• Pohádka

Batman začíná (2005)

První část nové Batmanovské ságy je skvělá !! Christopher Nolan nepojal Batman jako Schumacher a s temností ještě více přitlačil , než Tim Burton . Film je sice v některých chvílích až moc temný , ale já prostě nemám co bych mu vytknul . Všechno naprosto funguje . Christopher Nolan to prostě skvěle vystihl . Všechny ohlasy fanoušků jsou rozhodně spravedlivé , jen omrzela pouhá 1 nominace na Oscara . Je přitom zvláštní , že jsem se nenudil ani při té části , kdy se Batman stává Batmanem . Takže jsem ještě jednou Nolanovi zavázán , že natočil Batmana znovu od začátku , protože ten film nemá žádnou chybu !

Lotrando a Zubejda (1996)

Výborná asi skutečně nejlepší porevoluční pohádka a jedna z nejlepších pohádek ! 90% .

Útěk (1978)

Milá a příjemná komedie , která sama od sebe ani nechce být nějak vyjímečná . Gérard Oury mě osobně nezklamal a opět natočil pěknou komedii . Samozřejmě to je jenom průměr , ale Pierre Richard je tu také dobrý a já nevím proč hodnotit méně .

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Po prvním shlédnutí jsem napsal, že je Hobit výborný. Bohužel po shlédnutí celé trilogie musím uznat, že je nejhorší. U filmu jsem totiž měl po hodině a půl pocit, že sedím v kině tři hodiny a film by měl končit. Základní vadou filmu je, že je chvílemi velmi nudný. To se u "Pána prstenů" nemohlo nikdy stát. A druhá vada na kráse je jak už jsem zmiňoval ta neuvěřitelná délka. Začátek v Roklince by totiž mohl být v klidu pouze dvacetiminutový a závěrečná akce též o mnoho kratší. Chápu sice, že nás Peter Jackson chtěl seznámit s postavami, ale mohl trochu ubrat. Ale abych pouze nekritizoval tak pojďme i chválit. Vizuálně je "extrasuperdokonalý", po dějové lince velmi slušný a po hudební stránce výborný. Po hrecké stránce mě bohužel vyloženě zaujali pouze Martin Freeman a Ian McKellen. U ostatních postav mi bylo téměř jedno, jestli zemřou nebo ne. A to by se u takového filmu stávat nemělo. Oproti třetímu dílu jsou to tedy vydřené čtyři hvězdičky, na druhou stranu nemám důvod, proč kritizovat prvního "Hobita" až do celosvětového průměru. Tam totiž tyhle filmy ani za mák nepatří!

Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Stále uvažuji jestli 5 hvězdiček nebo čtyři . Ke každému hodnocení mám svůj důvod . Čtyři hvězdy , asi za to , že např . Uprchlíci jsou ještě lepší , ale nakonec dávám pět , protože je ten film maximálně vtipný , má skvělé dialogy , skvělé momenty a pak především Pierra Richarda , který těch pět hvězd jasně potvrdil . Jedna z jeho nejlepších a nejvtipnějších komedií !!!!!

Otec a otec (1983)

Po Uprchících a Roztržitém nejlepší komedie s Pierre Richardem ! Pokud se však chcete skutečně pobavit u pohodové komedie , zvolte tento film !!!

Uprchlíci (1986)

Nejlepší film s Pierrem Richardem !!! Vrcholné dílo Francise Vebera , famózní scénář , skvělý Richard a Depardieu a velmi dobrá hudba Vladimira Cosmy . Absolutně dokonalý film !!!

Rambo III (1988)

Velká slátanina . John Rambo i jeho charakter se sice nějak nezměnili , ale film oproti předešlých dvou (výborných ) celovečeráků hodně propadl . Scénář i příběh sami od sebe jsou velmi slabé a režie také není nic dobrého . Takže třetí Rambo mě osobně hodně zklamal a neuchytil . Snad zapůsobí na jiné fanoušky akčních filmů ...

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Výborná pohádka už jen na to že je televizní . Jiří Strach po výborném Andělu páně znovu nezklamal . Tahle pohádka má velmi dobrý příběh , ,kterého ještě obohacují výborní herci . Prostě a jednoduše výborné!!!

Mackenovo zlato (1969)

Vynikající western , u kterého se divím že dnes již není klasický . Vše na svém místě . Výborná hudba , skvělá režie i herecké výkony a velmi kvalitní scénář . Skutečně ohromný zážitek . A nebýt pár pasáží je to jasně za plný počet .