• Pohádka

Tři dny Kondora (1975)

Skutečně krásný film ! Pro tohle se Sydney Pollack narodil a díky tomuto filmu jsme si ho(hned po Tootsie) jako režiséra nesmírně oblíbil. Narodil se proto,aby zfilmoval takovou temnější kriminálku,s výbornými hereckými výkony,dobrým scénářem a skělým střihem. Prvotřídní ukázka kriminálních Thrillerů 70-tých let..... Zlatý glóbus 1 nominace (v kategorii Drama) : Herečka HR - Faye Dunaway .

Notting Hill (1999)

Romantická komedie,která se pro mě stala jednou z nejlepších(nepočítáme-li Lásku nebeskou).Vše na svém pravém místě.Dobré herecké výkony,skvělý scénář,dobrá režie a dobrá hudba.To je u některých filmů už před zhlédnutím zaručeně skvělou zábavou.A u tohoto filmu to tak rozhodně je.... Zlatý glóbus 3 nominace ( v kategorii muzikál/komedie) : Nejlepší film , Herec HR - Hugh Grant , Herečka HR - Julia Roberts .

Láska nebeská (2003)

Nejsem žádný fanda romantické komedie,ale tohle mě fakt dostalo.Naprosto skvělý scénář,převeden do absolutní reality doprovázen skvělou režií a úchvatnými hereckými výkony to je film "Láska nebeská".Film se pro mě stal tou nejlepší romantickou komedií a některé scény přímo připomínají realitu.Ve filmu se objeví snad každá anglická hvězda(včetně legendárního Rowana Atkinsona) a každá pojala svůj výkon nezapomenutelně.Tohle je prostě film o skutečném životě Britů a také z něj přímo srší duch vánoc.Sice se film nějak "netřptí veselostí",ale konec je opravdu dojemný.I přes délku(130 minut!) to není žádná nastavovaná kaše a ani chvíli tento snímeček nenudí.Prostě nezapomenutelná zábava u které nemohu hodnotit jiak než plný počet.Opravdu nezapomenutelné!... Zlatý glóbus 2 nominace ( v kategorii muzikál/komedie) : Nejlepší film , Scénář.

Tři tygři proti třem tygrům (1977)

Film je rozdělen na tři povídky,ale každá je o úplně něčem jiném a pak především nejde o žádnou pecku.Herci jsou všichni prkenní(až na Villaggia a Montensana,ti jsou skvělí) a ani děj nemá každý příběh pořádný(pouze ten druhý).Proto jdeme hodnotit:Příběh z knězem:40%,Oscarův příběh:100% a povídka s Villlaggiem 60%.

Bonnie a Clyde po italsku (1982)

Nejsou to sice plné čtyři hvězdičky,ale takovéto italské komedie zase neuvidíte každý den.Ve své době to bylo navíc skoro to nejlepší co jste mohli v kinech vidět.

Vlasy (1979)

Vlasy jsou jeden z nejvýznamnějších muzikálů všech dob a rozhodně i jeden z nejlepších muzikálů.Film má skvělé kostýmy,hudbu a herce.Bohužel zde nemohl Miloš Forman předvést svou skvělou režii,neboť je film pouze o písních.Jedna hvězda dolů,za občas mírně nastavovanou kaši..... Zlatý glóbus 1 nominace ( v kategorii muzikál/komedie) : Nejlepší film

Rambo: První krev (1982)

První dojem byl vynikající , ale po druhém shlédnutí už to trochu ztratilo ten švih . Nicméně výborný akční film , skvěle natočený a skvěle zahraný . Jerry Goldsmith opět zaperlil a já ( a to nejsem sám ) považuji "Ramba za kultovní film ... po druhém shlédnutí jsem upravil hodnocení na čtyři hvězdičky , ale teď když to srovnám s druhým dílem , tak to opět spravuji . Je to sice tak 90% , ale výborná zábava a skvělé akční scény !

Bandolero! (1968)

Klasický americký western s velmi silným začátkem,kterému však za pár minut dojde dech a film ztrácí své kouzlo.Ale film má i své klady.Například hudba je skvělá(soundtrack 5 hvězdiček).

Ratatouille (2007)

Jak už jsem zmiňoval u Tintina s animáky je to těžké.Brada Birda jste mohli před tímto filmem znát pouze z animáků typu Úžasňákovi,Železný obr,či kraťasu Jack-Jack útočí.Tentokrát všechny svoje ambice režiséra nevypustil a společně se svižným scénářem(který jen místy nudí,ale to jsou asi 2 minuty z filmu) dokázal vytvořit nezapomenutelný animák.Vše scénář režie i hudba jsou součástí velmi lehkého celku,který je bezchybný.Vše se sice už od začátku slévá k tomu že se Remy dostane tam kam od začátku chtěl(to bych asi neměl prozrazovat),ale to je typickou částí každého scénáře.Tento komentář píši v době,kdy má Ratatouille na csfd 86% a je 185 nejlepším filmem a to si v mém žebříčku možná zaslouží.U mě je to na naprosto jasných 10/10.Ještě však musím zmínit přelomovou animaci.Ta je naprosto bezchybná.Film získal celkem 1 Oscara,ale na podobný animák to podle mého(společně se 4-mi nominacemi) stačí.A to je asi vše co jsem chtěl o filmu Ratatouille napsat.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Světe div se, já si tento film oblibuju čím dál tím víc! Když jsem poprvé viděl čtvrtého Indyho, dlouho předtím jsem žádného jiného neviděl, a byl jsem unesen. Bohužel, asi za rok jsem si pustil celou sérii Indiana Jonese, a tento film mi přišel jasně nejslabší. Přišlo mi, že už Spielberg trošku nevychytal to Indyho stáří, a že spíše ztrácel v kvalitě na tom, na čem by měl získávat. Film by totiž měl být natočen spíše nostaglickým způsobem, aby si člověk vzpomněl na staré dobré časy, kdy byl Indy ještě mladý. Bohužel to se nestalo, a já tento film začal ignorovat. Jenže teď se k němu vracím znovu, a musím uznat, že jde o dokonalé dílo! Už jsem si zvykl na nový styl, a na filmu mi prakticky nic nevadilo( až na konec s mimozemšťany). Čtvrtý Indy je proto lepší, než ten druhý, a já mu zvedám hodnocení na pět hvězd. 90% za ufony!!!