazet bylo málo a kaček na nové jakbysmet, tak se bohužel kazety postupně přetáčely jinými seriály a pořady... ■ Viděl jsem přibližně prvních 30 dílů. Víc prostě nešlo. Seriálů byly spousty a kazet málo... ■ Seriál je to velice optimisticky laděný, a kdybych ho měl připodobnit k nějakému široce známému, tak jednoznačně ke Kroku za krokem, ale s tím, že tento francouzský počin postrádá ono moralizování výše zmíněného. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [60/100] ■ (V) [60/100] ■ (♫) [79/100] ■ (E) Hélène et les garçons (1992 - 1994) ● Le Miracle de l'amour (1995 - 1996) ● Step by Step (1991 - 1998) ● Les Filles d'à côté (1993 - 1995) ● Dnes v jednom domě (1980) ● Beverly Hills, 90210 (1990 - 2000) ● Jak svět přichází o básníky (1982) ● Nana (2005) ● Starci na chmelu (1964) ● Dawson's Creek (1998 - 2003) ● Ore monogatari!! (2015) ● Můj brácha má prima bráchu (1975) ● Friends (1994 - 2004) ● Krkonošské pohádky (1974 - 1984) ● Heartbreak High (1994 - 1999) ● Pátek není svátek (1979) ● Un homme à la hauteur (2016) ● Studujeme za školou (1939) ● Un homme à domicile (1995 - 1996) ● Home Improvement (1991 - 1999) ■ (DAB) [69/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [69/100] ■ (CSFD) Kri-kri(C) [69/100]

• 8.5.2019  10:09
    Helena a její chlapci (TV seriál) (1992)

Já sice vůbec nechápu, proč je tento seriál v černé barvě, když spousta tehdejších seriálů na obdobné téma: střední/vysoká škola, první lásky, zamilování, dospívání, vkročení do světa podlosti dospělých, sundavání růžových brýlí a odhazování naivních představ o životě, tak to prostě nechápu, protože mě tak špatný tedy nepřipadá. Je v něm spousta hravosti francouzům vlastní, typická mládežnická zaslepenost a neumělé ochotnické výstupy nízkorozpočtových TV seriálů. Nic, čím by seriál vybočoval, ani v dobrém, ale ani ve špatném. Přijde mi prostě jako úplně normální seriál zaměřený na určitý fragment diváctva a ty opovrhující, skoro až nenávistné komentáře, fakt nechápu... ■ Díval jsem se na to kdysi na Nově. V devadesátkách byla TV Nova fakt suprová, dávali spoustu filmů a seriálů, které se ale dnes již nehodí do krámu. Z hlediska ideologicko-politických, finančních, nízkého ratingu, spadání do té správné provenience, navázání na různé ekonomické koncerny a molochy, přidruženého profitu a rychlé návratnosti investic ve formě zisku... ■ Viděl jsem zhruba půlku seriálu. Přestal jsem se dívat ze 2 důvodů: 1) S každým dalším novým dílem mě to bavilo méně. 2) Potřeboval jsem více času na své koníčky, studium, ale také, a to je třeba zdůraznit, abych mohl sledovat i další seriály, kterých bylo fakt mrtě. ■ Co mě na seriálu mrzelo, tak bylo to, že i když kluci měli session v každé druhé epizodě, tak dohromady jsme se dočkali pouze tří, respektive 2 skladeb a také byla škoda, že Helena nedostala v seriálu větší prostor, vlastně až po letech, kdy jsem surfoval na internetu, tak jsem zjistil, jaká je to zpěvačka a že má ve Francii početnou fanouškovskou základnu. ■ Kdybych byl býval Hélènu a její garçony dokoukal do konce, tak by možná mé hodnocení bylo spíše vyšší, ale takhle nemohu více než 69/100. Dnes už bych si ho nepustil, ale nepustil bych si ani jiné z té doby, protože chci vidět nové seriály... Ano, jsou seriály, které zkouknu poněkolikáté a rád, ale pouze ty, které u mě mají zvláštní místečko u srdce, tohle není moje srdcovka, takže se tak nestane... ■ Helena a její chlapci je takový odlehčený seriál, který především uklidní a hodí do pohody, žádná velká dramata, no i když... ■ Doporučuju si přečíst komentář největšího českého fandy tohoto francouzského počinu. ■ Komplet seroš je dostupný na serveru TyTrubko, bohužel bez titulků. ■ Jo, ještě jsem chtěl napsat, že český dabing tu byl leckdy dost tragický, stejně jako celé ozvučení. Interiéry byly ale dobré a hlavní představitelé výborně vybráni. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [60/100] ■ (V) [60/100] ■ (♫) [79/100] ■ (E) Premiers baisers (1991 - 1995) ● Le Miracle de l'amour (1995 - 1996) ● Les Filles d'à côté (1993 - 1995) ● Beverly Hills, 90210 (1990 - 2000) ● Jak svět přichází o básníky (1982) ● Nana (2005) ● Starci na chmelu (1964) ● Dawson's Creek (1998 - 2003) ● Ore monogatari!! (2015) ● Můj brácha má prima bráchu (1975) ● Heartbreak High (1994 - 1999) ● Un homme à la hauteur (2016) ● Studujeme za školou (1939) ● To All the Boys I've Loved Before (2018) ● Nana (2006 - 2007) ● My všichni školou povinní (1984) ● Un homme à domicile (1995 - 1996) ● Friends (1994 - 2004) ● Home Improvement (1991 - 1999) ● Koi wa Ameagari no Yô ni (2018) ● Dirty Dancing (1987) ● The Edge of Seventeen (2016) ● Le Placard (2001) ● Men, Women & Children (2014) ● Julie Lescaut (1992 - 2014) ● Neuf mois (1994) ● Ore monogatari!! (2015) ● Step by Step (1991 - 1998) ● Les fous du stade (1972) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995 - 1997] [SD] [CZ] [69/100] ■ (CSFD) Kri-kriCivalAdrianDaViD´82RogueDivočákPaldiniduklak2(C) [69/100]

• 7.5.2019  23:56
    Hollarovi (2016)

Taky žádná hitparáda, ale o štipec lepší než Místo u moře. Dvě scény s Annou jsou fakt super, ale to k celkovému ohodnocení, které bych označil za výborný film, nestačí... ◢ ■ ◣ (R) [55/100] ■ (K) [68/100] ■ (V) [51/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) Manchester by the Sea (2016) ● Lo imposible: The Impossible (2012) ● The Big Sick (2017) ● Návštěvní hodiny (1986) ● Celeste and Jesse Forever (2012) ● Pozor, vizita! (1981) ■ (Č) 1 ■ (P) [Leden 2017] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [60/100] ■ (CSFD) kingikAljakMickeyStumabllmRockermanalldo.raineKcarlosK(C) [60/100]

• 7.5.2019  23:26

Už nevím kdo, ale onen člověk, od kterého mě to samozřejmě zajímalo, tak se zmiňoval, že ten film je fakt pecka a až přijde sem k nám do kin, tak že to bude hit. Že je to zajímavě pojaté psychologické drama. Tak to jsem se patrně díval na jiný film, protože tenhle film je všechno možné, jen ne zajímavý. ■ Vlastně je to jen tuctový a spíše nezajímavý snímek, jakých jsou stovky, o tématu, na který bylo natočeno stovky filmů, ničím nevyčnívající, ničím nevybočující z řady. Po skončení si jen člověk řekne: "Hm." To je celé. ■ Jediné, co stojí za zmínku, tak je kamera... ■ Giggsův komentář je vševystihujícící: "Takyto typ filmov mam naozaj rad. Ale toto bola sakra nuda." ■ Co napsat na závěr? Výstižnější český název by byl: Místo u Tlučhoře. ◢ ■ ◣ (R) [55/100] ■ (K) [72/100] ■ (V) [52/100] ■ (♫) [66/100] ■ (E) The Hollars (2016) ■ (Č) 1 ■ (P) [Březen 2017] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [63/100] ■ (CSFD) MeGabGiggsvampvegetarstujim8(C) [63/100]

• 6.5.2019  12:21

Zaujal mě komentář od Davida Plisky. Na nic jsem nečekal a celý natěšený si film při nejbližší volné chvíli pustil. ■ Začátek dobrej. Seznámení s malou Eiaou, jejíma rodičema a hned tam visí ňáký tajemství ve vzduchu. Táta s mámou - klasika dneška, nemaj na potomka dostatek času, aby se mu věnovali. Když pak Eia odjíždí za jakýmsi Ottem, tak je v chladném vzduchu cítit jakási záhada, ale i příslib budoucího dobrodružství... Tou atmosférou to trochu připomíná mix Jak vytrhnout velrybě stoličku, Sám doma a Přátel Zeleného údolí. Krásná zasněněžená krajina, kolem lesy a divá zvěř. ■ Měl jsem takový pocit, že tenhle film by mi mohl udělat velkou radost jako minulý rok Malá čarodějnice. Jak ale příběh postupoval, tak linie se posunovala jiným směrem a čím více ubíhal čas, tím více jsem nabýval dojmu, že tentokráte se filmové pošušňáníčko nebude konat. A taky že ne. Celý příběh se prostě stočí až příliš k lesu a Puštíkovi kontra Raivovi a přitom by mohl daleko více rozvinout vztah: Eia - Ott, Jete - Moorits. ■ Byl jsem poměrně zklamaný, protože jsem čekal víc, mnohem víc, mnohem mnohem víc... Nechal jsem si to rozležet v hlavě, a pak jsem došel k tomu, že jsem byl až příliš natěšený, a proto ten film nesplnil má očekávání. Ovšem na druhou stranu je plný pozitivní nálady jako Rodinný hotel a celý takový hravý a dětsky veselý, ale v některých chvílích prostě na můj vkus až moc tlačí na pilu ekoagitky, což v posledních letech už fakt moc nemusím a míjí se to u mě účinkem. ■ [SPOILER] Od tý chvíle, co Eia přijela a sundala si bundu, tak jsem měl pocit, že asi tuším, o co tu půjde, a když se pak konečně objevil Ott a oči mu při pohledu na Eiu jen zářily, tak mi bylo jasné, že to musí být její otec. Sice mi moc neštymovalo, že je tak starej oproti její matce, ale věci se dějí různé a taky některé ženy mají rozličné chutě, takže proč ne. Nebo jsem si myslel, že spolu jen náhodně souložili, například pod vlivem alkoholu, nebo tak něco, a že se pak už nestýkali... ale pořád mi to vrtalo v hlavě. No, když se pak Eia z těch dopisů dozví, že Ott je otcem jejího otce Oskara, čili jejím dědou, tak už to rázem do sebe všechno začalo zapadat. A když jí pak vyprávěl, jak to celé vlastně bylo, tak to bylo tak smutné, smutné, protože je to pravdivé... No, a druhá taková chvilka byla, když Oskar na nátlak své dcerky přišel na Strašící sovu a tam se zatajeným dechem četl dopisy, které mu jeho otec psal, ale nikdy mu nebyly doručeny... ■ Pak mi došlo: "Jejdanánku, Jete je Eiina teta." [/SPOILER] ■ Visuálně je film nádherný a ta práce s barvami a její dynamikou je úžasná. Na druhou stranu, je to film, který celkově sice udělá dobrou náladu, ale měsíc po zhlédnutí si na něj divák už nevzpomene, protože v tomhle ohledu je to spíše tuctový rodinný film, který se drží ozkoušené a prověřené linie. ■ Liis LEMSALU mě mile překvapila a protože jsem estonskou talentovou šou nesledoval, tak jsem si její písně pouštěl až po tomto filmu a musím uznat, že talent opravdu má. Podobným milým překvapením a dojetím zároveň pro mě byla nová píseň: "Srdce nehasnou" od Karla GOTTA a Charlotty Elly GOTTOVÉ. Ty dvě jsou si v mých očích hodně podobné... ◢ ■ ◣ (R) [70/100] ■ (K) [90/100] ■ (V) [80/100] ■ (H) Paula RITS [72/100] ● Jaan Rekkor [66/100] ● Liis Lemsalu [83/100] ● Märt Pius [62/100] ● Priit Pius [58/100] ■ (♫) [88/100] ■ (E) Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) ● Home Alone (1990) ● Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) ● Přátelé Zeleného údolí (1980) ● Pod Jezevčí skálou (1978) ● Na pytlácké stezce (1979) ● Za trnkovým keřem (1980) ● Die Geerbte Familie (2011) ● Jeg reiser alene (2011) ● Prázdniny pro psa (1980) ● Die kleine Hexe (2018) ● Kačenka a strašidla (1992) ● Amelie rennt (2017) ● Majo no takkyûbin (2014) ● Kamusari nânâ Nichijô - Wood Job! (2014) ● Tretí šarkan (1985) ● Hotel de grote L (2017) ● Tonari no Totoro (1988) ● Kokowääh (2011) ● S tebou mě baví svět (1982) ● Dances with Wolves (1990) ● Over the Hedge (2006) ● Malá čarodějnice (1984) ● Der Ruf der Pferde (2013) ● Na samotě u lesa (1976) ● Born Free (1966) ● Usagi doroppu (2011) ● Bota jménem Melichar (1983) ● Majo no takkyûbin (1989) ● Daktari (1966-1969) ■ (Č) 1 ■ (P) [Květen 2019] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [67/100] ■ (CSFD) MeGabhygienik(C) [67/100]

• 4.5.2019  09:50

Zrovna mě kolegyně vystřídala v práci. Chvíli jsme pokecali. Měl jsem dobrou náladu. Vyjdu ven. Byl krásný letní podvečer. Mě napadlo, že nepůjdu domů, ale že půjdu na blind do kina a to, co budou zrovna dnes promítat, tak na to prostě půjdu, ať je to, co je to, prostě jen tak. Chvíli jsem se jen tak bezmyšlenkovitě procházel směrem ke kinu. Už se blížím k přechodu pro chodce, nic nejede, tak jdu. S úsměvem ve tváři a pln zvědavosti, co že to dnes vlastně hrajou, jsem se zastavil u vývěsky před vchodem a nedalo mi to, chtěl jsem se aspoň mrknout na název filmu, abych, až budu slečně u pokladny říkat o lístek, alespoň věděl co říct a nebyl tam za exota... ■ Mrknu na název. Tam napsáno: "Dítě číslo 44". Víc nechci vědět, abych si nezkazil tento můj experiment. Přijdu k okénku a slečně povídám: "Jeden lístek na Dítě číslo 44 na dnes do poslední řady, sedadlo napravo od středu." Na to ona odpoví: "Sedněte si kam chcete, místa tam bude dost." Pak už jen zaplatím, slušně poděkuji a rozloučím se. ■ Jdu si sednout k baru, objednám si Sprite s brčkem. Usrkávám. Prohlížím si vstupenku a pak ji zasunu do kapsy košile. Vyndám mobil z kapsy kalhot, vypnu vyzvánění. Za pár minut začíná projekce. Za moment si všimnu, že už začínají chodit lidi, tak se zvednu a slečna uvaděčka, která ještě před deseti minutami byla slečnou pokladní, tak trhá lístky. Usmějeme se na sebe. Popřeje mi příjemnou podívanou a já pln očekávání toho, co to bude za film, vcházím do velkého osvíceného kinosálu. Pomaličku a se zatajeným dechem kráčím po schodech nahoru až k poslední řadě. Pomalu usedám. Vychutnávám si ten pocit, kdy nevím, co přijde, jsem na drátkách jak sextánka před první deflorací... ■ Pár opozdilců ještě dobíhá k sedačkám. Světla se stmívají. Slečna uvaděčka zatahuje černý závěs. Přichází řada na pár ukázek, které přicházejí do kin. Naštěstí toho bylo jen malinko. Konečně přichází ona vytoužená chvíle... ■ Začíná film, o kterém vůbec nic nevím, nevím, kdo tam bude hrát a o čem to vlastně bude. Nádhera! ■ Začátek a jakési seznámení s hlavní postavou bylo zajímavé. Pak to šlo trochu s mým zaujetím trochu dolu. Toho herce jsem neznal a připadalo mi, že strašně divně mluví, ale myslel jsem si, že buď: 1) je to kvůli té roli, kterou ztělesňuje, 2) takhle fakt mluví. No nic, na konci filmu to pochopím - pomyslel jsem si, ale chyba lávky, ani když jsem po více jak dvou hodinách opouštěl kino, tak jsem to nevěděl... ■ Přibližně po půl hodině jsem si říkal, že ten film nějak ztrácí na zajímavosti. Pak se to zase zlepšilo. Celou dobu jsem netušil, jestli jsme v našem městě nafasovali špatnou kopii filmu nebo jestli je to fakt takhlec natočený. Teprv až dnes, když jsem čet Zízin komentář, tak jsem pochopil, že správně je ta možnost druhá. ■ Abych si trochu posypal hlavu popelem, tak musím napsat, že jsem vůbec nepoznal, že jsou tam záběry z Česka. ■ Mám rád dlouhé filmy, ale tenhle mi přišel delší o 45 minut, než by měl mít. Ve třetí třetině už mě docela unavoval. Z letargie mě dostávaly akční výboje, které tu a tam vypadaly i zajímavě, ale měly příšerný zvuk. Celkově to celé bylo takové slepené a chvílemi jsem měl i pocit, že nedodělané. Gary OLDMAN tady měl tak debilní postavu, že kdyby jí zahrál kdokoliv jiný, tak by to nebylo vůbec nic proti ničemu. ■ Čekal jsem mnoho, ale tohle bylo prostě zklamání. Furt jsem čekal, že v tom filmu bude něco víc, že víc například zahraje na city, že se vydá do dramatičtějších vod nebo že bude ve své naraci brutálnější, ale nic z toho se nestalo a konec byl také takový nijaký. Pokus to byl dobrý, ale u mě neuspěl. Takové, no, vidět... a zapomenout. Škoda. Potenciál tam byl. Ale nevyužit. ■ Film končí. Na plátně běží titulky. Tma odchází a spolu s ní i moji spoludiváci. Bylo nás celkem 10. Je noc. 22:25. A já se utěšuju, že ten film za těch 110 Kč stál. Se smutným výrazem ve tváři odcházím z kinosálu. U dveří na pěknou slečnu vyloudím falešný úsměv a s větou: "Na shledanou." se loučím a vplouvám do temné noci osvětlené sodíkovými lampami... ◢ ■ ◣ (R) [58/100] ■ (K) [56/100] ■ (V) [51/100] ■ (♫) [49/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [Červen 2015] [PZ-cz] [53/100] ■ (CSFD) ZízaMickeyStumaliquido26Radek99hanagiLe_Chuckdunbarostravak30(C) [53/100]

• 3.5.2019  19:13

Jestliže jsem v komentáři k filmu Najednou jsme rodina psal: "Tohle je už druhý film s Rose BYRNE, na který jsem se díval hlavně kvůli ní, protože jsem si říkal, že když tam hraje ona, tak prostě nemám co ztratit. Bohužel...", tak zde musím napsat, že Juliet, Naked je ten první, co mě zklamal... ■ Hrubý nástin děje mě zaujal a já se na to prostě chtěl podívat. Říkal jsem si, že když tam hraje RB a EH, tak se mám na co těšit... ■ Velmi mě potěšilo, že část děje byla zasazena na Britské ostrovy, co mě už však nepotěšilo, tak byla lesbická sestra Ros, která byla pravým opakem Annie a nepotěšil mě ani ožralec Tucker, ze kterého přímo čišela sebelítost... ■ Z filmu jsem měl smíšené pocity. Na jednu stranu vtipný suchar Duncan, který má Annie jen jako součást vybavení domu. Je fascinován svým idolem, je jím opojen, platonicky do něj zamilován, poblouzněn, infikován do morku kostí. Na druhou stranu: Tucker je totální troska, ale má charisma. ■ Začínalo se to rýsovat ohromně. Tak trochu Láska přes internet, ale posléze se to stočí k Průšvihářům, aby to přeběhlo přes Krajinu dešťových stromů a skončilo u Najednou jsme rodina. ■ Ve filmu se střídají humorné chvíle a chvíle dramatické. [SPOILER] Například: Když Annie jede do Londýna, aby se zde setkala s Tuckerem. On pořád nikde. Zpoždění jako hrom, a pak jí volá, že nemohl přijít. Ona oprávněně nasraná a on jí říká, že měl tak trochu infarkt. Ona se hned bezmyšlenkovitě vydává do špitálu a zde jsme svědky nebývalé taškařice, kdy se spolu v jednom nemocničním pokoji střetávají Tuckerovo bývalky, jeho synové, jeho těhotná dcera - ano, Tucker bude co nevidět dědou, partner jeho dcery, partner jeho bývalé, nejmladší syn Jackson, který je toho všeho tak trochu v hajzlu a do toho tam naše britská bezdětná Annie, která by už ráda sama nosila potomka pod srdcem a první setkání s Tuckerem si rozhodně představovala úplně jinak. [/SPOILER] ■ Jsou zde chvíle, které jsou přímo groteskní, ale jsou tu i ty, které nudí a nic neříkají... ■ To tajemství, které se rozprostírá kolem Tuckera je fascinující, když pak zjistíme, že vše bylo jinak, tak je to zároveň zajímavé a smutné, hodně smutné, dalo by se říci dojímavé, ale se zamyšlením. A když nám pak dojde, jak to všechno vlastně bylo a nebylo a že u zrodu vší té mystérie stálo nedorozumění, tak v ten moment jsem si vybavil Fisshu sutôrî. ■ Ta dějová linie kolem Annie kontra Tucker mi vnukla myšlenku na Tumbledown. ■ Co se týče samotného Tuckera, tak s ním jsem měl dost problém. Bohužel jsem neměl dost empatie, abych s ním plně soucítil a spíše jsem ho kopal do zadku, aby se už konečně probral. ■ Co mě na celém filmu nejvíce zaujmulo, byla hudba a zpěv, z toho mi tak trochu padla brada. Super. ◢ ■ ◣ (R) [66/100] ■ (K) [77/100] ■ (V) [51/100] ■ (♫) [95/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [Duben 2019] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [66/100] ■ (CSFD) terunka003(C) [66/100]

• 3.5.2019  17:31

Když jsem Zrození šampióna viděl prvně, tak jsem byl nadšený. Blonďatá Sandra, znovuobjevení amerického snu, do jisté míry jinakost. O rok později, ve filmovém maratonu a s českým dabingem, se nadšení rozplynulo a zaujetí se vytratilo rychleji jak zlodějka ze supermarketu. ■ Bohužel pachuť patosu ve mně přetrvala. Kája MAŘÍK v bílých šortkách byl až moc americky americký. Celé to zpracování na mě působilo chvílemi spíš až odpudivě. Asi jsem až moc velký cynik. ■ Aby nedošlo k mýlce. Neříkám, že ten film je špatný, to bych mu nedal celkové hodnocení 3 hvězdy - což je dobrý, ale zkrátka to druhé zhlédnutí strašně zastínilo to prvé, které bylo až moc idealistické. O nějakých zvláštních hereckých dovednostech se v tomto filmu nedá ani hovořit. Film jde přímo na komoru a snaží se působit skrze emoce, city, pocity, což se mu docela obstojně daří, protože i cynik jako já musí uznat, že jsou tu chvíle, které de facto vezmou za srdce, například scéna s postelí, ta mě osobně přišla jako jedna z nejlepších z celého filmu. ■ Když jsem si o mnoho měsíců později četl, co opravdový šampión napsal o tomto filmovém zpracování, tak jsem si jen suše mohl zamumlat pod vousy: "No jo no, filmová licence..." ◢ ■ ◣ (R) [63/100] ■ (K) [75/100] ■ (V) [62/100] ■ (♫) [70/100] ■ (E) Instant Family (2018) ● Mother and Child (2009) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 2 ■ (P) [2009] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [90/100] ■ (N) [2010] [1080p] ϿϾ [CZ] [30/100] ■ (CSFD) JossieHareSKangaxx(C) [60/100]

• 2.5.2019  19:17

Chtěl jsem si pustit ňákou nenáročnou americkou komedii, abych si odpočinul. Film to je opravdu nenáročný a pro nenáročné. Jen s tou komedií to je trochu na štíru. Má to být jakési komediální drama. Humor? Ale kdeže! V celém filmu jsem našel 3 (slovy: tři) humorné chvilky, které trvaly dohromady zhruba 16 sekund. Komedie? Ňák mi to moc humorné nepřišlo. První třetinu filmu jsem silně zvažoval, že to stopnu a vykašlu se na celé Najednou jsme rodina. ■ Prvních dvacet minut jsem jen nevěřícně zíral a s výrazem WTF se divil, že tomuhle se mám jako smát. Bloody Hell. Tolik politické korektnosti a hypertrapnosti jsem už dlouho v jednom filmu nezažil. Nesmí chybět dva buzeranti, běloška, co má za manžela černocha, zženštilí uplakánci a mamánkové, latentní lesba a chudáčkové hyspánští. Boha jeho. Už tam chyběly jen transgenger smažky. ■ Nuda, kterou jsem pociťoval při sledování tohoto neslaného nemastného počinu se rovnala hodině výuky mechaniky na strojní průmyslovce při přednášení učiva inženýrkou, která svým přednesem vůbec neumí zaujmout, natož nadchnout. ■ Tohle je už druhý film s Rose BYRNE, na který jsem se díval hlavně kvůli ní, protože jsem si říkal, že když tam hraje ona, tak prostě nemám co ztratit. Bohužel. Není tomu tak, ani tato zajímavá herečka nedokázala vytáhnout z bahna to zbla, které tam oba dva scénáristé umístili. ■ Film si v mých očích zaslouží pouze jednu hvězdičku, ale tu druhou jsem přidal za to, že potom, co se v příběhu objeví biological Mother, tak děj dostává alespoň náznak dramatu a alespoň trochu to tam jakože graduje... ■ Na film už se samozřejmě znovu nepodívám. Tenhle komentář jsem psal hlavně proto, aby to pro mě v budoucnu bylo varování, neboť v té změti tisíců viděných filmů a seriálů už se pomalu přestávám orientovat. Spousta z nich mi splývá. A u spousty už nevím, proč jsem je hodnotil tak, jak jsem je hodnotil... ■ Isabela MONER sice hezky zpívá a má hezoučkou tvářičku, ale to k dobrému filmu nestačí... ◢ ■ ◣ (R) [38/100] ■ (K) [44/100] ■ (V) [41/100] ■ (♫) [43/100] ■ (E) The Blind Side (2009) ● Digging for Fire (2015) ● Yours, Mine and Ours (2005) ■ (Č) 1 ■ (P) [Květen 2019] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [38/100] ■ (E) Derek(C) [38/100]

• 28.4.2019  03:33

To si takhle v únoru prohlížím ČSFD a metodou link to link dojdu až k filmu Muž, který spadl na Zemi, když tu náhle můj zrak zpozorní. Přečtu si komentář od zelvopyra a ten mne navnadí natolik, že ihned následující den mám film doma a jelikož toho večera mám volno, tak se rozhodnu se na něj podívat. ■ Nevěřícně a s pohledem právě zlobotomizovaného pacienta sleduji to nádherné dobrodružství. Úžas a nadšení jsou střídány chvílemi rozhořčení a studu, následuje pocit vyprázdněnosti a nastupuje opět úžas a nadšení střídán divností a pocitem neurčitosti, aby v zápětí byl zase nastolen pocit úžasu. ■ Celkem třikrát jsem si říkal, že to, co vidím, je docela dost možné, ale vždycky jsem pak zavřel chlebárnu a šel dál. ■ Několikrát, nepočítal jsem kolikrát, ale bylo to fakt hodněkrát, jsem prožíval tu beznaděj a zoufalství hlavního hrdiny a padal na mě smutek nebývalých rozměrů. Smutek z nás lidí. ■ Ta bezvýchodnost utápěná v alkoholu na diváka civí, jak němá výčitka propleskávající tvář. ■ Říkal jsem si, že ten film je tak krásný, tak strašně krásný a neskutečně smutný, depresivní. Tak depresivní, že ještě několik minut po závěrečných titulcích jsem smutně hleděl do tmy. ■ Čtyřikrát jsem se přistihl, jak si pohrávám s myšlenkou "Co kdyby?". Pak byla vždy nemilosrdně zapuzena. Ovšem po poslední scéně na mě padlo úmorné ticho a v hlavě se mi rozprostírala věta "Ty vole, vždyť přesně takhle by to bylo...". Smutek v nejryzejší formě... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [86/100] ■ (♫) [88/100] ■ (E) Starman (1984) ● Nevesta hôľ (1971) ● The Hidden (1987) ● The First (2018) ● Arrival (2016) ● The Day the Earth Stood Still (1951) ● Planet of the Apes (1968) ● K-PAX (2001) ● The Man from Earth (2007) ● Sphere (1998) ● Contact (1997) ■ (Č) 1 ■ (P) [Únor 2019] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [81/100] ■ (CSFD) zelvopyrdezorzkitanovypravěč(C) [81/100]

• 28.4.2019  00:40
    Nemocnice Chicago Hope (TV seriál) (1994)

Bohužel oproti Pohotovosti je prostě Nemocnice Chicago Hope o celý řád níž a děj je zbytečně rozvleklý. Výrazné osobnosti jsou pouze tři a to mi přijde na utažení celého seriálu málo. Občas je to až nepěkně roztahané a ani nohy hlavního hrdiny na koberci v kanceláři to nezachrání... ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [71/100] ■ (V) [69/100] ■ (♫) [58/100] ■ (DAB) [75/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [60/100] ■ (CSFD) Faidra(C) [60/100]

• 28.4.2019  00:23
    Terminátor (1984)

Klasika, která nestárne. CAMERONOVI se dvě věci geniálně povedly: 1) Terminátor a 2) Vetřelci. Jsem přesvědčen o tom, že sám sebe již nikdy žádným filmem nepřekoná, stejně tak jako SCHWARZENEGGER už nikdy nebude drsnější a brutálnější než v T1. ■ Ta odporná syntetická hudba se tak samoběžně zarývá do morku kostí, je znepokojivá a chladná, chvílemi z ní jde mráz po zádech, je tak vlezlá a naléhavá, že mi stačí slyšet pouhých 5 sekund a mám celý film hned v hlavě a ihned si vybavím o jakou scénu jde a kde se právě v příběhu nacházíme... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [95/100] ■ (♫) [95/100] ■ (DAB) [95/100] ■ (Č) 20+ ■ (P) [SD] [CZ] [95/100] ■ (N) [2016] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) FlipnicJossieblackrainNiktorius(C) [95/100]

• 27.4.2019  23:53
    Pohotovost (TV seriál) (1994)

Jestliže jsem u Nemocnice na kraji města psal, že "Z těch starých, respektive těch ze sedmdesátých a osmdesátých let, je NnKM v mém osobním žebříčků absolutně na špici.", tak pro ER toto platí pro léta devadesátá. Boha jeho, jak já to žral. ■ Vždycky, když si vzpomenu na ER, tak se mi hned vybaví moje babička, protože ta ten seriál hltala ještě víc než já a vždycky, když jsem přišel na návštěvu, tak se mě ptala na věci, kterým nerozuměla a já si připadal strašně důležitej, že jí můžu odpovědět na její všetečné otázky... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (♫) [90/100] ■ (DAB) [88/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [95/100] ■ (CSFD) MickeyStuma(C) [95/100]

• 27.4.2019  23:35
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

K tomuto seriálu mám velký citový vztah. I v roce 2019 jej považuji za jeden z nejlepších seriálů z nemocničního/doktorského prostředí a že těch je. ■ Z těch starých, respektive těch ze sedmdesátých a osmdesátých let, je NnKM v mém osobním žebříčků absolutně na špici. Skvělí herci, výborný scénář, skvělá režie, výtečná kamera, suprový soundtrack. Uvěřitelné osudy a příběhy hlavních hrdinů a ještě jednou zopakuji: skvělí herci. ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (♫) [95/100] ■ (Č) 5+ ■ (N) [2018] [SD] ϿϾ [PZ] [/100] ■ (CSFD) blackrain(C) [95/100]

• 27.4.2019  23:19
    Nečekané dědictví (TV film) (2011)

Film, který ničím nepřekvaví, nedojme ani neurazí. Takový neslaný nemastný. Oddechový film na nedělní odpoledne, u kterého si člověk odpočine a může část mozkovny nechat vypnutou... ◢ ■ ◣ (R) [51/100] ■ (K) [59/100] ■ (V) [48/100] ■ (♫) [55/100] ■ (E) Baby Boom (1987) ● Kokowääh (2011) ● Usagi doroppu (2011) ■ (DAB) [55/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [Duben 2019] [SD] ϿϾ [CZ] [58/100] ■ (CSFD) SimonQa14(C) [58/100]

• 27.4.2019  21:50

Začíná to jako tuctová a předpokládaně nudná teenage vykopávka, kdy se parta amerických všeználků, kteří se ničeho nebojí a klidně vlezou do neznámé černé díry, vypraví hledat ztraceného profesora... Ale to, co se zprvu tváří jako další omýlačka na téma: ztraceni v čase, tak se posléze ukáže jako docela dost dobře promyšlená a propletená záležitost, u které jsem byl 3krát mile překvapen vývojem situace a gradací děje. ■ Před zhlédnutím jsem si nečetl žádnou anotaci k tomuto filmu a udělal jsem jedině dobře. Děj mě doslova vtáhnul a chvílemi i pohltil. To napětí, kdy nevíte, jak to vlastně dopadne a jestli ty náznaky během celého filmu, byly tím, čím si člověk myslel, že byly, tak to byla prostě a zkrátka paráda a já jsem ten nářez hltal, jak smyslů zbavený... ■ V prvních minutách jsem se mírně řečeno obával, že tu budeme mít další z vyčpělých variací na téma: Cesta do středu Země. Naštěstí se tak nestalo. Dostal jsem vrchovatou porci zábavy a dobrodružství... ■ Bylo tam několik scén, které mi připomněly jiné filmy, například dvě scény, u kterých se mi ihned vybavil Interstellar. [SPOILER] Když Cara vyšplhala na povrch a tam nebyla žádná zeleň, nic živého, všude jenom skály, písek a prach a pak se vrátila zpět do jeskyně a ta přibližně půlhoďka, co se přidušovala v nedýchatelné atmosféře na povrchu připomínající měsíční krajinu, tak pro její kámoše dole trvala cirka pět sekund. [/SPOILER] ■ A že jsou ve filmu mouchy? No a co? Malé nelogičnosti? Těch máte v žánru sci-fi bambilion. Tady jich taky pár je, ale já jsem se náramně bavil a ani na okamžik se nenudil. ■ Mám rád akční sci-fi béčka, céčka a déčka a leckdy mě nadchnou víc, než kdejaké áčkové záležitosti s rozpočtem 150 miliónů dolarů. Tohle je přesně ten případ. ■ Jestliže se potkají: správná konstelace nebeských těles, mírná erupce na Slunci, ta správná nálada, nízký stupeň únavy, chuť po fantaskním dobrodružství, krásný překlad do češtiny, zajímavá zápletka, vychlacená voda s citrónem, nová sluchátka téže značky, téhož druhu a té stejné řady, kterou člověk k maximální spokojenosti používá již dva roky, optimální nastavení obrazu a zvuku, nikým a ničím nerušená projekce, kvalitní médium, žádná bolest očí, nehlad, volný den, tak to ani jinak, než plným hodnocením nemůže skončit... ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [90/100] ■ (V) [70/100] ■ (♫) [77/100] ■ (E) IO (2019) ● 400 Days (2015) ● Interstellar (2014) ● Journey to the Center of the Earth 3D (2008) ● Red Planet (2000) ● The Lost World (1999 - 2002) ● Moon (2009) ● The Cave (2005) ● Approaching the Unknown (2016) ■ (Č) 1 ■ (P) [Leden 2019] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) MickeyStuma(C) [95/100]

• 19.8.2018  16:29
    Somnio (2016)

Vždycky mě potěší, když mi nějakej film vytře zrak. Infinity Chamber nejen, že mi vytřel zrak, ale navíc si se mnou vytřel svojí kybernetickou prdel. ■ To, co se zpočátku tváří jako další z mnoha odnoží hry v Kostku či jako ohřívání si polívčičky mrkáním na Hru o přežití, tak se záhy otočí směrem ku Smrtihlavovi, aby se to posléze přetavilo v odnož Minority Report. Následně to vše odhodí a obrací se ke Kódu 46, cestou pohladí po srti 12 opic, povozí se Na Hromnicích, co maj o den víc, cestou si skočí na kafe na Měsíc. S cestovní agenturou Entita ve stroji si Upgradujeme svou výbavu, abychom uspěli v Kruhu a výpravou pokračujeme V plánu útěku, pro který však musíme podniknout zastávku v cestovní kanceláři Total Recall. Necháváme se unášet Kometou, zavíráme oči, sedáme si do studeného křesla, ruce dáme za hlavu a výpravu končíme u Potomků lidí. ◢ ■ ◣ (C) [95/100]

• 12.8.2018  20:55

Dlouhá léta jsem očekával, že naleznu nějaký film, který by se alespoň po kotníky přiblížil Malé čarodějce Kiki, ale vždy to bylo jen plácnutí sedřených rukou na mokrá stehna. Teď jsem se konečně dočkal. ■ Die kleine Hexe je sice určena především dětem, respektive se jedná o rodinný film s dětskou tematikou, ale milovníkům pohádkové fantasy to stejně bude šumák, protože tenhle film je fakt skvěle odvedené dílo. Je zábavný, hravý, plný optimismu a dobré nálady a navíc Karolína je coby 127 let mladičká a nezkušená čarodějka prostě rozkošná. Svou energičností a vřelým úsměvem připomíná Evu, co tropí hlouposti. ■ Film, který mě na hoďku a půl dokáže vytrhnout z každodenních starostí a ještě mi navíc vykouzlí úsměv na tváři, tak si zaslouží mé uznání. ■ Die kleine Hexe v sobě snoubí to krásné pohádkové vyprávění, které známe ze sedmdesátých let dvacátého století, kdy spolu Češi a Němci spolupracovali na pohádkových filmech, které jsou dnes již klasikou a moderní pojetí kino-televizní zábavy, která nenudí, pěkně odsýpá a hezky se na ni dívá. Barevně a graficky je to kouzelné, zvukově a hudebně vyzývavě optimistické. Je to jednoduchý příběh? Je, ale je dobře zahrán. Malá Čarodějnice a její věrný Abraxas jsou nerozlučná dvojka a skvěle jim to spolu pasuje. ■ Malá Čarodějnice je ve své natvrdlosti nepochopit ostatní čarodějky k popukání a svou dobrosrdečností k nakousnutí. Líbila se mi dokonce více než její starší kolegyně. Takže pohádková neděle se vydařila a zazvonil zvonec a to je, milé děti, konec. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [84/100] ■ (V) [77/100] ■ (H) Karoline HERFURTH [95/100] ● Axel PRAHL [85/100] ● Suzanne von BORSODY [72/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Malá čarodějnice (1984) ● Majo no takkyûbin (1989) ● Die Gänsemagd (2009) ● Mimi wo sumaseba (1995) ● Amelie rennt (2017) ● Majo no takkyûbin (2014) ● Eva tropí hlouposti (1939) ● Kokowääh (2011) ● Tonari no Totoro (1988) ● Hotel de grote L (2017) ● Kamisari nânâ nichijô (2014) ● Lola rennt (1998) ● Nebojsa (1988) ● Arîte hime (2001) ● Koloběžka první (1984) ● Čarodějův učeň (1977) ● Kačenka a strašidla (1992) ● S čerty nejsou žerty (1984) ● Dívka na koštěti (1971) ● Princ a Večernice (1978) ● Yamamba (1985) ● Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) ● Arabela (1980) ● Bewitched (2005) ● The VVitch: A New-England Folktale (2015) ● Catweazle (1970) ● Tři oříšky pro Popelku (1973) ● Morozko (1964) ● Witch Hunter Robin (2002) ● Mahô tsukai Sarî (1989) ● Vzpoura hraček (1946) ● Yamada kun to shichi nin no majo (2013) ● Lesní ženka (1974) ● The Secret of Moonacre (2008) ● Mahô tsukai ni taisetsu na koto (2003) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 12-VIII-2018] ϿϾ [PZ-cz] [90/100] ■ (C) [90/100]

• 6.8.2018  12:57
    Ryna (2005)

Ve své jednoduchosti nádherné. Minimalismem podmanivé. ■ Tři roky jsem se na tenhle snímek chystal a nyní, když to mám již za sebou, tak musím uznat, že je to výborný počin. Nehraje si na něco, čím není. Nesnaží se divákovi podlézat. Nic mu nevnucuje. Prostě a jednoduše servíruje bez stříbrného podnosu: ber nebo nech být. ■ Střetávají se zde typické problémy dospívajících a netypické prostředí, ve které je však typické, co jinde není typické. Rumunské maloměsto si žije svým vlastním tempem, hlavní slovo zde má starosta, který coby polodiktátor řídí obchod, policii a právo. ■ Ryna BIRIS je šestnáctiletý jedináček, kterého její otec drží zkrátka a nevybíravě jí dává najevo, že otec si přál syna a dcera je pro něj velikým zklamáním. Její matka drží hubu a krok a snaží se nevidět příkoří, která jim fotřík připravuje. Pak je to dědula. Trochu komická postava, ale jako jediný má plné pochopení pro Rynu a snaží se jí její život ulehčit. Dědula mi připomněl podpantofláče ze seriálu Yama onna, Kabe onna. ■ Ryna je šikovné a pracovité děvče a i když je večně ušpiněná a od motorového oleje a benzínu, oblečená v montérkách, tak i přesto za ní pálí klučinové z městečka. Vždycky o víkendu se z rákosí dívaj, jak se Ryna umývá. Její kamarád, který dělá v obci pošťáka, je do ní bezhlavě zamilován a žárlí na kohokoli, kdo se k ní jen přiblíží. Francouzský doktor, který právě přijel do městečka, má taky na Rynu zvláštní choutky. Starosta si na ní myslí kudy chodí. ■ A tady se dostáváme k meritu věci. [SPOILer] Ryna je v noci v autě znásilněna právě starostou, který už dále nehodlal ovládat svou chuť na panenskou Rynu, zatímco ožralý a opodál na zemi ležící fotr není schopen slyšet volání své jediné dcery o pomoc. Následně je krásně vykreslena situace, kdy starosta má jejího fotříka i jí díky svému vlivu a moci pod palcem... [/SPOILer] ■ Příběh je to smutný, silně uvěřitelný, ze života. Film je výborně zpracován. Tolik dlouhých a statických záběrů se jen tak nevidí. Plný počet si bohužel však nezaslouží. ■ Nicméně je to pastva pro oči. Konec filmu je očekávatelný a očekávaný. Krásné. ◢ ■ ◣ (R) [77/100] ■ (K) [80/100] ■ (V) [70/100] ■ (H) Doroteea PETRE [90/100] ● Valentin POPESCU [60/100] ● Nicolae Enache PRAIDA [86/100] ● Aura CALARASU [53/100] ● Theodor DELCIU [60/100] ● Matthieu ROZÉ [57/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) Boys Don't Cry (1999) ● Yama onna, Kabe onna (2007) ● Poslední mohykán (1947) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 3-VIII-2018; 02:24] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [80/100] ■ (CSFD) KatullkaDannyBoy80(C) [80/100]

• 6.8.2018  11:09
    Temná věž (2017)

Nemohu si pomoci, ale já jsem prostě plný počet dát musel. Výborně jsem se bavil. Žral jsem jim to i s navijákem. Že jsme již něco podobného viděli? Ano. Ale abych se nenudil ani na minutu, tak to se jen tak nestává. Že film je směsí mnoha filmů starších a možná zajímavějších? Ano. A co? I přesto má v sobě spoustu originality, kterou nemůže nevidět jen slepý. ■ To pojetí sci-fi fantasy se mi zamlouvalo. De facto je to klasický příběh o vyvoleném (Bright), blížící se apokalypsa (Extinction), hrdinský epos (Jûni kokuki), temná minulost, která přináší temnou budoucnost (Smrtihlav), ale co více, je to průvodce autsajdra z našeho světa, který putuje do světa jiného - má generace jistě zná Nekonečný příběh a právě ten mi, nevím proč, vyvstanul na mysl hned po několika záběrech... ■ Bavil jsem se náramně, a tak jsem byl ochoten odpustit filmu několik much a dokonce i počítačová monstra. Bylo to energické a silně mě to pohltilo, co víc si přát? Já jsem spokojen. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [80/100] ■ (V) [77/100] ■ (H) Idris ELBA [88/100] ● Matthew McCONAUGHEY [72/100] ● Tom TAYLOR [77/100] ● Katheryn WINNICK [63/100] ● Soo-hyun KIM [70/100] ● Jackie Earle HALEY [60/100] ● Abbey LEE [68/100] ● Dennis HAYSBERT [63/100] ■ (♫) [70/100] ■ (E) The NeverEnding Story (1984) ● Dark City (1998) ● Another Earth (2011) ● Extinction (2018) ● Stargate SG-1 (1997) ● Matrix (1999) ● Charmed (1998) ● Bright (2017) ● Animaturikusu (2003) ● Jûni kokuki (2002) ● Ministry of Fear (1944) ● Ministerstvo strachu (1966) ● Kaze no tani no Naushika (1984) ● The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) ● Slow West (2015) ● Unbreakable (2000) ● Children of Men (2006) ● Edge of Tomorrow (2014) ● Andromeda (2000) ● Infini (2015) ● Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) ● Conan the Barbarian (1982) ● Conan the Destroyer (1984) ● The Hidden (1987) ● Legend of Lemnear: Kyôkuguro no tsubasa - Barukisasu (1989) ● Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2016) ● Immortel (ad vitam) (2004) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 30-VII-2018; 23:15] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [83/100] ■ (CSFD) B!shop(C) [83/100]

• 6.8.2018  09:53
    Tully (2018)

Komedie, jo? Fakt? ■ Když pominu fakt, že jsem se docela často při sledování nudil, když pominu to, že mě děj němel jak vtáhnout, když pominu, že výběr herců byl špatně zvolen a jim to spolu prostě nepracuje, tak efekt šestého smyslu, který se zřejmě měl dostavit, se bohužel nedostavil. ■ Takže vidět a zapomenout... Více slov netřeba. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [60/100] ■ (V) [52/100] ■ (H) Charlize THERON [58/100] ● Mackenzie DAVIS [80/100] ● Mark DUPLASS [55/100] ● Ron LIVINGSTON [55/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) Dinner with Friends (2001) ● I'll See You in My Dreams (2015) ● Sex After Kids (2013) ● Tallulah (2016) ● The Good Mother (1988) ● Motherhood (2009) ● This Is 40 (2012) ● The Sixth Sense (1999) ● Crazy Kind of Love (2013) ● Please Stand By (2017) ● Table 19 (2017) ● Middle of Nowhere (2008) ● Men, Women & Children (2014) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 30-VII-2018; 21:22] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [44/100] ■ (CSFD) XmildenBoPouhleradoKokska(C) [44/100]

• 6.8.2018  08:27

Proč mám rád australské filmy? Protože jsou jiné. Jsou jiné než americké, dokonce jiné než anglické. Mají v sobě tu vyprahlou krásu, která je typická pro celý tento kontinent. Nespoutanou svobodu a otevřený prostor... ■ Doporučuju vůbec nečíst obsah, tagy a komentáře, protože tím přijdete o značnou část překvapení a rozuzlení. ■ Čtyřicátník Ned se vrací do rodného Wallumbi - prdel na konci světa plná australských vidláků. Poslal pro něj jeho umírající otec. Ned s sebou veze svou mladičkou nabíječku, kterou si co nevidět chce vzít za ženu. Hned po příjezdu se nám začíná rozkrývat Nedův skrytý svět. Pomaličku, opravdu pomaličku se objevují části minulosti, které zapadají do současnosti a čím dál tím více vše začíná dávat smysl. Nejdříve tápeme, kdo je/byla ona záhadná Kate, pak když to zjistíme, tak nám to nějak nezapadá do poodkryté mozaiky, ale s každým dalším výletem do minulosti se puzzle začíná rýsovat a má stále otřejší a jasnější tvar. ■ Líbilo se mi, jak byl celý příběh vystavěn a ta postupná gradace děje byla přímo famózní. Když už si myslíte, že jste se všechna rodinná tajemství dozvěděli, tak přijde další a erupce bolesti, výčitek a smutku vytryskne na filmové plátno. [SPOILer] Poté, co omylem Ned vstoupí do společné koupelny, kde je Kate pouze v kalhotkách, tak je ještě vše v pořádku, ale když si pak povídaj na posteli a Ned při jejich sourozenecké chvilce neudrží své vzrušení na uzdě a po chvilce ejakuluje, tak ten moment kdy Kate na svých prstech rozmazává semeno, tak to jsem si říkal, že teď celý příběh půjde jiným směrem, ale světe div se, nešel. A když se pak Ned schovával v kůlně, tak jsem si říkal, že se to bude ubírat tím a tím směrem, ale chyba lávky, oba dva se vydali zcela jinam, jinou rychlostí a po jiných kolejích... [/SPOILer] ■ Když jsem před několika lety viděl celkem zajímavý film Filosofové, tak jedna z hereček mě zaujala natolik, že jsem se chtěl podívat i další snímek, kdy hrála, byla jí Sophie LOWE a film, co jsem si vybral byl právě tento, ke kterému píšu komentář. Dnes mohu s čistým svědomím napsat, že jsem udělal jedině dobře. Jen nechápu, proč mi trvalo více jak dva roky, než jsem se k tomu konečně dostal. ■ Jak jsem již psal výše, tak se zde dočkáte několika velkých i malých překvapení, některá jsou očekávatelná, ale některá nikoli a o to jsou zajímavější. Přibližně někde za polovinou jsem se dozvěděl, že Beautiful Kate byla tak trochu Beautiful Cunt, ale pořád byla beautiful, kdežto ke konci jsem teprv pochopil celou pravdu, která byla smutná... ■ Tento film je zdrcující drama, které popisuje, kterak rodina nefunguje, jak otec a syn nemohou najít společnou řeč, odcizení se nejbližších lidí, sourozenecké komplikované vztahy a lásku. Lásku, která nezná hranic, nezajímá ji povolení, nařízení, zákony, barva kůže, pohlaví... Dále pocit viny a odpuštění. Vnitřní bolest, kterou nelze vyjevit nikomu jinému a uvědomění si tíže následků svých činů, ale i slov, která vyřkneme... ◢ ■ ◣ (R) [/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [80/100] ■ (H) Sophie LOWE [95/100] ● Ben MENDELSOHN [90/100] ● Bryan BROWN [80/100] ● Maeve DERMONY [77/100] ● Rachel GRIFFITHS [84/100] ■ (♫) [95/100] ■ (E) Life as a House (2001) ● Koi kaze (2004) ● Tracks (2013) ● The Shipping News (2001) ● The Philosophers (2013) ● My Old Lady (2014) ● Boku wa imôto ni koi wo suru (2005) ● Code 46 (2003) ● De nærmeste (2015) ● Himitsu (1999) ● The Graduate (1967) ● The Secret of Moonacre (2008) ● Boku wa imôto ni koi wo suru (2007) ● Rebecca (1940) ● Australia (2008) ● Heartbreak High (1994) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 3-VIII-2018; 04:15] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) Aluska88(C) [95/100]

• 6.8.2018  07:02

Nebýt toho, že jsem si to pouštěl pozdě v noci a únava mého organismu již hrála prim a ztěžklá oční výčka se již nedala udržet, tak bych to v klidu dokoukal a film by ode mě dostal zasloužené čtyři hvězdy, ale byl jsem přemožen přibližně v polovině filmu a dokoukání bylo odloženo na neurčito. Po dvou dnech jsem se k tomu konečně dostal, ale už to prostě nebylo ono. Bylo ráno a i když jsem zatemnil, tak na to předešlé prostě nešlo navázat. Ta druhá půlka mě vlastně vůbec nebavila, ale řek jsem si, že to dokoukám, tak jsem to taky dokoukal... ■ Svojí roli v tom taky hraje to, že nemám rád kouskování filmů, chci si je vychutnat celé v jednom kuse, a když se pak z nějakého důvodu stane, že je musím přerušit, tak zpravidla ten pocit, který jsem měl při sledování před přerušením, tak se již nedostaví. ■ No nic. Takže nakonec hodnotím pouze třemi. ◢ ■ ◣ (R) [66/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [63/100] ■ (♫) [62/100] ■ (E) The Killing of a Sacred Deer (2017) ● The Visit (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 29-XII-2017; 08:25] [1080p] ϿϾ [PZ-sk] [66/100] ■ (CSFD) maddy(C) [66/100]

• 6.8.2018  06:30

Že by to byl špatný film? To se říci nedá. Že by to bylo nudné? Také ne. Ale oproti Humrovi je to prostě krok dozadu, úskok do strany, sestup po schodišti dolů a až příliš rodinný film, samozřejmě v netradičním slova smyslu, ale je to tak. ■ Čekal jsem víc, mnohem víc. Bohužel má očekávání byla až příliš vysoká. ■ Co musím naopak pochválit, je práce s hudbou a zvukem obecně. Ve třech kritických scénách přináší zvuk odkaz na klasické psycho-hororové aranže, které se používaly, když hudbu pro film tvořil ještě studiový orchestr a ne syntezátorové zvuky. Doprovod je celou třetinu filmu hustě tíživý a diváka až chvílemi odpuzuje. Dobrá práce. ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [70/100] ■ (V) [60/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) In Their Skin (2012) ● The Lobster (2015) ● The Visit (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 5-VIII-2018; 04:12] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [68/100] ■ (CSFD) MickeyStumaMarigold(C) [68/100]

• 20.7.2018  17:20
    Asura (2012)

Konečně jsem si našel čas podívat se na tenhle film. A moje hodnocení? Silně smíšené pocity. Od animace, která se mi silně nelíbila, přes špatně zvolené hlasy, zbytečnou útržkovitost, až po necharismatické postavy... ■ Příběh samotný by byl skvělý, kdyby byl ale více a podrobněji rozveden, jinak krom příběhu a skvělého hudebního doprovodu nemám, co bych mohl pochválit. ■ Začátek slibuje hororovou eskapádu a gejzíry teplé krve, druhá čtvrtina slibuje dramaticko-erotickou podívanou, v polovině to vypadá na vykreslení psychologie postav, ale ani jedno není dovedeno ke zdárnému konci a divák se dočká pouhopouhého tupého nahánění s loučemi a sekerami v ruce - jak ňáká céčková počítačová hra. No nic, no... ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [63/100] ■ (V) [58/100] ■ (♫) [88/100] ■ (E) Oshin (2013) ● Raiô (2010) ● Kaguya-hime no monogatari (2013) ● Last Days in the Desert (2015) ● Bakemono no ko (2015) ● Little Buddha (1993) ● Dante's Inferno: An Animated Epic (2010) ● Into the Forest (2015) ● Cloud Atlas (2012) ● Ôkami kodomo no Ame to Yuki (2012) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 20-VII-2018; 16:38] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [58/100] ■ (CSFD) ledzepfanalchac(C) [58/100]

• 10.7.2018  20:48

Nalákal mě nástin obsahu, který jsem si četl, a tak šel stranou japonský seriál, který jsem chtěl začít sledovat. Musím říci, že toho vůbec nelituju. Film se mi moc líbil. Je smutný a optimistický zároveň. Je plný mladické nerozvážnosti a zamilovanosti, ale i dospělácké prázdnoty a vyčpělosti. ■ Conrad je jako každý jiný puberťák: chce si užívat studentská léta, se svými kamarády tropit stupidity a hovadiny naentou. Zde však nastává problém, je, stejně jako drtivá většina svých vstevníků, ve vleku svých kamarádíčků, a i když by chtěl udělat správnou věc, tak nakonec podlehne vůdci smečky a i když nerad a s výhradami, tak nastoupí do ukradeného automobilu a nechá se zbaběle odvést z místa činu. Divák má snahu hlavního hrdinu nesoudit, přesto jej však v průběhu příběhu soudí, já jsem jej také soudil, ale neodsoudil, jeden z důvodů je, že jsem byl taky v oněch volských letech, kdy hormony, nezkušenost, strach a parta pubescentů, zakalují čistou mysl. ■ Už po pár minutách mi bylo jasné, jak tento film musí skončit, ale vůbec mi to nevadilo, protože mi přišel vcelku uvěřitelný. Jsou chvíle, které vám v oka mžiku prostě a jednoduše nadosmrti změní život. Jsou rozhodnutí, která mají své důsledky a ty vás pak pronásledují a je jedno, zda toho litujete či ne, prostě následky se vám nalepí na ramena a kopou vás do ledvin. ■ Musím vyzdvihnout hudební doprovod a celý zvuk obecně. V každé dramatické či romantické chvíli je přesně takový, že vystihuje danou situaci a umocňuje ji. Jindy, jako třeba ve scéně, kdy trojice desperádů odjíždí od lesa, tak slyšíte jemně dráždivý a znepokujující ambient, který diváka nutí přemýšlet nad danou situací. ■ Oba dva hlavní představitelé byli výborně vybráni a měli mé sympatie. ■ Je film další z mnoha, které jsme již viděli? Ano, je, ale přináší skvělou porci emocí, příjemného Conrada a Grace a příběh, který je sice málo originální, ale o to v tomto případě nejde. Film předkládá vnitřní pocit viny a nahlédneme do nitra poblouzněných náctiletých, kteří jsou přesně na pomezí mezi dětstvím a dospělostí. Ve fázi, kdy už si uvědomujete, že každý váš čin bude mít následek, který se nebude týkat pouze vás samotných, ale ještě nejste natolik vyzrálí, abyste tomu dokázali čelit. ■ Film nemoralizuje, ale hezky ukazuje, že blbost či šprým se může nedopatřením obrátit v tragédii. ■ Od poloviny snímku jsem trnul, kdy už konečně dojde k nevyhnutelnému, pak když k tomu dojde, tak i největšímu optimistovi nutně musí dojít, že film skončí realisticky a růžová knihovna se nekoná. Silně mi to těmi emocemi připomnělo film Nekonečná láska, který je mnohými označován jako kýč, přesto mě vzal za srdce. Jestliže si mě film dokáže emočně získat, tak já prostě nemohu jinak, než mu dát plnou dardu. ◢ ■ ◣ (R) [80/100] ■ (K) [77/100] ■ (V) [68/100] ■ (H) Tye SHERIDAN [88/100] ● Kaitlyn DEVER [91/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Restless (2011) ● Endless Love (1981) ● Hungry Hearts (2014) ● Splendor in the Grass (1961) ● Endless Love (2014) ● Victoria (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Úterý, 10-VII-2018; 19:38] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [83/100] ■ (C) [83/100]

<< předchozí 1 2 3 4 6 7